OPEL - odpoklic zaradi goljufanja pri testih izpušnih plinov

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
Mislim, da si zasluži svojo temo.

Zaenkrat 100.000 vozil proizvedenih med 2012 in 2017 in sicer modeli insignia, zafira ter cascada. Problem: nezakonita programska oprema za prirejanje vrednosti izpustov.

RTVSlo
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.780
1.907
113
V našem članku ni navedeno, ali gre za diesel ali bencinske motorje. V tujih je.. dizli so kul.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Ni to nič. Mater ste sitni, a se nismo že navadili da vsake 3 mesece dobijo nekoga novega? :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Da še vam vržem eno kost:

Avtomobilski proizvajalec Audi, ki je del skupine Volkswagen, bo moral v Nemčiji plačati 800 milijonov evrov kazni, piše Reuters. Kazen so mu zaradi odstopanj od predpisanih okoljskih zahtev pri dizelskih agregatih V6 in V8 izrekli nemški organi, družba pa se nanjo ne bo pritožila.

Kot so sporočili iz družbe, bo kazen precej vplivala na letošnje poslovne rezultate, ne le Audijeve, pač pa tudi Volkswagnove.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.350
113
Pomurje
Država financira podjetje, država pokasira podjetje, kupci pa še napraj blejejo v čredi (vsaj na Balkanu je tako, Balkan pa se začne v Munchnu na železniški).

Določenim primerkom tukaj gor, je še vse skupaj smešno. Ni čudno da francka breznik pride v parlament ob takem IQ ovc.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Določenim primerkom tukaj gor, je še vse skupaj smešno. Ni čudno da francka breznik pride v parlament ob takem IQ ovc.

Če si mislil dotično mene, imaš prav, mi je smešno. Ti osebno kljub temu da se zgražaš glede tega popolnoma nič ne moreš, to so stvari ki so žal večje od tebe mene in nas na alterju. Če bom raje po novem kupoval japonca ali francoza zaradi tega? Ne, niti slučajno. Bom ostal kar na nemcu kot doslej, počasi itak prihaja elektrika tudi pri njih. Če bi realno pogledal celoten "kolač" koliko nas kaj zastruplja se v te debate sploh ne bi spuščal in bi te aktivnosti usmerjal drugam, verjemi!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Za zdaj sami nemski proizvajalci. Ali se motim?

Mislim da ja, na brzino koliko sem prelistal:

VW
  • Transporter
  • Beetle II
  • Touran
  • Scirocco
  • Sharan I und II
  • Caddy
  • Jetta
  • Polo
  • Tiguan I
  • Passat VII
  • Golf VI
Skoda
  • Octavia
  • Fabia
  • Rapid
  • Roomster
  • Superb II
  • Yeti
Audi
  • A1
  • A3
  • A4
  • A5
  • A6
  • Q3
  • Q5
  • TT

Seat
  • Alhambra
  • Exeo
  • Altea
  • Leon
  • Ibiza
  • Toledo
Mercedes Benz
  • A-Klasse
  • E 320 CDI
  • E 280 CDI
  • 350-CDI Modelle
  • C 250 CDI BlueEFFICIENCY
  • C-Klasse
  • CLA-Klasse
  • GLA-Klasse
  • SLK-Roadster
  • Vito
Opel
  • Astra
  • Isignia
  • Zafira
Porsche
  • Cayenne
  • Macan
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
V našem članku ni navedeno, ali gre za diesel ali bencinske motorje. V tujih je.. dizli so kul.

Ne vem sicer kaj ti bereš, ampak švabi pravijo da so dizli spet na tapeti

http://www.spiegel.de/auto/aktuell/...-den-hersteller-und-die-fahrer-a-1233440.html

Samo so pa te novice glede dizlov in pyzdarij okoli njih že na tedenskem meniju. Zadnje, ki se jih spomnim v zadnjem mesecu, polek današnje:

Delež novoprodanih letos v eu le še ca. 30%
Berlin uvaja prepoved
Peugeot ustavlja razvoj
Porsche ustavlja prodajo

In potem še včeraj preberem novico, ki me je res presenetla

https://qz.com/1424217/europe-will-spend-billions-on-batteries-to-catch-up-with-china/

