Operacija srčne zaklopke in neuspešno okrevanje

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Iscem ideje, nasvet, itd, mogoče od koga ki te zadeve pozna dosti bolje od mene, je imel podobne izkušnje, ipd...

V mesecu Aprilu/Maju tega leta, je bila oseba stara 84 let operirana na srčni zaklopki,potem je sledilo okrevanje v KC nekaj tednov, kasneje dober mesec v Negovalni bolnišnici na vrazovem trgu in nato odpustnica domov. Doma je bil točno 5 dni, saj je ob rednem obisku zdravnika, zdravnik se odločil da ga pošlje kar na IPP zaradi prenizkega pritiska, z IPP pa je šel v bolnico Petra Držaja, na tej so pa tudi ugotovili da izgublja nekje kri, in da jo ima premalo, da je dehidriran in zmeden.
confused-1.gif


Glede na to, da je ta gospod pred operacijo bil sposoben vozit avto, žagati drva, okopavati njivo, plezati z lojtro na streho in ostala podobna opravila okoli hiše, po operaciji pa iskreno ni sposoben prijeti telefona v roke oziroma imeti normalnega pogovora, saj mu je spomin odštel po svoje. Če hodi, je to s hitrostjo 1km/h, pa še to se bolj kot ne vleče za seboj, spomin je popolnoma "povožen", saj na momente govori stvari ki nimajo veze z ničemer ( primer: a si pripelu un pesek domov? .... peska ni nihče vozil sploh recimo...).

Mene skrbi to, da bi njegove okrevanje po operaciji lahko bilo dosti boljše,če bi se ga lotili pravilno oziroma z malo zagona,saj če v enem mesecu niso opazili izgubljanja krvi v negovalni bolnišnici, je verjetno bilo premalo krvi v možganih in posledično lahko pride do takih težav kot so? Ali si jaz to narobe razlagam?

Parkrat sem bil poleg v negovalni bolnišnici in iskreno lahko rečem da to je obup kam prideš ko si star. Sestra ti pripelje hrano, odlozi na voz in srečno, čeprav nemore pacient niti rok dvignit, ustat, sestre pričakujejo da bodo te ljudje sami jedli itd...

Zdaj z bolnice Petra Držaja ga imajo namen odpustit v kratkem oziroma skoraj malo na silo, čeprav v zadnjih tednih niso ugotovili ničesar kje izgublja kri, niti zakaj je postal tako dementen, zakaj nima nobene moči več, samo v interesu jim je da gre čimprej stran, mi sicer dom zanj imamo rezerviran,ampak mene bolj skrbi kaj se bo zgodilo če zgublja kri, kaj bo čez en mesec recimo ko bo v domu, saj gre skupaj z ženo tja in takšne selitve so že tako ali tako težke, še bolj težko bo pa če bo on spet po enem tednu moral v bolnico,ona bi pa morala ostati sama tam, stroški bi se večali,ubistvu pa noben nebi vedel nič konkretnega reči...

O domovih za starejše pa tudi nevem če bi sploh začel,ker že to sem želel opisati na kratko in je postal cel roman, cene domov so pa enostavno nenormalno visoke, kakšne podpore in podobno s strani države verjetno ni za pričakovati?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Čisto tako v info, bolnica PD se zapira, trenutno deluje samo nega in nekako ne pričakuj da bodo tam kaj naredili (ker morajo bolnike vozit na preiskave v KC).

Sicer pa ja pri takih tveganih operacijah in teh letih je opcija da se stanje ne izboljša ampak da se celo poslabša veliko, to tveganje so verjetno razložili pred operacijo.

Če se da, poskusi drugo mnenje v drugi zdravstveni ustanovi (ne v KC)!
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
samo iz Petra Držaja ga spokaj nekam drugam... Od tam redko kdo od starejših pride drugače kot v krsti... Popolnoma nesposobni so.

