Opel Zafira

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.709
140
63
Ja in ja. Pri 60k km jo bom peljal na menjavo olja v menjalniku pa bomo vidli kako in kaj.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kaj pa, ko si v koloni in imaš počasno vožnjo z ustavljanjem in speljevanjem. Cuka kaj? Pa koliko to sploh cuka? Fajn al glih, da je občutit? Sori, k sm tolk tečn z vprašanji, ampak to bo moj prvi avtomatik, pa sm malce bolj radoveden.
redface-1.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.709
140
63
Danes sem bil malo bolj pozoren pa se mi ni zdelo, da bi kaj cukalo.
Cuka pa toliko, da moja ženska tega ne porajta, moji izostreni čuti pa. Pa to je občasno, verjetno ga kaj z gasom in bremzo iz tira vržem.
Je pa to kompaktni Aisin klasični torque konverter menjalnik. Porabi zelo malo (moja povprečna poraba skozi leto je slabih 7 litrov), so pa večji GM in ZF verjetno bolj uglajeni.

Za ta denar top!

lp
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Danes sem stestiral 2.0 dizla automatic in ni nič cukalo, tako da sem zaenkrat zadovoljen. Drugače pa hvala
zmaga.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.709
140
63
Da se razumemo. Z avtom ni nič narobe in tudi cukanje ni, da se avto trese ali poskakuje. Pač včasih se mu kako prestavljanje ne izide <b>povsem<\b> gladko. Mislim, da dolgo časa zavira z motorjem preden spusti prestavo.
Primerjam z BMW 5, Volvo V70 in Lancia Thesis (zadnja imata menda prejšnjo verzijo tega menjalnika).
Volvo recimo ob zaviranju pri 1500 obratih vrže v ler in si naprej izključno na zavorah. Jih pač malo prej pokuri.

lp