Prišli smo tako daleč, da zdaj mi lovimo kitajsko, ne oni nas. Splošno mnenje pa je še vedno da na kitajskem štancajo samo poceni ovitke za telefone
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.116
113
39
MB
ja res je, ne vem zakaj se mi ukvarjamo z nekimi zakoni pa tem, otrokom pa je popoldan po vrtcu itak tečno ;)
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
AutoFun, tudi sam vozim že več let VW in zaradi teh afer ne bom šel na francoza, vendar pa se mi je poraba po posegu v vozilo na passatu 2.0 tdi iz 6.0 spremenila na 6,4 z isto vožnjo. Pa toliko je bilo govora, da se na porabi ne bo poznalo. Sicer nisem en tistih, ki gledajo na vsak dl porabe nafte, pa vseeno :D
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Odkrito povedano se s temi fixi nisem ukvarjal (moj trenutni Audi ni tukaj zraven, prav tako ni bil prejšnji kakor tudi ne predprejšnji koliko sem gledal za nazaj), prav tako podpiram da če nekdo misli da mu je bila storjena krivica s tem fixom ali kakor koli drugače da se priključi tisti skupinski tožbi ali poskusi individualno. Ne zagovarjam teh Nemških znamk, naj najebejo, se pa mi zdi butasto in otroško vsak teden debatirati/pametovati/nabijati o že 200x premleti debati tukaj gori. Tega bo še več in to je to, malo jih bodo nabili kar je prav, karavana bo pa šla dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Success

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Ne vem sicer kaj ti bereš, ampak švabi pravijo da so dizli spet na tapeti

http://www.spiegel.de/auto/aktuell/...-den-hersteller-und-die-fahrer-a-1233440.html

Samo so pa te novice glede dizlov in pyzdarij okoli njih že na tedenskem meniju. Zadnje, ki se jih spomnim v zadnjem mesecu, polek današnje:

Delež novoprodanih letos v eu le še ca. 30%
Berlin uvaja prepoved
Peugeot ustavlja razvoj
Porsche ustavlja prodajo

In potem še včeraj preberem novico, ki me je res presenetla

https://qz.com/1424217/europe-will-spend-billions-on-batteries-to-catch-up-with-china/

Prišli smo tako daleč, da zdaj mi lovimo kitajsko, ne oni nas. Splošno mnenje pa je še vedno da na kitajskem štancajo samo poceni ovitke za telefone
Sem ze lani in predlani googlal po china electric car pa vidis da je na kitajskem vec elektrike kot v evropi. Tako po modelih, kot tudi po stevilu vozil.
https://cleantechnica.com/2018/08/26/chinas-electric-car-sales-up-64-in-july/
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
Ne vem sicer kaj ti bereš, ampak švabi pravijo da so dizli spet na tapeti

http://www.spiegel.de/auto/aktuell/...-den-hersteller-und-die-fahrer-a-1233440.html

Samo so pa te novice glede dizlov in pyzdarij okoli njih že na tedenskem meniju. Zadnje, ki se jih spomnim v zadnjem mesecu, polek današnje:

Delež novoprodanih letos v eu le še ca. 30%
Berlin uvaja prepoved
Peugeot ustavlja razvoj
Porsche ustavlja prodajo

In potem še včeraj preberem novico, ki me je res presenetla

https://qz.com/1424217/europe-will-spend-billions-on-batteries-to-catch-up-with-china/

Prišli smo tako daleč, da zdaj mi lovimo kitajsko, ne oni nas. Splošno mnenje pa je še vedno da na kitajskem štancajo samo poceni ovitke za telefone


kar se peđoja tiče

https://www.telegraph.co.uk/cars/peugeot/peugeot-308-15-bluehdi-review-putting-diesel-back-menu/
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ma sej je prav na nek način. Takoj, ko bo električen avto doseglijv za mojo denarnico in se ga bo dalo nafilat v zmernem času, ga nabavim.
-Zjutraj pri -15 ga lahko mrzlega (no itak se ne ogreje) pohodiš do dile, pa ne bo nič.
-Tišina okoli tebe.
-Ni treba nekih jebenih servisov na 15kkm delat in filtre olja menjavat, pa jermenov, pa odtrganih ketenc na BMW-jih
-Navor
-V gužvah na avtocestah in v mestih bo frišen zrak
-Napredek pri baterijah se bo pospešil in posledično nam bodo tudi telefoni zdržali 5 dni, čeprav dvomim, saj bodo takrat noter 40 jedrni procesorji :valjamse:

Slabost. Ukinili bodo nižji in višji tok v gospodinjstvih, saj bo ponoči poraba velika, pa zgraditi bo potrebno še kako elektrarno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in Hondi

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Dve tarifi bosta verjetno ostali še dolgo, samo zna se se zgoditi, da bo urnik čisto poljuben, kakor bo sijalo sonce oz. glede na porabo. Tisti ki se bo hotel prilagajat se bo, drugi bodo pač na ET.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.780
1.907
113
Ma sej je prav na nek način. Takoj, ko bo električen avto doseglijv za mojo denarnico in se ga bo dalo nafilat v zmernem času, ga nabavim.

-V gužvah na avtocestah in v mestih bo frišen zrak
Slabost. Ukinili bodo nižji in višji tok v gospodinjstvih, saj bo ponoči poraba velika, pa zgraditi bo potrebno še kako elektrarno.

Torej gre razvoj v smeri, da se bomo v mestih pederišili z elektrončki, drugje pa bodo za to plačevali s svinjarijo, povezano z izdelavo elektrike. Kako neoliberalno :)