Opel olje

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ti živiš v risanki. Zakaj pa ti ne odpreš pooblaščenega servisa, si pridobiš zastopstvo ter začneš mastno služiti in vozi jaht? Sicer pa beri o čem sploh govorim.

-Olje za 12€ z DDV na pooblaščencu je ugodno,
-Za 7€ razlike po litru (za tistih nekaj litrov kaj gre not v motor in to enkrat letno in v garanciji se ne mislim zafrkavati s kozolčarji),
-Ko bo avtomobil izven garancije ga bo šraufal privat servis,
-Če nimaš v garanciji za tista dva servisa potem je nakup novega avtomobila prevelik zalogaj zate in si primeren za javni prevoz,
-Persen je za pičke, poskusi Apaurin.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.692
113
Mislim, da je hotel Hanzi povedati, da obstajajo še precej dražje olje na uradnih servisih. 12 € je danes zelo sprejemljivo, če je to seveda z DDV. Ko sem jaz vozil opla na uradni servis, smo začeli z litrom olja okrog 8 € leta 2011 in končali nekje pri 16 € tam nekje leta 2015. Od začetka se mi je zdelo fino, ker je kolega že takrat na VW servisu plačal za olje blizu 100 €. Ampak cena je hitro rasla, ker so pač ugotovili, da cena lahko raste in da stranke to "pojemo".
Ne strinjam se s tem, da si servis mora skozi nategunsko ceno olja in rezervnih delov kriti ostale stroške. Naj jih krije pri urni postavki.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Če ti je lažje ti lahko tudi dvignejo uro. Če nabijajo na delih jih pač prineseš s seboj, urna postavka pa je enaka. Torej kaj je bolje? Da nabijajo na urah ali na delih? Isto sranje. Če hočeš imeti vse tip top in urejeno servisno zgodovino in podaljšano jamstvo pač požreš to (nekje je rahlo nategnejo) ampak saj veš, brez nič ni nič. Verjamem da je Hanza hoto to povedat ampak zmotilo me je nabijanje o lahkem zaslužku. Konec koncev je teh pooblaščencev veliko, moraš narediti vse kar sem naštel zgoraj, potem pa moraš v svojo delavnico dobiti še stranke da ti stvar laufa. Mislim da vseeno ni tako simpel.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A je že leto naokoli? Al se je ista tema začela že pred potekom enega leta?

Kaj nismo že takrat zaključili, da naj bo cena delovne ure realna, pa olja in rezervnih delov tudi?