Katero olje za Toyoto Corola Verso 2.2 D4D SOL (136KM, 2008)?

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Hej!

Mi lahko prosim kdo priporoča katero olje naj kupim? Avto bi peljal na servis, pa se mi zdijo res visoke cene na servisu in bom olje sam prinesel. Na zadnjem servisu je bil liter olja 25 EUR - oz. s popustom 17 EUR - not je šlo 6,3 L to je dobrih 100 EUR samo olje.

Hvala.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Kaj ma to 5w-30? Aral, motul, castrol,... Itd vse bo mazalo.

Za kaj več pa počakaj kamelčija ti bo napisal kaj je prebral keri zvarek je najbolši
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Kaj ma to 5w-30? Aral, motul, castrol,... Itd vse bo mazalo.

Za kaj več pa počakaj kamelčija ti bo napisal kaj je prebral keri zvarek je najbolši

itak, ker samo ON obvlada vrsto olja, čeprav točno ti dotični motorji laufajo pol milijona brez problema z oljem iz servisa... ampak kamelči je pa zakon kar se olja tiče sploh z izsledki is forumov....
pa ne me marobe razumet, nimam nič proti njem, ampak verjet forumom- je pa tazadnje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Kupiš tisto olje ki ga točiš že sedaj noter ker najbrž ne zdrži na šipki nad min. med servisi (razen če je bil ravno zamenjan motor)?!;)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Kamelči ne bere samo kjero olje je v najlepši embalaži.....ampak ga zanimajo tudi standardi....in kjer je za dane pogoje najboljši...

Izvoli.... Klikni PDF.... Glej leto ACEA 2016 pa na gor! Glej parametre za obrabo po standardih (cam lobes wear....valvetrain wear...piston cleaningness...)

https://www.aftonchemical.com/Insights-and-Resources/Documents/Specification-Handbook

Kamelčija zanima tudi VOA/UOA sekcija tistega foruma iz katerega črpa znanje (ti že veš katerega ker si tako informiran ;) )

Kamelči je ravno slučajno bil na Toyoti ko so prišli te 2.2 d4d motorji vn....tko da ja dajalo se je Exxon Mobil olje not iz soda... 5w30 acea C3......sicer sod je bil genericen brez oznak edino Pegasus logo je imel... Amoak glede nato da je Mobil1 OEM fill za toyoto (vsaj bil je) lahko z 99.9% rečem da smo dajali Mobil1 Esp 5w30 v Toyote...

Tko da karkol od Mobil1 ALI Shell v 5w30.....jaz sem bolj pristaš shell-a.... Amoak nima veze....osebna preferenca....oboje je GTL sintetika (edina 2 ki jo proizvajata na svetu za sedaj)

Pa da je VW 504/507 norma....ker je najtežja za dosežt!!! Dobre so tudi MB 229.51/229.52 in BMW LL-04....

Torej Mobil1 ESP 5w30 ali pa Shell helix ultra ect 5w30 / 0w30...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Pa ko ste ravno navalili..... Leclerc ma Tech9 5w30 C3 vw504/507 po 40eur/5L
Ravno menjal v svoji Toyoti...
DSC_1245.JPG
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Kamelči ne bere samo kjero olje je v najlepši embalaži.....ampak ga zanimajo tudi standardi....in kjer je za dane pogoje najboljši...

Izvoli.... Klikni PDF.... Glej leto ACEA 2016 pa na gor! Glej parametre za obrabo po standardih (cam lobes wear....valvetrain wear...piston cleaningness...)

https://www.aftonchemical.com/Insights-and-Resources/Documents/Specification-Handbook

Kamelčija zanima tudi VOA/UOA sekcija tistega foruma iz katerega črpa znanje (ti že veš katerega ker si tako informiran ;) )

Kamelči je ravno slučajno bil na Toyoti ko so prišli te 2.2 d4d motorji vn....tko da ja dajalo se je Exxon Mobil olje not iz soda... 5w30 acea C3......sicer sod je bil genericen brez oznak edino Pegasus logo je imel... Amoak glede nato da je Mobil1 OEM fill za toyoto (vsaj bil je) lahko z 99.9% rečem da smo dajali Mobil1 Esp 5w30 v Toyote...

Tko da karkol od Mobil1 ALI Shell v 5w30.....jaz sem bolj pristaš shell-a.... Amoak nima veze....osebna preferenca....oboje je GTL sintetika (edina 2 ki jo proizvajata na svetu za sedaj)

Pa da je VW 504/507 norma....ker je najtežja za dosežt!!! Dobre so tudi MB 229.51/229.52 in BMW LL-04....

