OLED TV

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Jp, propagandni materijal je pa sneman s Sonyjevimi 4k kamerami.
smile-1.gif
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Te OLED-e predstavljajo že vrsto let, še vedno pa jih nisem na veliko zasledil na trgovinskih policah ( bolj za vzorec po en al pa dva modela od velikih proizvajalcev ). Kje je problem ? Preveli strošek izdelave ?
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Te OLED-e predstavljajo že vrsto let, še vedno pa jih nisem na veliko zasledil na trgovinskih policah ( bolj za vzorec po en al pa dva modela od velikih proizvajalcev ). Kje je problem ? Preveli strošek izdelave ?
Kolikor se jaz spomnim, so pred 2012 predstavljali samo manjše diagonale pod 30", kar je pa bilo praktično neuporabno. Šele na CES 2012 sta Samsung in LG predstavila 55" diagonale, različnih tehnologij. LG je svojo poimenoval WOLED, Samsung pa RGB OLED.
LG je obljubljal prodajo že sredi leta 2012, Samsung pa v začetku 2013. Prišlo je do zakasnitev. Pri LG je močna explozija uničila proizvodnjo OLED materialov, z enim mrtvim in več težje ranjenim, Omenjala se je sabotaža, med firmama je vladalo vojno stanje. Pri Samsungu so zaradi izredno drage proizvodnje in prevelikega škarta obupali nad svojo tehnologijo. Kasneje se je omenjalo, da naj bi Samsung odkupil LGejvo tehnologijo.
 

bi_dzi

Pripravnik
16. avg 2007
160
0
16
jaz bi dal LG-u nekaj mil €, da prikazuje npr. 5 slik iz Slovenije, za promocijo bi naredili več kot pa vsi naši športniki, politiki ....
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik bi_dzi pravi:
jaz bi dal LG-u nekaj mil €, da prikazuje npr. 5 slik iz Slovenije, za promocijo bi naredili več kot pa vsi naši športniki, politiki ....
Govoriš, take neumnosti da te srat...Res pa politiki bolj malo naredijo za promocijo.
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Predlagam uporabo slovenske ŽLED tehnologije.
Prototip matrike: