Opel Corsa 1.2 80KM - mnenja?

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Matrix pravi:





Jutri gre naročit avto. Čaka se baje 4 mesece...




Brez zamere, ampak 4 mesece?! Kaj je mela kake specialne želje al serija?



4 mesece nebi čakal na A5, bi se mi prej scufalo pa 335 kupil...



Sicer pa je december, takod da bo to nasledje leto ane
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik Matrix pravi:


Jutri gre naročit avto. Čaka se baje 4 mesece...

Brez zamere, ampak 4 mesece?! Kaj je mela kake specialne želje al serija?

4 mesece nebi čakal na A5, bi se mi prej scufalo pa 335 kupil...

Sicer pa je december, takod da bo to nasledje leto ane
evil.gif

Tudi meni ni jasno zakaj 4 mesece. Avto je sicer po naročilu, vendar brez nekih extra posebnih stvari...
pač tista nujna oprema (avtomatska klima, senzorji za parkiranje, mp3 radio, meglenke, ogrevana ogledala, itd.) nič posebnega torej.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Nebi zdržal, ok logično da bi počakal do januarja zarad letnika, ampak vseeno 4 mesece...

Isto nisem mogo vrjet, ko so ravno prisli Q-ji ven, lansko leto maj? Tu nekje... In itak
najhujši badassy so jih mogli takoj met, med njimi moj kolega, leti do jarca zadevo naročit,
in si zmišljuje 3 krasne opreme, nakoncu je na avto čakal 7 mesecev... :bonk
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Pa niti pod točko razno nebom čakal 4 mesece da bom lahko zapravil 12k€+++...

Ok ne rečem, nabavlas si ferarija, logično da bo za počakat, ker hočeš direkt s firme, gor dol,
ročno delan, omejena serija...

Ne pa neke male jajčke ki jo producirajo na stotisoče po tekočem traku...

Pa veš da si poiščem zastopnika v celi slo. ki ima avto zame. Čene pa se vsedem v avto pa si
ga grem gor kupit, pomoje bi blo dovolj do graza it. Na dunaju bi pomoje že lahko bil fejst zbirčn.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Sicer pa se nesmem preveč bunit, ker mati tut čaka novega c-maxa že 2 meseca, pa še bo zgleda treba 2
meseca, ker si je zmislila gretje zicev in je zato treba čakat
bonk.gif


Falil sn jaz zgleda leto, kontinent in familijo rojstva.

al pa sem jaz f00kjen.press
 

ltd

Pripravnik
5. sep 2007
100
2
18
Citat:
Uporabnik creep pravi:
Res je. Vozil obe - 1.2 16V in 1.4 16V in je 1.4 neprimerno boljsa za vozit. Edino menjalnik je malce prekratek - pri 130km/h na AC ze posteno tuli
smile-1.gif
So pa zato pospeski odlicni.

Zanimivo da omenjaš menjalnik: pri 1.2 16V se mi je zdela 5.prestava (pre)dolga, 110km/h pri 3000 obratih. No, vsaj ropota ne.
 

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
meni se zdi da so se opli z novo astro, vectro in takrat novo corso (ne to cist ta novo), močno popravli in počasi napredujejo priti VW..sedaj pa so nekako s škodo, ki je tudi vag grupa in niti ni slaba.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Rosenje luči je pri oplih normalen pojav.

Ja seveda...

Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik Matrix pravi:


Jutri gre naročit avto. Čaka se baje 4 mesece...

Brez zamere, ampak 4 mesece?! Kaj je mela kake specialne želje al serija?

4 mesece nebi čakal na A5, bi se mi prej scufalo pa 335 kupil...

Kolega je 1.8T naročil oktobra, dobil ga bo nekje v januarju...torej bo čakal cca. 4 mesece. Pojdi po 335.
wink-1.gif
 

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Vozim Corso 1.2 l 2006 80 KM (prejšnji model) in nisem preveč zadovoljen. Problem pri Corsah (in tudi Astrah) so sklopke, tudi na servisu mi je mehanik to povedal, uporavljajo neke slabe materiale in pri speljevanju včasih grozno trese. Upam, da je pri novih Corsah drugače.
 
Nazadnje urejeno:

nimbix

Pripravnik
16. dec 2007
42
0
6
Hehe. Moja testna vožnja s Corso 1.4 je glavni razlog, zakaj se zdaj vozim s Peugeotom 207.
grin1.gif


Šla ni nikam. Prodajalca sem celo vprašal, če je ziher, da mi je dal avto s tem motorjem.
Vsa stikala, vse ročice, vse, česar se dotakneš, se oglasi z glasnim klikom, kot da zlomiš košček plastike. Smernik? KLIK. Radijo? KLIK. Gumb na menjalniku? KLIK.
Začnem vrtet gumb za glasnost radija, pa se 1 sekundo sploh ne začne odzivat; tudi dalje je stanje dejanske glasnosti totalno nepovezano z vrtenjem.
Tisti žareče rumen display na vrhu armaturke je še podnevi bil konkretno moteč.

Pol sem pa počasi mel dovolj in sem ga vrnil. Kako je to bil avto leta mi res ni jasno.
13.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Si že kdaj videl švaba brez "klikanja" vsega v avtu?
bonk.gif


To je tako, kot če bi se šel jaz zgražat, da francozi že 15 let (takrat je nazadnje citroen poskušal z revolucija stikal) nimajo avta, pri katerem te vsakič, ko pritisneš stikalo smernikov ne začne zanimati še, če ti kratke luči niso nehale goreti ali pa, da ti morda kakšna meglenka ni začela zraven
evil.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik nimbix pravi:
Tisti žareče rumen display na vrhu armaturke je še podnevi bil konkretno moteč.

Ostalih stvari ne bom komentiral, ampak tole z displayem pa se da elegantno rešit.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik blackman pravi:
Vozim Corso 1.2 l 2006 80 KM (prejšnji model) in nisem preveč zadovoljen. Problem pri Corsah (in tudi Astrah) so sklopke, tudi na servisu mi je mehanik to povedal, uporavljajo neke slabe materiale in pri speljevanju včasih grozno trese. Upam, da je pri novih Corsah drugače.

Astro F po cca. 120k kilometrih ni še nič treslo, Astre H pa zaenkrat po 10k še tudi ne. Kdaj naj bi se to tresenje pričelo?
 

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik blackman pravi:
Vozim Corso 1.2 l 2006 80 KM (prejšnji model) in nisem preveč zadovoljen. Problem pri Corsah (in tudi Astrah) so sklopke, tudi na servisu mi je mehanik to povedal, uporavljajo neke slabe materiale in pri speljevanju včasih grozno trese. Upam, da je pri novih Corsah drugače.

Astro F po cca. 120k kilometrih ni še nič treslo, Astre H pa zaenkrat po 10k še tudi ne. Kdaj naj bi se to tresenje pričelo?

Moja ma sedaj 28.000, začelo se je pa nekje pri 20.000. Mehanik na servisu mi je rekel, da se to dogaja tudi pri nekaterih Astrah. Do februarja mam čas jim zatežit, da mi mogoče sklopko zamenjajo.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:


4 mesece nebi čakal na A5, bi se mi prej scufalo pa 335 kupil...

:

Pa ti recimo ves koliko se caka na 335? ali koliko se čaka na F430 ali kak porsche? Že za kakšen Qashqai je čakalna doba 10-12 mesecev.

3-4 mesce je normalna čakalna doba če se gre v naročilo.