Torej Mobil1 ESP 5w30 ali pa Shell helix ultra ect 5w30 / 0w30...

afton je proizvajalec aditivov, tudi Petrol aditivira z njihovimi čistili, torej kot proizvajalec ne more bit legitimen, oziroma mirodajen vir informacij.
Fulda hvali Fuldo in Pirelli hvali Pirelli....
Če mašina laufa brez problema 500k na menjavo na 30.000, potem ne vem zakaj bi me zanimalo kaj o olju? ali pač? Tak da Kamelči, ne se jezit, ampak tvoje raziskave mi ne pomenijo nič. Bolj me zanima, zakaj na bmw 530 M57 žere catrol cca 1 l na 30.000. pri 300.000 se nalije prvič schell in poraba preide na 1l / 5000km.?
dokler ti iščeš info iz forumov, je zame pač neuporabno. ker: majstri mehaniki,ki vejo zakaj se gre ne bodo zastonj podajali znanja po forumih, tisti ki pa nimajo pojma, njim pa ni za verjet....
pa še enkrat, če zvozim pol mio km brez problema z oljem iz servisa, zakaj bi se spuščal v standarde. pri tebi sem pa že nekajkrat v preteklosti prebral poste o sajavosti,pa brez saj olje, pa čeprav z dpf ni težav...zakaj se torej govori o sajah, če problema ni.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Poglej NOACK vrednosti v VOA/UOA podforumu......lahko tudi PDS od Castrola in Shella ce podata to na infolistu od olja...

NOACK = vrednost ki ti kaže kako rado segreto olje izpareva...nižji ko je boljše je :)

A hint....ma veze z kvaliteto same oljne baze...občina grp. III sintetika VS GTL sintetika :)

Ma veze tudi s tem kako dolge intervale delaš pri menjavi olja....grem stavit da daljše od 15kkm :)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Poglej si link ki sem ti ga dal gor...

ACEA A3/B4/C3.....noack 13 max!

Dodaš MB 229.51... Je že 10 max!

Za ostale ne vem na pamet!

Dobra PAO/Ester olja ga majo med 6-8 :)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Mimovrste...
Motornaolja.com
Leclerc....(Nimajo Mobil1.....prejšnji teden tud Shella ni bilo v 5w30...imajo Aral...Castrol...)
Bartog
Haberkorn....

:)
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.192
41
48
Kupiš tisto olje ki ga točiš že sedaj noter ker najbrž ne zdrži na šipki nad min. med servisi (razen če je bil ravno zamenjan motor)?!;)


Zanimivo, da sem mel jaz točno tak avto s točno tem motorjem, kateri ni bil nikoli odprt. In med intervali ni nikoli zdrsnil pod MIN na šipki. Pri 212 000 je sel od hiše in novemu lastniku še vedno dobro služi. Glede porabe olja pri teh motorjih (ki je prišlo zaradi prerahlo vpetih obročkov bata) je Toyota priznala garancijo in zadevo brezplačno zrihtala. Od tam naprej ne pijejo več olja. To kot velik poznavalec teh motorjev (drugače se najbrž nebi oglasil) seveda veš. Samo zakaj nisi potem tega tudi povedal?

Za avtorja... vidim da si naoročil Shell-a. Jaz sem zadnjih 5 let noter točil Mobil1. Nimaš kaj sfalit, samo specifikacije morajo bit prave. LP
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Kok sem jaz se pozanimal...so bile puše v bloku premalo kaljene....in jih je "zdrajsalo" po cca 90kkm in je začel pit olje potem....lahko pa da je bila kombinacija obojega....obročki + puše....

od 2007/2008 so se olja že tolk spremenila da karkol za DPF not uliješ in bi moralo zadostovat...takrat je bilo samo ACEA C3.....MB BMW VW so pa samo malo bolj doterane izpeljanke ACEA C3 anyway!
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.177
8.957
113
Mercedes ima za kar vse motorje 229.52 specifikacijo in gotovo...AMG ima edino neko svoje olje (na servisu prek 40€ liter) zlato.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Kok sem jaz se pozanimal...so bile puše v bloku premalo kaljene....in jih je "zdrajsalo" po cca 90kkm in je začel pit olje potem....lahko pa da je bila kombinacija obojega....obročki + puše....

od 2007/2008 so se olja že tolk spremenila da karkol za DPF not uliješ in bi moralo zadostovat...takrat je bilo samo ACEA C3.....MB BMW VW so pa samo malo bolj doterane izpeljanke ACEA C3 anyway!


Meni naj bi tudi olje pil, pa mi je bio rečeno, da je to klasika pri tej mašini. Zgoraj piše model1a da je bilo nekaj priznano v garanciji.. Je bil kakšen recall ali kaj podobnega?
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.192
41
48
Za recall ne vem, so me pa pri servisu, ko sem vprašal, kaj je na tem rekli, da preko priznane napake s strani Toyote brez težav uredijo, ker sem avto vedno servisiral pri njih. Pokliči na servis, pa vprašaj. Jaz sem jih to vprašal, ko je bil avto star nekje 8-9 let. Pa na srečo nisem imel teh težav.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Pogoj je reden servis ori Toyoti..... Pa mislim da je še časovna omejitev neka...

Vsekakor pokliči na servis in naj ti preveri VIN!

Če ti rata dobiš obnovljen motor (blok z gredjo bati in vsem... Edino glavo gor tastaro dajo...mal wtf ampak vseen bolš kot 0)