Opel Ampera/Chevrolet Volt

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.716
113
Hm ja, samo s subvencijo je cena 28k. Glede na opremo pa že ni več tako hudo. Pa presenetilo me je, da sem naredil 75km in sem še zmeraj imel rangea 130km. Pa sem imel v sport programu in pospeševal in vozil precej dinamično, na AC pa tudi testiral končno hitrost (po števcu 172).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.551
6.594
113
Ja po AC je ioniq TOP, mislim da pri 115kmh dosega porabo nekje v rangu 11kWh/100km, kar je bomba.

Pa še TČ ima, kar pomeni pozimi minimalna izguba dometa, tam nekje do -5, potem pa pač deluje TČ kot navaden grelec.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.653
781
113
Sanjaš o 10k €, še 5 let starega Leafa ne dobiš za 10k €. Če se izkaže, da bo baterija trpežna pričakujem kar dobro ohranjanje vrednosti, poglej recimo BMW i3 za koliko se prodajajo. Stroškovno je tako teh 28k € nekako podobno kot klasičen avto za 20k €.

Ampera je poceni verjetno samo zaradi tega ker ni prišel naslednik in je support rabljenega lahko vprašljiv, sploh Volt, ker se je GM umaknil iz EU.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.551
6.594
113
Čakaj malo, volt letnik 2013 je bil novi 40k, zdaj se prodajajo za 10k

da bi hyundai držal boljše ceno? morda pa, sicer. trg bo pokazal svoje ja.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.653
781
113
Ne gre za to ali je Hyundai, Opel ali GM, vsak model avta je svoja zgodba.

Ampera je začela s 45k €, potem se je novo dobilo za 38k €, pa še nekaj subvencije zraven je 36k € ... 6 let stare se na a.net prodajajo po 14k €, to je ~40% cene nove, kar je čisto v skladu z normalnim padcem cene.

Tvoj Volt za 10k € je bil po mojem velika anomalija na trgu ;)
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.716
113
No mene je na iOniqu presenetila še bogata oprema. Radarski tempomat, ki deluje super in tudi ustavi in sam spelje, ko se avto pred tabo premakne, lane assist, ki deluje bolj tako/tako (je bolj ping pong efekt, tako da tega raje ne bi uporabljal), gretje in hlajenje sedežev, kul infotainment sistem,... res kar precej bonbončkov.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.551
6.594
113
Gasper008, morda sem pa res imel velik krompir. No..bomo videli ioniqe čez 2 leti ko bojo prvi začeli prihajat iz operativnega lizinga.

Je pa res, da se tudi i3 najde letnik 2013, pa majo še vedno nad 20k ceno...
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
183
98
28
Jeseni sem imel priložnost kupit ampero v SLO za 10k. V tem trenutku se slučajno ne najde nič za tak denar, vendar če hočeš tak avto kupit in malo spremljaš ga boš našel za 10k.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.551
6.594
113
Sanjaš o 10k €, še 5 let starega Leafa ne dobiš za 10k €.

Slučajno imel čas in malo pogledal avto.net:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13037231&display=Nissan Leaf Elektro 24 kWh

Torej leaf še ceneje kot ampere...

Sicer ne bi kupil leafa, glede na težave z baterijami, ampak samo dokaz je tole, kako pada cena EVjem...recimo Zoe pa se dobi za celo manj kot 10k...edino i3 se zgleda drži cene, kar je sicer logično, bulletproof avto z brandom.
 

torentino

Majstr
8. sep 2009
379
324
63
Ne bi o tem
Pozdravljeni,

danes zjutraj je imela moja Ampera tisti slavni service steering column lock . Vklopil sem mašino, ob volanu je bilo parkrat slišat, da poskuša sprostit volan, ga je tudi sprostilo ampak ni bilo servota. Na šoferjevem displayu obvestilo, avta se ni dalo ne ugasnit ne ponovno prižgat kljub odpiranju vrat. Potegnil ven in noter pa je mašina oživela. Hvala Andy-ju za hint o F8 varovalki.
Se mi pa dogaja še nekaj drugega, odkar je bil avto na rednem letnem servisu. Vklaplja se ESR, že pri nizki hitrosti med 50 in 70 kmh, predvsem v desne zavoje.
Lučka posveti, vklopi tudi zavore, kljub temu, da zadnjega konca niti pod razno ne odnaša. Kakšna ideja? Gume so enakomerno napolnjene, cesta normalna.
 

mateo87

Pripravnik
14. nov 2017
54
0
6
Jaz imam eno novo ključavnico. Ce bo komu crknila kdaj, sem jo naročil iz USA pred par meseci. Cca 150eur je bla skupi z davki in poštnino. Pa tudi senzor nivoja hladilne tekočine imam v rezervi.
Kaj so delal na servisu?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.551
6.594
113
btw, jaz sem Aprila imel ultimativni rekord, kar se tiče polnjenja doma, za EV sem porabil točno 0.00kWh naredil pa 2000km :)
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Pozdravljeni,

danes zjutraj je imela moja Ampera tisti slavni service steering column lock . Vklopil sem mašino, ob volanu je bilo parkrat slišat, da poskuša sprostit volan, ga je tudi sprostilo ampak ni bilo servota. Na šoferjevem displayu obvestilo, avta se ni dalo ne ugasnit ne ponovno prižgat kljub odpiranju vrat. Potegnil ven in noter pa je mašina oživela. Hvala Andy-ju za hint o F8 varovalki.
Se mi pa dogaja še nekaj drugega, odkar je bil avto na rednem letnem servisu. Vklaplja se ESR, že pri nizki hitrosti med 50 in 70 kmh, predvsem v desne zavoje.
Lučka posveti, vklopi tudi zavore, kljub temu, da zadnjega konca niti pod razno ne odnaša. Kakšna ideja? Gume so enakomerno napolnjene, cesta normalna.
Me veseli, da ti je pomagalo. Meni so to pripeti v povprečju 1x/2 leti. Mimogrede, avto gre v servisni način, tako da ga uganseš tako, da ne tišiš bremze, ko pritiskaš ON/OFF gumb.

Za drugo pa imam na sumu tisti senzor, ki meri vrtenje koles, da ti ne dela več ok (pač na enemu od koles). In ker ne dela ok, avto napačno zaznava, da se vsa kolesa ne vrtijo z enako hitrostjo in ti vklaplja ESP.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.562
9.267
113
esp uporablja tudi senzor kota položaja volana. tudi radi crknejo (pišem na splošno)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.551
6.594
113
aktivni ogljikov filter s polyphenolom, s protibakterisjkim delovanjem, filter za fini prah (PM 2.5), s fungicidnim delovanjem

cheer.gif
to je to ,da ti nebo pluč nafilalao s prašnimi delci od dizlov.

To kar pa je Andy napisal pa je čisto navadni ,ki ga dobiš pri autodoc cca 40% ceneje

Da še enkrat pohvalim. Ta filter je res top.
Sem zadnič enkrat peljal od moje avto, vohal sem vse sranje iz ceste, kar se v mojem nikoli ne zgodi, tako da končno imam "čist" zrak v kabini, kar mi do zdaj nikol ni uspelo, kljub temu da sem imel karbonske in ne vem še kakšne filtre.