Opel Ampera/Chevrolet Volt

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.739
2.350
113
Pomurje
Upam, da tvoja ni taka kot moja in vzame s seboj hudiča pa pol, čeprav sem jo že precej porihral
smile-1.gif


Skoraj jo je kap ko sem Priusa domov pripeljal, kam pa bomo vse zlagali je bila prva reakcija. To koliko popije je sploh ne zanima, problem je samo kam bomo vse zložili.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ponavadi je tako, da ne glede na to, koliko velik avto imaš, vedno bo toliko robe, da se vse nafila.
Lansko leto sem na Xsaro Picasso dal še Thule Ocean 780. Mislim, da ima skoraj 500l kapacitete. No, imeli smo poln prtljažnik, poln Thule in še poln sovoznikov sedež, tako da sem komaj čez plenice gledal na desno vzratno ogledalo.
Samo, smo pa šli za 5 tednov, in tamala je bila stara 10 mesecev.

Letos junija smo šli na Pag za 10 dni in sem rekel, da se mi Thuleja ne da dajati gor, voziček mora iti v prtljažnik, tako da mora zazipati robo na prostornino, da bo vse ok. Xsara je imela pol prtljažnika robe, ostalo polovico je zasedel voziček in imeli smo poln sovoznikov sedež.
Glede na to, da smo zdaj kupili marela voziček, ki zasede skoraj nič, bi moral biti prtljažni prostor Ampere enako zaseden, kot prej polovico Xsarinega (glede na to, da je ostalo polovico zasedel voziček), sovoznikov prostor pa je približno enako velik. Če bomo imeli enako količino robe kot junija, bi moralo biti brez problema.
Če ne, ji bom pa zazipal njene borše
smile-1.gif
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Danes popoldne sem na poti domov na Dunajski prehitel eno Ampero. Tvoja? Bela barva ji pristoji, je pa hecna, spredaj agresivno zaobljena, zadaj škatlasta. Pa nič kaj preveč aerodinamično ne izgleda. Sem šel še enkrat preverit in ima Cd komaj 0,29?
confused-1.gif
Pa ravno to bi zelo pomagalo pri vožnji po AC.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Danes popoldne sem na poti domov na Dunajski prehitel eno Ampero. Tvoja? Bela barva ji pristoji, je pa hecna, spredaj agresivno zaobljena, zadaj škatlasta. Pa nič kaj preveč aerodinamično ne izgleda. Sem šel še enkrat preverit in ima Cd komaj 0,29?
confused-1.gif
Pa ravno to bi zelo pomagalo pri vožnji po AC.

Nope, to nisem bil jaz. Mi je pa tudi sosed povedal, da je ob cca. 17h videl na Trzinki Ampero, ki se je peljala v smer Domžal. Po moje je to ena od dveh Kamniških Amper.

Amperin/Voltov Cd = 0.28

http://en.wikipedia.org/wiki/Chevrolet_Volt

Torej je enak Omegi.

In Priuskin ni tak, kot ga Toyota prikazuje. Je več konkurenčnih tovarn testiralo Priusko v vetrovnikih in se je izkazalo, da ima Prius višji Cd od Volta/Ampere.

http://gm-volt.com/2009/12/04/chevy-volts-coefficient-of-drag-is-0-28-beats-prius-and-insight/

http://ecomodder.com/forum/showthread.php/gm-chevy-volts-cd-0-28-prius-0-a-11313.html

Citat:
GM has tested the Volt, the 2010 Prius (with 17 inch wheels/tires - that's a key point) and Honda's 2nd gen Insight in the same wind tunnel:

Their results:

0.28 Chevy Volt
0.30 Toyota Prius (2010)
0.32 Honda Insight (2010)
Citat:
That was a number that was verified in our tunnel, in Chrysler’s tunnel, and in Ford’s tunnel.

The base Prius with the smaller wheels may come in lower, but we don’t offer 15 inch wheels.
 
Nazadnje urejeno:

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Zavila je pravzaprav s Trdinove na Slovensko in šla potem po Dunajski in zavila na severno obvoznico proti vzhodu. Je bila pa povsem bela, brez nalepk.

