Opozorilo na števcu, Opel

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Danes sem opazil, da se je na števcu (ob kontaktu) dnevnih km izpisalo opozorilo, ISPL ali ISPN, ne vem več točno. Trenutno pa nimam knjige od avta s seboj, pa me zanima, če kdo ve, kaj bi to pomenil. Kak servis morda? Avto, Opel Astra.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
verjetno je opozorilo za redni servis (v kolikor se je pozoprilo prižgalo, ter čez čas izginilo, brez da bi še kaka lučæka gorela) potem je to to.

Sicer pa bodi pozoren...če naiše poleg tega še kaj (Npr. OIL...etc...kar bo pomenilo da prekontroliraj nivo olja, zav. tekočine,,,).
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Verjetno je naredil servis pa zresetiral interval?
tongue-1.gif
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Kot sem že omenil, servis.

Kak je pa kaj z rezervnimi deli? Kje je recimo boljše nabavit? Recimo zadnji lonec je že precej rjast in bo počasi za menjat. Original ali kako "kopijo", kaj je bolj pametno? To področje mi je nepoznano. Vem samo, da so original deli ponavadi precej dražji, razlik v kvaliteti pa ne poznam.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Če je original precejdražji od kopije, potem raje vzamem kopijo. Je pa res da kaki Walkerji znajo biti slabi...
Izpuhov imaš ko morje (Walker,Bosal, Novak....tko da mal posurfaj pa primerjaj ceno z originalom. Jaz nisem nikdar kupil original lonca (za opla ne ker če original spusti v 3-5 letih - toliko bo tudi ponaredek zdržal.)
Sem pa na golfu2 menjal 12 let star original lonec (pri 10 letih je bil malo švasan). V tem priemru pa bi priemerjal ceno, sploh če misliš avto imeti dlje časa.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik BlackHole pravi:
Kot sem že omenil, servis.

Kak je pa kaj z rezervnimi deli? Kje je recimo boljše nabavit? Recimo zadnji lonec je že precej rjast in bo počasi za menjat. Original ali kako "kopijo", kaj je bolj pametno? To področje mi je nepoznano. Vem samo, da so original deli ponavadi precej dražji, razlik v kvaliteti pa ne poznam.

Jz sm na Vektri že par let nazaj vzel Bosala pa je še zmer cel.

Kokr vem je original lonc sestavljen iz 3 plasti, tko da poglej boljš, če ga morš res menjat.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Citat:
Uporabnik BlackHole pravi:
Kot sem že omenil, servis.

Kak je pa kaj z rezervnimi deli? Kje je recimo boljše nabavit? Recimo zadnji lonec je že precej rjast in bo počasi za menjat. Original ali kako "kopijo", kaj je bolj pametno? To področje mi je nepoznano. Vem samo, da so original deli ponavadi precej dražji, razlik v kvaliteti pa ne poznam.

Dokler je samo rjast, ne diraj ni štapom, ker mu še nič ne manjka
smile-1.gif


Ko bo enkrat imel takšne luknje, da lahko daš noter dlan, se ga pa tudi švasati več ne splača
grin1.gif
Marsikaj vmes se da popraviti, vsakič pa pretehtaj, če ne bo ceneje kot delo prišel nov lonec...
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Hehe, spregledal.

1) Ugasnjen kontakt; pritisnemo desno tipko in vključimo kontakt
2) Po dveh sekundah začne napis "INSP" (oz. nekaj podobnega) utipati in nato se prikažejo črtice ----.
3) Ugasnemo kontakt