V tej bolnici (so delali) najbolj kvalitetno v okviru KCja, so pa interni interesi taki kot so in posledično temu jo tudi zapirajo. Aja iz KCja pošiljajo (so pošiljali) v PD samo "kritične" paciente in pa tiste ki so jih v KC zajeb...!
wink-1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
No to tudi nisem vedel da se ta bolnica zapira, trenutno je sicer na oddelku Hipertenzije,ampak iskreno mislim da temu včasih težko rečem oskrba. Seveda se najdejo vmes ljudje ki se zelo trudijo,ampak na žalost so v manjšini. Bolnike pa res vozijo na preiskave v KC, poleg tega celo kličejo svojce če gredo lahko oni z bolniki, ker v PD nimajo časa oziroma oseb. Iskreno sem bil naravnost šokiran ko so me klicali ob 10:00 zjutraj, da je ob 14:00 preiskava in da če lahko pride nekdo, nevem a mislijo da vsi doma visimo in čakamo ??

Glede tega da se lahko stanje bistveno poslabša žal ni bilo govora oziroma vsaj ne z nekom ki bi lahko to realno ocenil, saj človek s 84 leti težko oceni kaj je pametno ali ne. Če se mene vpraša, bi odsvetoval operacijo,saj sem bral po forumih da je bilo po operaciji stanje samo slabše in iskreno raje živim pol leta kot prej, kot pa 2 leti v obliki rože.

Sama operacija je sicer potekala brez kakšnih zapletov,ampak po operaciji so se pa začele te težave brez moči pri ustajanju s postelje, opravilna nesposobnost, nezmožnost enakih pogovorov kot prej, ipd....



Je smiselno zahtevati kakšne revizije ali podobno, namreč meni se zdi da je nekdo nekaj zajebal,pa nihče ne želi prevzeti krivde, namreč po taki operaciji je izguba krvi mislim da kar pomembna zadeva??
Moogče je nepomembna zadeva,ampak cca mesec po operaciji je imel noge zelo zatečene.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
samo iz Petra Držaja ga spokaj nekam drugam... Od tam redko kdo od starejših pride drugače kot v krsti... Popolnoma nesposobni so.

V tej bolnici (so delali) najbolj kvalitetno v okviru KCja, so pa interni interesi taki kot so in posledično temu jo tudi zapirajo. Aja iz KCja pošiljajo (so pošiljali) v PD samo "kritične" paciente in pa tiste ki so jih v KC zajeb...!
wink-1.gif

Bulšit. To lahko ti trobiš komu drugemu, meni ne. Moj dedek je prišel tja praktično zdrav, po manjši operaciji, ven pa sem že v prejšnjem postu povedal kako... Tako, kot so z njim ravnali tam se ne dela, še s psom ne...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Aja za hipertenzijo nisem ziher, abdominalno kirurgijo in pa sam kirurški program in posledično z njim povezano nego se v PD zapira.

Na pamet sedaj zelo težko kaj rešiš. Revizije kot take ne boš dobil, tako da za začetek predlagam da se poslužiš t.i. "drugega mnenja", začni pa pri osebnem zdravniku (s kontra smeri niti ne poskušaj reševati zadev ker boš dobil samo sive lase).
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Aja za hipertenzijo nisem ziher, abdominalno kirurgijo in pa sam kirurški program in posledično z njim povezano nego se v PD zapira.

Na pamet sedaj zelo težko kaj rešiš. Revizije kot take ne boš dobil, tako da za začetek predlagam da se poslužiš t.i. "drugega mnenja", začni pa pri osebnem zdravniku (s kontra smeri niti ne poskušaj reševati zadev ker boš dobil samo sive lase).

Osebna zdravnica je presenečena kako se je lahko tako spremenil, saj ga pozna že od prej in ve da je redno hodil sam do nje po zdravila zanj in za ženo, ve kaj vse je delal pred tem, tako da nevem kaj točno si mislil s tem da naj začnem pri osebnem zdravniku?
Pri osebnem zdravniku se je tudi oddala vloga za zdravljenje v toplicah,ampak to je sedaj tako ali tako brezpredmetno glede na stanje ki je trenutno.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Bolnica Petra držaja je ena boljših v Sloveniji, So pa trenutno v katastrofalnem stanju zaradi zaprtja in selitve. Krivec je pa UKC, ker selitve ni dobro organiziral. Selitev pa je zaradi raznih interesov okoli zemljišča in stavbe Petra Držaja.... Sem poslušal te interne zgodbe, pa ne smem pisat tu o njih, ampak zadeva je adijo pamet.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
samo iz Petra Držaja ga spokaj nekam drugam... Od tam redko kdo od starejših pride drugače kot v krsti... Popolnoma nesposobni so.

Ne vem no, jaz imam mešane izkušnje z njimi. Po eni strani so brata skoraj pokopali z mesarsko operacijo slepiča, je tudi krvavel v abdomen in so ga 3x odprli preden so ga porihtali.

Potem pa je spet druga izkušnja z mami, ko je imela letos totalno razštelan pritisk in niso bile nobene tablete več prave, so jo vzeli notri za 10dni in ji nastavili prave tablete in zdaj je to poštimano tako kot se gre da samo vriskamo od veselja. Pa tudi kasneje je imela nek zaplet, pristala na urgenci in je sredi noči prišel dohtar -ki je skrbel zanjo, iz Petra Držaja da so porihtali tisti zaplet. Vsa čast.

No sej, ta dohtar je potem šel iz PD ker so se nekaj skregali, mislim da je šel na koncu na gorenjsko nekam. Mami mu bo sledila in ne bo več delala pregledov v PD, gre raje k temu dohtarju.

@lost: zakaj je prišlo do takih zapletov ti noben dohtar ne bo odgovoril po mailu. Treba ga bo sprejeti v bolnico, opravljati teste in raziskave. Z ambulantnim zdravljenjem ne boste prišli nikamor. Da bi ugotovili kam krvavi bi ga morali verjetno odpreti, česar se pa verjetno bojijo pri tej starosti. Upajo da se bo zacelilo samo od sebe?
confused-1.gif


Angažiraj se pa pokliči malo naokoli kje bi ga sprejeli. Lahko se pozanimam kako je ime temu dohtarju iz PD ampak ne vem ali skrbi za področje o katerem ti govoriš. Dohtarca pa ma da napiše napotnico.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:


@lost: zakaj je prišlo do takih zapletov ti noben dohtar ne bo odgovoril po mailu. Treba ga bo sprejeti v bolnico, opravljati teste in raziskave. Z ambulantnim zdravljenjem ne boste prišli nikamor. Da bi ugotovili kam krvavi bi ga morali verjetno odpreti, česar se pa verjetno bojijo pri tej starosti. Upajo da se bo zacelilo samo od sebe?
confused-1.gif


Angažiraj se pa pokliči malo naokoli kje bi ga sprejeli. Lahko se pozanimam kako je ime temu dohtarju iz PD ampak ne vem ali skrbi za področje o katerem ti govoriš. Dohtarca pa ma da napiše napotnico.

Ne razumem kako mislis z ambulantnim zdravljenjem, saj on je že od Marca skos v bolnici. Na začetku pred operacijo, potem po operaciji, potem negovalna bolnisnica, potem odhod domov za par dni in spet sprejetje v PD, kjer je že vsaj en mesec...
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
aja oprosti, spregledal da je zdaj spet v PD.... sem mislil da so se ga znebili češ da naj se zdravi doma.

