olje

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik sandra pravi:Lapal si da 10w-40 ni dobro olje za dizlčka-traktor?
evil.gif
Kje že
confused-1.gif
?
Napisal sem le, da naj pogleda v zahteve za njegov avto in če tam piše 10W-40 potem je to to.
Sam dodajam, da na podlagi lastnih izkušenj lahko rečem, da eno specifikacijo bolje olje dene dobro motorju. Dve ali več pa bi znalo biti že problematično in potem običajno pride tudi do ''pitja'' olja.
Največja razlika se pa recimo pozna, če namesto zahtevanih 15W-40 (mineralno) daš 10W-40 (polsintetiko). Vsaj pri AX-u je bilo to več kot slišno in tudi občutno. Nekako se je motor lažje zavrtel do blokade. Pil ga ni pa čisto nič.

Ne sekiraj se za take, ki pišejo oz. verjamejo;

"Fantje po tem kar sem videla na eni petrolovi bencinski črpalki, mi je jasno od kje razlike v kvaliteti, pa čeprav se bencin vozi iz istih rezervoarjev in z istimi cisternami.

No videla sem enega zaposlenega ki je z wcja!!! v vedru nosil vodo v rezervoar. Ko sem ga vprašala kaj dela je rekel da mora nadoknadit litre ...

Tako da lahko začnemo kritizirat posamezne bencinske črpalke ne pa znamke.
To je bilo poleti ko smo se vračali z morja. Zanima me koliko dizelašom je to zimo zmrznila"

hysterical-1.gif
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:
A kdo ve, kje bi dobila kaj ceneje olje Shell Helix Ultra 5w40 (1.8T VAG)? Rabim pa ga nekje 10l.

Lahko ti dam stevilko od enega ki ga rihta po 12€ / l, je pa iz MB.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Uporabnik SmirastoNastrikanPulover pravi:
@leprotto: reci hondiju
wink-1.gif

Sem že, samo za silo sem vzela hitro ene 2l na servisu, ko sem bila ravno tam.
grin1.gif


@mtl: Niti ni drago, samo ko sem spraševala, sem se ravno odpravljala na servis in nisem vedela, kakšna je cena. Je pa "drago" v primeru, če ti v pol leta hudič popije 5l olja.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:Je pa "drago" v primeru, če ti v pol leta hudič popije 5l olja.
grin1.gif
Hehe, se mi zdi, da imaš v tem primeru večje (beri dražje
grin1.gif
) probleme, kot je ta, koliko stane liter olja.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:Je pa "drago" v primeru, če ti v pol leta hudič popije 5l olja.
grin1.gif
Hehe, se mi zdi, da imaš v tem primeru večje (beri dražje
grin1.gif
) probleme, kot je ta, koliko stane liter olja.

Po moje tudi, ampak tester pa nič ne pokaže.
Res je, da sem prevozila že več kot 10k km od servisa in da jo šparam samo takrat, ko je hladna, ampak vseeno se mi zdi tole malo prehudo. No, saj bomo vidli.
 
4. jun 2008
328
0
16
Oberkrain
se vseeno je tovarniska toleranca porabe olja 1l na 1000km. Ni vazno ali je 1.8T ali 1.0 motor. Vag pac
smile-1.gif
Ampak se lahko tolazis s tem, da imas enega najbolj trpeznih motorjev kar jih premore vag, se posebej ce imas AGU tip motorja..

@edit: mogoce ti tole pomaga: http://www.motornoolje.com
 
Nazadnje urejeno:

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Za kakšen € ceneje je, ni pa bistvene razlike, razen če res vzamem 10l zaloge.
grin1.gif
Nimajo pa tega, ki ga bom dala notri sedaj - shell helix ultra 0w-40.
Imam pa arx, v čem pa je manj trpežen od agu?
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Jaz bi dal preverit turbino na tvojem mestu, do sedaj sem slišal za nekaj primerov porabe olja na 1.8T in je pri vseh bila vzrok slaba turbina. Olje bi pa natankal mobil 1 5w-50.
zmaga.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Jaz bi dal preverit turbino na tvojem mestu, do sedaj sem slišal za nekaj primerov porabe olja na 1.8T in je pri vseh bila vzrok slaba turbina. Olje bi pa natankal mobil 1 5w-50.
zmaga.gif

Sej tega me je najbolj strah.
crazy1.gif
Pol verjetno razen obnove (a se sploh splača) oz. menjave sploh ni druge rešitve.
 
4. jun 2008
328
0
16
Oberkrain
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:
Imam pa arx, v čem pa je manj trpežen od agu?

Ni prav bistvene razlike, mislim da je edina v elektroniki, sama zasnova je ista.
Glede porabe olja, je tukaj bistvena viskoznost, ce bos dala noter 0w-40, ga bo se vec popilo kot z 5w-40. Ampak poglej kaj priporoca proizvajalec, tist je najbolj zihr'.
smile-1.gif


@btw: za obnovo turbine bi ti priporocal Beja d.o.o. .. Zapelji se na preventivo tja, se prej pa, ce se znas lepo nasmehnit, do SKN tuning na diagnozo, da ne bo prevec drago..
 
Nazadnje urejeno:

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Citat:
Jaz sem danes nabavil 2 kanti tega Extralub v Leclercu. Pridem na blagajno, plačam 25,90 EUR...pol mi pa blagajničar pove, da imam sedaj 22,77 EUR dobropisa na kartici Prej nisem imel pa nič gor. Pa tudi na samem računu je obračun bonusa prav čudno napisan (enkrat 12,90 + 6,45 + ...). Bom skeniral kasneje

Ti ni treba, sem že jst poslikal
cheer.gif
10l olja za za manj kot 5€ (4,81€) - to je več kot pol cenej od bencina :D

leclerk.jpg
 
Nazadnje urejeno:

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Poglej spodaj pripeto sliko.

* 3,13 EUR za 10 litrov olja
grin1.gif

371326-Leclerc.jpg
 

Priponke

  • 371326-Leclerc.jpg
    371326-Leclerc.jpg
    89,4 KB · Ogledi: 220