Opozorilo, oz zgodba pri nakupu iz tujine

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Ker ne vem točno, na kaj sploh bi opozoril, najbolje da povem zgodbo.
Doma smo se odločili, da gremo zaradi slabega izbora v Slo, kupit avto v Nemčijo. Ni bilo prvič.
Torej, vse je šlo po znani poti. Avto najdeš, vidiš, sprobaš, plačaš, urediš papirje in odpelješ. Kupili smo ga od podjetja ki se ukvarja s prodajo avtomobilov. V Sloveniji smo opravili homolomo, plačali davek, eko takso, avto zavarovali, dobili tablice in se skoraj tri tedne brezskrbno vozili. Nakar je prejšnji teden zjutraj na vrata potrkal kriminalist in nam povedal da nam bo avto zasežen, češ da je bil domnevno ukraden v Italiji. Avto so naložili na vleko in odpeljali, mi pa smo trenutno brez avta in brez denarja. Dokler pa se stvar ne razjasni, pa človek ne more sprožiti nobenega postopka proti nikomur.
In kar je najbolj zanimivo pri vsej tej zgodbi je, da so vsi papirji štimali in vse je bilo videti OK.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Ponavadi naknadno prijavijo krajo vozila. Vem za primer, ko je bil uvožen avto registriran v SLO leta 2005, šele leta 2006 pa v italiji prijavljen kot ukraden.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Jaz tudi poznam dva taka primera
crazy1.gif
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
To kar zdajle delajo naši, da zasežejo avte je včasih zelo zelo neumno.

Čisto pravi primer: Avto letnik 1992. Lastnik od leta 1994, prej avto bil v Italiji. Leta 2007 tik pred odjavo iz prometa pridejo policisti domov, potrkajo na vrata in rečejo, vaš avto je bil ukraden leta 2006 v Italiji in ga bomo odpeljlai
bonk.gif


Lastnik razlaga, da je to pomota, da to ne more biti res, pa nič ne pomaga.

Še en bonbonček ... v bazi imajo celo zapisano, da gre avto karavansje izvedbe, od znanca pa je čisto klasičen sedan, še več takega avta v karavanski izvedbi sploh niso nikoli izdelovali. Znanec kasneje izve, da so naši butasti policisti šli zasesti avto, ker je v bazi zapisana številka šasije, kateri pa manjka zadnja številka in je le ta enaka šasiji mojega znanca, le da ima ta seveda še zadnjo število.

Kaj so naši policisiti? Kreteni in čisto nič drugega
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Jaz nevem no......... To bi se moglo nekak drugač uredit
10.gif


Al je za vsak avto možno preverit, če je ukraden al je možno, da se par avtov mimo tistega registra "šverca"
 

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16
malce za tolažbo. V Sloveniji so od septembra 2007 zaplenili že 250 vozil, ki naj bi bila ukradena.
Jest sem se že premislil... ga bom raje kupil pri nas.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Pojavljajo se "kvazi kraje". Sumljiv prodajalec iz tujine proda avto SLO kupcu potem pa čez kaki mesec prijavi vozilo kot ukradeno. Poznam par takih primerov. Če že kupujete avte iz tujine jih kupite pri takšnih dilerjih ki so direktni tovarniški pooblaščenci, ne pa kar eni prodajalci rabljenih avtov.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik ribicija pravi:
Pojavljajo se "kvazi kraje". Sumljiv prodajalec iz tujine proda avto SLO kupcu potem pa čez kaki mesec prijavi vozilo kot ukradeno.

Njegov podpis pri notarju ne velja nic
confused-1.gif

kolikor vem mora prodajalec pred pravno osebo podpisati kupoprodajno pogodbo in kupec je dolzan to pogodbo dati ob registraciji,da jo pospravijo v arhiv.
Pred kratkim sem dobil original kupoprodajno pogodbo iz leta '92 iz arhiva UE kjer je bil avto prvic registriran.
wink-1.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Kaka pravna oseba? Pravna oseba je firma, društvo, organizacija, zavod, ...
smile-1.gif

Podpis overjen pri notarju je vse in še preveč. Notar namreč s svojim podpisom potrdi, da je dotični osebek reč podpisal. Po temu ni izmikanja na nobenem sodišču, ne za dotiči osebek, ne za notarja. Sama vsebina pogodbe, pa se seveda notarja niti ne tiče, on samo potrjuje, kdo je reč podpisal in se je s pogodbo strinjal ter posledično nosi določene pravne posledice izhajajoče iz pogodbe.

Ogo
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Kot pravna oseba je bila misljena tudi deklina na UE
cool-1.gif

Malce slabo sem napisal-zig planinskega drustva ne velja
tongue-1.gif
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik ribicija pravi:
Pojavljajo se "kvazi kraje". Sumljiv prodajalec iz tujine proda avto SLO kupcu potem pa čez kaki mesec prijavi vozilo kot ukradeno. Poznam par takih primerov. Če že kupujete avte iz tujine jih kupite pri takšnih dilerjih ki so direktni tovarniški pooblaščenci, ne pa kar eni prodajalci rabljenih avtov.

Pomojem da gre tudi v tem primeru za to. Ampak je sitno ker smo avto kupli v Nemčiji, "ukraden" pa naj bi bil v Italiji.
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik master pravi:
Kateri avto so vam zasegli. Lahko tudi pod ZS ...

Chrysler grand voyager

Če ima kdo kakršnekoli izkušnje ali pameten nasvet, prosim na p.m.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Katastrofa! Upam da boste zadevo rešili vam v korist. In da se zašije krivca za to zmedo!! Če bi le lehko znal pomagat...
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik Dante pravi:
malce za tolažbo. V Sloveniji so od septembra 2007 zaplenili že 250 vozil, ki naj bi bila ukradena.
Jest sem se že premislil... ga bom raje kupil pri nas.

s tem nisi resil nobenega problema. bili primeri, ko so avto kupili v sloveniji, uvozen nemcija, belgija, francija, za katerega se je cez cas izkazalo, da je bil ukraden. avto so zaplenili na slo-it meji italijanski policisti. tozba je sla s strani kupca na slo prodajalca. avtoprodaja je zamenjala ime firme (mislim da je bila ena crka dodana imenu), za laika je firma ista, ista lokacija, isti lastnik, in prodaja tece dalje.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
tozba je sla s strani kupca na slo prodajalca. avtoprodaja je zamenjala ime firme (mislim da je bila ena crka dodana imenu), za laika je firma ista, ista lokacija, isti lastnik, in prodaja tece dalje.

To pa je svinjarija. Take bi mogl spravt na sodišče in za stalno prepovedat opravljanje kakršnekoli dejavnosti.