Ja in kaj pravijo v PD, si kaj govoril z zdravnikom?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
vsi odgovori za težave tega gospoda se skrivajo v tem da si napisal da je star 84 let.operacija zaklopke je tvegana že za polovico mlajše paciente in lahko pride do zapletov.verjamem pa da je bil gospod v odlični kondiciji ker drugače ga niti v sanjah ne bi postavili na operacijsko mizo.zakaj je dementen je težko reči vendar pa vsekakor ne zaradi tega ker je bil anemičen.ko ti primanjkuje hemoglobina si utrujen,zadihan in bled in te ponavadi že 2 vrečki krvi postavita nazaj na nogi.lahko da je med posgom prišlo tudi do kapi,lahko pa kar sem že velikokrat doživel da so ljudje ki v domačem okolju popolnoma normalno funkcionirajo v bolnišnici izgubili razum
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Citat:
Uporabnik shift pravi:
vsi odgovori za težave tega gospoda se skrivajo v tem da si napisal da je star 84 let.

končno en normalen odgovor. to kakšen si ti bil, ne daje garancije,d a boš boljši po operaciji. Zakaj pa splohj pol it na operacijo? Pa sej ma deda že častitljivih 84 let. Moj dedek je tud sekal drva, vozil traktor,... pa je ugasnil čez noč. A zdej nej pa norim na zdravnike, ker niso mogl napovedat prihodnosti?
stupid-1.gif
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.324
953
113
Anestezija lahko popolnoma spremeni človeka... In kot je že zgoraj omenjeno, vedno obstaja rizik operacije... In to ponavadi podpišeš... In se lahko popolnoma drugače izteče od pričakovanega.

Podpora s strani države? Razmišljaj o "dodatku za tujo nego in pomoč".
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Demenca in oslabelost po operaciji tako starih ni nic novega.
Problem je edino ce res kje krvavi, ostalo je zal realnost.
Realno gledano je dozivel lepo starost oziroma ga je zdravje dolgo zluzilo.
Za demenco pa obstajajo razlicni sprozilni dejavniki, v tem
primeru je bila to ocitno operacija in vsi dogodki zraven.
Moj dedek je imel 2 dni vrocino od takrat naprej se mu
je popolnoma "sfuzlalo". Od kolega babica je bila tudi
popolnoma normalna je sla z avtobusom v shoping se je cisto izgubila....
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Velikokrat se zgodi da, sicer stari ljudje, funkcionirajo za svoja leta nadpovprečno dobro, kak večji poseg v telo pa jih žal sesuje in nikoli več ni isto.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:

Podpora s strani države? Razmišljaj o "dodatku za tujo nego in pomoč".

Nekaj sem našel na to temo TUKAJ , sicer trenutno nisem prepričan kakšne pogoje vse je treba izpolnit za to.

Mi je pa pomembno to, da nebi slučajno koristili kakšnih sredstev katera je potrebno vračati kasneje ali pa še huje, da se država obesi na premoženje te osebe.
Oseba ga trenutno v dom, kateri se bo plačal en dal z pokojnino, razliko bomo pa doplačevali ker jo je kar nekaj.
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Dotatek za pomoč in postrežbo je tole tukaj .
Tu ne boste nič vračali, če bo odobreno.
Glede na to,kar si napisal, zna kaj dobiti. Dobijo ga osebe, ki ne morejo samostojno skrbeti zase in potrebuujejo pomoč dugih pri vsakodnevnih opravilih (hranjenje, oblačenje, higiena, nadzor).
Vlogo lahko vložite sami, priložite izvide.

Sicer pa, kot že napisano, poznem precej starejših, ki se jim je med hospitalizacijo psih. stanje zelo poslabšalo. Že sama sprememba okolja naredi svoje (ne glede na predhodno "odlično" stanje), kakršnakoli operacija / anestezija pa vse le še poslabšata.
Govorim tudi iz lastne izkušnje, z mojim starim očetom je bilo po op. aortne zaklopke precej identično kot pri vas. Pa je tudi šel na op. kolikortoliko fit. Žal se potem ni več pobral...
To so velike operacije.
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Ponavadi je pri takih operacijah problem demenca katera nastane po totalni narkozi!
Drgači pa ima ded 84let kar je častljiva starost in nima več 30-40-50-60 let, da bi prišel kar tako hitro k sebi in se regeneriral!
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.