Opel Ampera/Chevrolet Volt

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik miha123 pravi:
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Osebno se mi tudi zdi Oplova kvaliteta vprašljiva, še posebej če sklepam po novejših modelih, predvsem Astra H (z J nimam izkušenj še), Corsa D ter Insignia, ki so vse prej kot pojem nepokvarljivosti. Obenem pa mislim, da si firma vseeno ne bi privoščila dati na trg slabega hibrida, ker bi si s tem zapečatila usodo ...

Točno zato sem to vprašal, ker poznam kar ene par voznikov novik Oplov, ki imajo zelo resne probleme z avti (meriva, astra, insignia). Glede nato, da gre pri tem avto za trenutno tehnološki višek, mislim, da je bilo vprašanje na mestu.

Ampera dejansko ni Opel. Ampera je Chevrolet Volt v Oplovi obleki. Tako nekako kot Citroen C-Zero in Peugeot Ion, ki sta oba Mistubishi iMiev z njunima značkama.

Ne, v bistvu ni tako. PSA in Mitsubishi sicer nimata veliko skupnega, Opel in Chevrolet pač, ker sta pod okriljem GM-a.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
No seveda. Govoril sem o specifičnih avtomobilih, ne o firmah.

Citroen C-Zero = Peugeon Ion = Mitsubishi iMiev.
Chevrolet Volt = Opel Ampera
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
confused-1.gif


S tem stavkom, ki si ga poboldal, sem mislil seveda na Ampero, ne vem iz kje si Insignio potegnil ven.


Sej o Amperi sem govoril,nevem zakaj sem napisal Insignia,skatka Ampera ni Hybrid.
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
Glede na to, da Ampera uporablja večji del baterije kot Prius (vsaj predvidevam) me zanima koliko je kaj predvidena življenska doba?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik miha123 pravi:
Glede na to, da Ampera uporablja večji del baterije kot Prius (vsaj predvidevam) me zanima koliko je kaj predvidena življenska doba?

Garancije je 8 let, ali 160.000km, je pa tako da po 10 letih uporabe, naj bi baterija še vedno imela 80% prvotne kapacitete.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik miha123 pravi:
@AndY1 kako je s servisnimi intervali in cenami servisa?

1x letno , ali po prevoženih 30.000km, servisira se le bencinski motor ki skrbi za elektriko.

Pa Insignia ni Hybrid.

Ko se števec za olje približa 0%. Trenutno je pri meni na 99%. Sem pa prebral, da je ta interval na 2 leti, ker se % odštevajo pribiližno 1% na teden.

Kako pa to, da olje v amperi "zdrži" 2 leti, pri vseh drugih pa 1 leto, ne glede na to, koliko km dela človek? Namreč v 1 letu bi naj bilo olje "slabo" že samo po sebi, brez vožnje?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik miha123 pravi:
Glede na to, da Ampera uporablja večji del baterije kot Prius (vsaj predvidevam) me zanima koliko je kaj predvidena življenska doba?

Glede na OBD2 info, se polni tja do 87% in prazni nekje do 23%.

Življenska doba je tako pozitivno presenetila GM, da bo 2013 Volt imel baterijo z 0.5kWh večjo energijsko gostoto, kar mu bo omogočalo 3-5km večji doseg, kot z obstoječo.

In baterije Prius oz. Leaf-a ne moreš primerjati z Volt/Ampero, ker sta prvi zračno hlajeni z zrakom iz kabine, Volt/Ampera pa aktivno vodno hlajeni/greti s klimo oz. grelcem, tako da je stalno na optimalni temperaturi za življensko dobo in performance.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik miha123 pravi:
@AndY1 kako je s servisnimi intervali in cenami servisa?

1x letno , ali po prevoženih 30.000km, servisira se le bencinski motor ki skrbi za elektriko.

Pa Insignia ni Hybrid.

Ko se števec za olje približa 0%. Trenutno je pri meni na 99%. Sem pa prebral, da je ta interval na 2 leti, ker se % odštevajo pribiližno 1% na teden.

Kako pa to, da olje v amperi "zdrži" 2 leti, pri vseh drugih pa 1 leto, ne glede na to, koliko km dela človek? Namreč v 1 letu bi naj bilo olje "slabo" že samo po sebi, brez vožnje?

Mogoče je notri sintetika?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
zdrži /nezdrži, je verjetno bolj vsmislu da ko je enkrat olje v motorju , se tkaj potem pojavijo zunanji vplivi, to bi bila edina logična razlaga za razliko od tistega ki je v orig.packungi.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Heh, sam nisem nikoli bil privrženec verig in glede na to, koliko težav imajo (vsi) proizvajalci novodobnih motorjev z njimi, mi to ni najbolj všeč ... ampak recimo da bo OK.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Sicer ne vem zakaj so dali verigo, kot da se dela jako dosti km s bencin motorjem....
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Andy1, moj ima tudi sintetiko pa je menjava na interval ali 1 leto.
Če ima avto samo bencinski motor, je obremenjen ves čas, če ima še baterije, je obremenitev motorja dosti manjša. Nekaj sem spregledal, je pogon na kolesih ves čas na elektriko ali preklaplja. Če je prvo, je motor še toliko manj obremenjen, ker nima takih nihanj, kot pri klasično gnanem avtu.
Zaradi tega je interval lahko daljši.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Bencinski motor se priklopi direktno na kolesa, v samo eni prestavi, samo pod pogojem, da je baterija prazna in da se pelje hitreje od cca 140km/h. Drugace deluje le kot generator.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
No evo, to je razlog, da je interval še enkrat daljši. Motor je večinoma obremenjen linearno, navora tako rekoč ne rabi za gonit generator, s pravim prenosom ga vrti ob sila majhni obremenitvi. Lahko bi bilo tut dobro olivno olje not in bi zdržalo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Jaz sem pa vedno mislil, da se pač olje mora menjati po 1 letu, ker je to dejansko njegova "življenjska doba" ali zakaj potem piše, da menjava olja na XXXXX km ali 1 leto ?
Verjetno služijo servisi na tak način, pa tudi nič ne škoda, če se menja vse filtre in olje v 1 letu, pri amperi pa res ni potrebe.