OLED TV

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Nekje sem zasledil, da naj bi bila začetna cena približno enaka diagonali 55".
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ne gre se za bedaka ampak sedaj imam 49 inč LED in je že plafon glede na to za kar ga uporabljam. Res misliš da bom TV postavljal na 2m in bulil vanj? :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
8k qled vs 4k oled, zmaga oled zaradi kontrasta.. če ne veš da je 8k misliš da je slabši tv...oka tako pravi, gledal par primerjav na YT in raja ni opazila prednosti 8k. je pa opazila prednost oleda.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.785
6.071
113
Ja nič... treba bo še mikroskope nabavit, da bomo lahko uživali v pravem 8K. :evil:
.
.
.
.
Medtem pa še vedno 60% vsebine pri provajderjih na PAL resoluciji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in sajkek

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.617
113
Jaz osebno raje film pogledam v fhd kot pa v 4k. Mi je bol všeč da je mal bolj mehka slika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Clancy in Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pa brez vseh truemotionu, ki naredijo film, kot bi gledal TV dnevnik
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Jaz osebno raje film pogledam v fhd kot pa v 4k. Mi je bol všeč da je mal bolj mehka slika.
Sej 4k pride v poštev samo pri bolj počasnih posentkih panoramah z veliko detajlih---recimo BBC dokumuentarci v 4k, pri filmih sploh akcijah je meja zabrisana.. verjetno je celo bolje dober 1080p rip izbrat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
si gledal še v 1080p v dobri kvaliteti, da lahko tako suvereno zakajlaš slednje?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.617
113
Sem začel gledat irishmana v 4k pa sem raje nadaljeval v 1080. V 4k meni zgleda slika preveč umetna. Se bom še malo z nastavitvami poigral če se zadeva lahko kaj izboljša.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Jaz kar se novejših filmov tiče drugega kot 4K (HDR) BluRayev ne gledam več. Ko pride ven neka decent kvaliteta, je ponavadi tudi 4K HDR BluRay zunaj (ali pa malo za 1080p BD). Priznam, da kvaliteten 1080p ne zgleda dosti slabše, sploh če nisi zelo blizu televizije (tam se hitro vidi razlika v prid 4K), definitvno pa ne izgleda boljše (seveda na dovolj velikem in kvalitetnem TVju). Sploh ker 1080p ponavadi tudi ni HDR ali DolbyVision, kar na dobrem screenu (sploh ker govorimo o OLEDih) spet naredi razliko. Pa če cropneš black bare (iz 2.39:1 na 16:9) še malo bolj prav pride ekstra resolucija (večina filmov itak dobiš v 2.35:1 ali 2.39, kjer imaš pri "1080p" v resnici samo še dobrih 800 pikslov višine, medtem ko ti pri "4K" ostane dobrih 1600 pikslov).

Je pa res, da bo 4K s prenizko bitno hitrostjo izgledal slabše kot 1080p, ampak pri 60-80Mb/s kodiranih s HEVCom na BluRayih to ni problem.

Na srečo se pa najde dosti zanimive 4K (ali vsaj precej kvalitne FullHD) vsebine tudi na YouTubeu in Netflixu. Pa praktično vse kar gledam pri operaterju je HD (sicer nižji bitrate kot Netflix ampak še ok). SD pa že res dolgo nisem rabil gledat na TV (razen nekih domačin posnetkov ispred 15 let posnetih z digitalcem :p).

Kar se tiče motion processinga, je pa za moj okus pri vsebini z nizkim fps obvezen (ga imam sicer nastavljenega na minimum, drugače so že opazna popačenja), ker me enostavno preveč moti judder (sicer precej odvisno od scene). Vrjamem pa, da je judder precej manj opazen na manjših TVjih in pa shitty panelih, kjer so hitre spremembe itak bolj blurry (ampak spet govorimo o OLED TVjih, ki imajo praktično instanten odziv in ta problem pride toliko bolj do izraza).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robbit in tomi

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Z burn-inom je bilo v začetku nekaj težav. Sedaj je tu sedma generacija OLEDov, z vsakoletno izboljšavo, tako, da je to samo še napihnjena zgodba.
Zanimiva trditev. Medtem smo lani (končno) slišali priznanje kakšnega proizvajalca, da burn-in efekt obstaja in da to je določena težava.
In to je bilo ob predstavitvi 2019 modelov, ki so trenutno še aktualni. Se pa strinjam, da je iz generacije v generacijo bolje.

Se tudi sam spogledujem s 75'' velikostjo, ampak imam precej internetnega radia in YouTube glasbe z enakim ozadjem, kar pa mi za potencialen nakup OLEDa povzroča določeno nelagodje. Ali bom še počakal kakšno leto ali pa bom šel v nakup (Q)LED TVja.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Doma si tudi kdaj nastavimo, da igra muzika na tv pa ne dela v tri krasne, ker nobeden ne gleda, se uporabi funkcijo izklop zaslona. Če je pa fiksna slika določen čas se pa tako vklopi screen saver. Imam pa Philips OLED. Je pa verjetno tudi na drugih ta možnost (verjetno tudi na LED?)
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Doma si tudi kdaj nastavimo, da igra muzika na tv pa ne dela v tri krasne, ker nobeden ne gleda, se uporabi funkcijo izklop zaslona. Če je pa fiksna slika določen čas se pa tako vklopi screen saver. Imam pa Philips OLED. Je pa verjetno tudi na drugih ta možnost (verjetno tudi na LED?)
Pa itak da je. Vsaj pri teh novejših modelih 2019+.
Samo kot ponavadi tukaj spet nekateri nekaj pametujejo, pa pojma nimajo. Nekje so nekaj slišali ali prebrali, pogledali kakšen youtube posnetek, sedaj pa tle nabijajo v tri krasne.
Kot zgoraj berem razne Bojane(menkega maš ti lulčka), sajkeke(daj nehi prosim)...me kr srat prime. Očitno niso videli OLED TVja več kot v kakšni trgovini. Sedaj pa tukaj vsi pametni, da gre kr na :bruh:
Fantje pojma nimate, če ne nebi takih traparij ven metal:fredi:
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Zanimiva trditev. Medtem smo lani (končno) slišali priznanje kakšnega proizvajalca, da burn-in efekt obstaja in da to je določena težava.
In to je bilo ob predstavitvi 2019 modelov, ki so trenutno še aktualni. Se pa strinjam, da je iz generacije v generacijo bolje.

Se tudi sam spogledujem s 75'' velikostjo, ampak imam precej internetnega radia in YouTube glasbe z enakim ozadjem, kar pa mi za potencialen nakup OLEDa povzroča določeno nelagodje. Ali bom še počakal kakšno leto ali pa bom šel v nakup (Q)LED TVja.

mislim da nihče nikoli ni zanikal da ta problem obstaja, proizvajalec panelov je pa tako samo en.
se pa ob normalni rabi doma to ne more zgodit, vsaj jaz še nisem doživel, na polici v trgovini ... je pa druga stvar ;)
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.617
113
Luce zakaj je treba bit žaljiv do mene? Tako je pač moje mnenje. Gledam pa doma na LG C9.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Jaz ne razumem nekaterih uporabnikov tu gori. Če se ne znate razni Luce itd. strpno pogovarjat, zakaj se sploh oglašate. Čisto pri vsaki temi se nekateri spuščajo na nivo žaljenja uporabnikov. Moderatorji, pa to lepo mirno gledajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanP in luciano