OLED TV

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Cena pa dobro zasoljena
wink-1.gif
8k uff
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Je kar pričakovana; če smo 8 leti dajali 2.5 milijona za Marantzovo 42 plazmo, je cena 8k€ za 55"OLED kar logična. Sploh zato, ker je dejansko OLED bolj revolucija na video tehniki, kot prihod plazm.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Canon pa je nehal z razvojem SED TV-jev, ker bi cena v trgovinah bila previsoka.
Sedaj bi bil čas, da znova začne
evil.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Mi lahko nekdo čisto na kratko napiše prednosti OLED pred LED (da ne brskam po netu). Vem, da je manjša poraba (napram enaki dimenziji LED), da je televizor tanjši (do 5 cm), zelo lahek (tudi pri večjih diagonalah) ... in ...?

Kaj naredi TV OLED toliko boljši v primerjavi z LED, da je 3 x dražji ? (npr. primerjava dimenzije 155 cm)

Hvala (in ne, ni zajebancija).
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Na večino si itak odgovoril že sam. Dodaj še bolj naravno reprodukcijo barv, hitrost in barvni kontrast pa si izčrpal tehnične prednosti. Če dodaš, da je stvar nova, katero še nima sosed si pa prišel do trenutne cene.

PS-Ko bo enak TV kupoval sosed pa bo za polovico cenejši, saj ga že imaš ti
grims-1.gif
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Mi lahko nekdo čisto na kratko napiše prednosti OLED pred LED (da ne brskam po netu). Vem, da je manjša poraba (napram enaki dimenziji LED), da je televizor tanjši (do 5 cm), zelo lahek (tudi pri večjih diagonalah) ... in ...?

Kaj naredi TV OLED toliko boljši v primerjavi z LED, da je 3 x dražji ? (npr. primerjava dimenzije 155 cm)

Hvala (in ne, ni zajebancija).
OLED ima združene vse dobre lastnosti od LCDeja in od plazme. Tu imaš napisano več o tem: http://lgoledtv.org/

Sprva so pri LG najavili nekoliko nižjo ceno, z izjavo, da jo zelo hitro lahko prepolovijo. Ko pa je obelodanil Samsung svojo ceno 9000$, so jo pri LGeju nekoliko dvignili.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
lahko je tanka televizija, če ima pa pol hardwera v podstavku
bonk.gif

In če jo hočeš na steno obesit
confused-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
lahko je tanka televizija, če ima pa pol hardwera v podstavku
bonk.gif

In če jo hočeš na steno obesit
confused-1.gif

...odstraniš podstavek in le tega daš na/v regal, ki ga tako ali tako imaš.
Povezava med njima je s kablom, ki ga daš v podoometno RB cev, katero si dal preden si rihtal sobo.
cheer.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ideja sicer je dobra, ampak dvomim, da bo/bi bil kabel v velikosti hdmi kabla. Prej kak scart, pol veš kako lahko ga je po kanalu vlečt;) Pa standard dolžina? Priklop od zadaj odebeli tv oz. odmakne od stene za velikost priključka. Od spodaj pa glede na debelino panela tudi mislim, da ne bi šlo.

Pa kdo ima cca 1m v širino placa v regalu? Kar sem jst vidu, je še za kak mal jači receiver problem.

Po mojem niso razmišljal tolk v tej smeri, ampak samo da se lahko hvaljo, da je ultrasupertanka;)
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Če povzamem: tole bo stvarca zgolj za tehnološke frike, za tiste, ki hočejo bit povsod prvi glede novosti, ker za ta denar dejansko ne prinaša nič ultra revolucionarnega. Ali?
Čez dve, tri leta bo pa takšna TV verjetno cenovno dostopna skoraj vsem ...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
ideja sicer je dobra, ampak dvomim, da bo/bi bil kabel v velikosti hdmi kabla. Prej kak scart, pol veš kako lahko ga je po kanalu vlečt;) Pa standard dolžina? Priklop od zadaj odebeli tv oz. odmakne od stene za velikost priključka. Od spodaj pa glede na debelino panela tudi mislim, da ne bi šlo.

Pa kdo ima cca 1m v širino placa v regalu? Kar sem jst vidu, je še za kak mal jači receiver problem.

Po mojem niso razmišljal tolk v tej smeri, ampak samo da se lahko hvaljo, da je ultrasupertanka;)

Seveda je/bo kabel tanek, podoben HDMI ju. ZAkaj? Logično, namreč ves hardware je/ bo v podstavku, na tv je treba spravit samo signal. Torej tv deluje samo kot monitor.

Načeloma bi šlo tudi z UTPjem....
smile-1.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
A n a to da je podstavek hkrati nosilec za na steno pa nisi pomislil?

Recimo kot pri Philipsu (govorim za model 8606), kjer je podstavek hkrati nosilec za na steno, notri pa so zvočniki.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
mal sem prehitro vse skup napisal;)
se strinjam ja, da bi lahko bil stojalo tudi nosilec in da bi lahko slika iz stojala šla po enem "hdm" kablu.
Včasih sam sebe mal prehitevam;)