Opel Corsa 1.2 80KM - mnenja?

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Sestra kupuje novo Opel Corso 1.2 80KM. Si kdo od vas lasti omenjeni model s takšnim motorjem? Znane hibe? Kvaliteta izdelave? Zanima me malo kako se avto obnese v praksi.



Glede Opla sem sicer zelo skeptičen, njej je pač všeč, ne bi pa rad, da bi potem bil avto vsak dan na servisu...



Vsaka izkušnja je dobrodošla... hvala že vnaprej
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Jaz imam Opel Corso že več kot pet let (stara je slabih 10 let). Sicer je 1.4, ampak vseeno. Do zdaj nisem imela nobenih slabih izkušenj z njo. Edino kar je, je da včasih pozimi, ko je res mraz in avto dolgo časa stoji zunaj na mrzlem, ob vžigu začne ''trokirati'', ker obrati v prostem teku padejo. Ampak pohodiš malo gas, da dobi obrate, da se segreje in spet dela normalno. Če se to večkrat pojavi, mi foter zamenja svečke. Drugih problemov nimam. Avto se lepo vozi. Servisiran je redno vsako leto in z njim nimam problemov.



Corsa je fajn avto. Tudi bratranec jo ima, malce novejšo verzijo, par let mlajšo in tudi nima nobenih problemov z njo.
 
Nazadnje urejeno:

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Od 7 do 7,5 litrov na 100 km (za mešano vožnjo).
 
Nazadnje urejeno:

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Tudi pri nas je Corsa, ki je do sedaj delovala perfektno!!!

Pri hiši je bila Vectra, s katero tudi ni bilo problemov, prijatelji imajo ople, pa tudi nimajo problemov. Tako da res ne vem, zakaj si skeptičen in razmišljaš neumnosti. Samo za informacijo ti lahko povem, da je bil audi 5x več na servisu kot corsa.
 

matis

Zelenc'
9. dec 2007
1
0
1
doma imamo opla, sicer vectro(2.2) in astro(1.4) in nimamo problenov
nono in nona imata vsak svojo corso(1.2, 1.4) in do sedaj nista imela težav z njo, vozil sem jo tudi sam in sem bil tudi zadovoljen
druga nona ima tudi corso(1.2) in tudi nima težav
kolegi imajo opel zafiro(1.9) in so prav tako zadovolni.
Tako da tudi jaz ne vem zakaj si skeptičen glede opla.

LP
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.896
3.020
113
moja sestra jo je tudi kupila samo je žal se nisem videl in preizkusil
 

ltd

Pripravnik
5. sep 2007
100
2
18
Smo imeli nekaj dni kot nadomestni avto. Meni je bila zelo všeč, edino mašinca je malo prešvoh, zato je bila tudi poraba nad 7 - to je ob enakih pogojih več kot pri Golfu IV 1.4.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Res je. Vozil obe - 1.2 16V in 1.4 16V in je 1.4 neprimerno boljsa za vozit. Edino menjalnik je malce prekratek - pri 130km/h na AC ze posteno tuli
smile-1.gif
So pa zato pospeski odlicni.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Ce ze dizla, potem 1.7 CDTI, pa nujno k RSRu. To leti ko sneta sekira
evil.gif


Ce pa rabi avto za na siht in v trgovino, bo pa bencinar boljsa izbira.
tongue-1.gif
 

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Citat:
Uporabnik creep pravi:
Ce ze dizla, potem 1.7 CDTI, pa nujno k RSRu. To leti ko sneta sekira
evil.gif


Ce pa rabi avto za na siht in v trgovino, bo pa bencinar boljsa izbira.
tongue-1.gif

Avto kupuje sestra... njej je 80KM vrh glave. Tudi OPC variante - logično - ne pridejo v poštev. Za dizla dela premalo kilometrov.

Jutri gre naročit avto. Čaka se baje 4 mesece...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
256
113
hm... jest pa ne razumem, zakaj pol velja javno mnenje da opli glih niso ne vem kaj?

tuki pri nas večina tko misli!

ima pa kolega astro 96'... in vem zakaj tko mislijo... ok, ampak to je pač eden izmed mnogih...