No ja, kakorkoli. Menda bi lahko v četrt stoletja izboljšali aerodinamiko vozila.
grin1.gif
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
A zdej pa Ampere huntamo/stalkamo?
grin1.gif
Eno belo brez nalepk sem danes videl parkirano pred novo moderno hišo na Sattnerjevi v Ljubljani.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Vi kar
smile-1.gif
Samo nobena od teh ni bila moja.

Je pa lepo videti, da jih je že nekaj na cesti.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Sli smo dve Amperi. Prva je bila od Avtotehne Vis, kjer smo napolnili baterije, druga je bila moja. Parkirali smo v Kopru v servisu Istra Avta, kjer smo napolnili za nazaj. Nazaj smo sli po avtocesti, s tempomatom na GPS hitrost 100km/h. Nazaj grede je bilo narejeno 122km in pokurjenih 2.88l bencina. Povprecna poraba nazaj grede je bila 2.31l/100km, kar je manj, kot je bila poraba testne Prius Plug In, kjer je bila poraba 4l/100km.

Daj ob priliki cel izlet ponovi z normalnimi hitrostmi. Nazadnje, ko sem šel po stari cesti v Kp, je trajlo urco pa pol, pa po AC se nazaj pelji 130 po GPS. Da vidimo razliko. Bi šel probat, pa smo Ampero že vrnili ...

V ponedeljek (jutri) zvečer (okoli 20h) šibava z Andrejem, z Avtotehne Vis v Ljubljani, z njihovo Ampero do Kopra in nazaj, v obe smeri v Hold načinu, to pomeni samo na bencin. Dol grede bova šla po avtocesti 130km/h po GPS-u, nazaj grede pa po stari cesti, po omejitvah.

Poročam s slikami porabe, poti in morebiti naredim še kakšen video z OBD2 podatki.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.925
1.091
113
www.adriamedia.si
Če boš imel čas, pa javi, pa narediva tovrstno turo. Ti varčno, jaz po omejitvah, dol nafilava. Če ne testne, si bom pa od avtotehne ampero sposodil. Da vidimo razliko v času in porabi.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Nisem vsega bral ampak a tale avto pride okoli 44.000eur? Kar dosti. Oz. so kaksne subvencije s strani drzave oz ornk popusti iz Oplove strani?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Prisla sva dol. Z mocnim vetrom v trebuh, pri 130km/h po GPSu, sva imela porabo 6.4l/100km.

Zdaj pa nazaj po stari cesti :)

Fotke in videi sledijo, ko priddm domov.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.354
6.545
113
To je vseeno dokaj impresiven rezultat za bencinski motor. Nekje toliko meni žere dizel, no..mogoče kakšnega pol litra manj
wink-1.gif


koliko rpm je pri tej hitrosti ?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Varirajo glede na breme. Npr v klanec se bo hitreje vrtel kot po ravnem. Bom dal jutri videe na Youtube, da si boste lahko ogledali, kaj se z masimo in baterijo dogaja pri voznii v klanec in po klancu navzdol.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Eto fotke. Še prej moram poudariti, da je bil včeraj popoldne in zvečer močan JZ veter (po ARSO cca. 17km/h), kar je gotovo vplivalo na višjo porabo na vožnji po avtocesti v smeri Kopra.

Štart je bil pred Avtotehno Vis v Ljubljani. Vožnja proti Kopru (Istra Avto):




Poraba do Kopra:




Vožnja nazaj iz Kopra proti Ljubljani - po stari cesti:




Poraba do Ljubljane:





Skupna poraba v obe smeri:

 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
A to nacrtno ignoriras vprasanje glede cene vozila? Ne provociram, ce imas to v mislih. Pac me zanima koliko danes stane taksno vozilo s popusti
zmaga.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Cena vozila? Moja je bila 45.200 EUR, torej osnovna cena 44.500 EUR + park senzorji s kamero, ki so 700 EUR. 4000 EUR je bilo subvencije, všteli pa so mi še Clia. Popusta pa ne dajejo, ker ga ne smejo dajati.