OLED TV

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.950
9.008
113
EU
kateri tv je miniled?
Naslednja stopnja minileda je micro led, ali nekak podobna oznaka. Mislim da je Samsung naredil takšen model.
Osvetlitev ozadja opravljajo mikroledice, katero krmilijo vsako posebej, oziroma ugašajo.
Ne me držat za točen naziv (mikro- mini), ker sem pred časom prebral recenzijo o tem, in ker ne kupujem nov TV, sem samo na hitro prebral.
Tukaj je črna res črna, ker se osvetlitev na tistem mestu ugasne. Celo naj bi bilo boljše od OLED - a, pa še ni burnina.
Poiskal bom recenzijo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.488
9.213
113
Naslednja stopnja minileda je micro led, ali nekak podobna oznaka. Mislim da je Samsung naredil takšen model.
Osvetlitev ozadja opravljajo mikroledice, katero krmilijo vsako posebej, oziroma ugašajo.
Ne me držat za točen naziv (mikro- mini), ker sem pred časom prebral recenzijo o tem, in ker ne kupujem nov TV, sem samo na hitro prebral.
Tukaj je črna res črna, ker se osvetlitev na tistem mestu ugasne. Celo naj bi bilo boljše od OLED - a, pa še ni burnina.
Poiskal bom recenzijo.
aja zamenjal mini za micro, zato sem vprašal.... štekam.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
seveda drži, to ni sploh debata, ampak tisto pol dalje o davkih pa je spet ostržkova pogruntavščina, čisto vsi proizvajalci delajo tvje za evropo na poljskem :)
Kot sem že zgoraj napisal, nimaš pojma o ničemer, samo lapaš in mi smetiš temo. Eno je proizvajat TVeje pod lastnim imenom v Evropi, povsem drugo je pa kompletiranje proizvodov iz Kitajske, in lepiti nalepko Made in Europe, in s tem plačevati manjše davke, zraven pa še skrivati ime prava firme.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.005
9.139
113
40
MB
Kot sem že zgoraj napisal, nimaš pojma o ničemer, samo lapaš in mi smetiš temo. Eno je proizvajat TVeje pod lastnim imenom v Evropi, povsem drugo je pa kompletiranje proizvodov iz Kitajske, in lepiti nalepko Made in Europe, in s tem plačevati manjše davke, zraven pa še skrivati ime prava firme.

ti si en tak hondaš iz tv sveta :D
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Naslednja stopnja minileda je micro led, ali nekak podobna oznaka. Mislim da je Samsung naredil takšen model.
Osvetlitev ozadja opravljajo mikroledice, katero krmilijo vsako posebej, oziroma ugašajo.
Ne me držat za točen naziv (mikro- mini), ker sem pred časom prebral recenzijo o tem, in ker ne kupujem nov TV, sem samo na hitro prebral.
Tukaj je črna res črna, ker se osvetlitev na tistem mestu ugasne. Celo naj bi bilo boljše od OLED - a, pa še ni burnina.
Poiskal bom recenzijo.
Mini LED je samo izboljšana verzija FALDa. MicroLED je pa samosvetleč in nima nobenega osvetljevanja ozadja. Sem pa mišljenja, da nobena od teh tehnik nima svetle prihodnosti, ker so stroški izdelave previsoki. Prihodnost imajo OLEDi, laboratorijsko so dosegli že občutno višjo svetilnost, in pa QLEDi v pravem pomenu kratice, kar pomeni, da so samosvetleči.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.488
9.213
113
ja, jaz pa sem mislil, kej so na voljo microledi.... mini je druga zgodba ja.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
drugače pa royal Philips kot tak, je samo še v zdravstvu.

letos so prodali še sektor gospodinjskih aparatov za 3 miljarde + licenčnina za ime za naslednjih 15 let :D ne ukvarjajo se oni več z biznisi z 8 % rvcja

Dobro, Sony je nateg, Philips je kitajec za renomiranim imenom... vse bomo počasi poscali. A je sploh kaj še solidno a še počakamo ene 5 let? :) Pol pa svetuj kaj ne zdaj za kupit če poznaš zadeve.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.005
9.139
113
40
MB
pa sej maš majstra na forumu, lg je cenejši pa boljši od vsega, čudno sprašuješ :D

drugače za kupit je vse, je pa najboljše to kar si nardil, nehaš brat forume, greš pogledat kaj ti je všeč pa to kupiš pa si rešil zadevo za naslednjih 5 let :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.488
9.213
113
pa še to, vse kar boš kupil danes, bo cez dve leti zastarelo... imam 4 leta star tv Sony (tarkat v rangu 2k€)...danes nima earc nima 2.1 hdmi, smo že za zadaj..Tako da ne se preveč sekirat kaj bo, kupi danes da ima vse najnovejše zadeve, čez 5 let pa ponovimo vajo :) :evil:
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz sem bil vedno proti Philipsu, potem sem pa, jasno, ker se zarečenega kruha poje največ, končal ravno na tem. Pogoj je namreč bil android, pa DTS dekoder, mulci so težili še za Ambilight. Vse (razen Amiblighta) je nudil tudi Sony, a za skoraj tretjino višjo ceno. In smo vzeli Philipsa. Zaenkrat ful zadovoljen, slika lepa, dela hitro, meniji (razen nastavitev) so ok, daljinec kvaliteten. Imam model 705, ki je enak 805, samo da nima načina slike Ai. Važno mi je bilo, da zna preko optike ven pošiljati DTS in to dela brez pripomb.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ko smo že pri LG-ju, mene pa "magic" remote moti. Ko uporabljam TV, hočem navaden remote. Bi bilo fajn imeti to na zahtevo, ne pa takole stalno.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Dobro, Sony je nateg, Philips je kitajec za renomiranim imenom... vse bomo počasi poscali. A je sploh kaj še solidno a še počakamo ene 5 let? :) Pol pa svetuj kaj ne zdaj za kupit če poznaš zadeve.
Sony je nateg v tem smislu, da za enako kvaliteto plačaš še nekaj 100€ za firmo.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Jaz sem bil vedno proti Philipsu, potem sem pa, jasno, ker se zarečenega kruha poje največ, končal ravno na tem. Pogoj je namreč bil android, pa DTS dekoder, mulci so težili še za Ambilight. Vse (razen Amiblighta) je nudil tudi Sony, a za skoraj tretjino višjo ceno. In smo vzeli Philipsa. Zaenkrat ful zadovoljen, slika lepa, dela hitro, meniji (razen nastavitev) so ok, daljinec kvaliteten. Imam model 705, ki je enak 805, samo da nima načina slike Ai. Važno mi je bilo, da zna preko optike ven pošiljati DTS in to dela brez pripomb.
705 in 805 sta lanska modela, 805 ima vgrajen boljši procesor, oba pa imata slabo burn-in zaščito. Nimata HDMI 2.1 podpore, kot tudi ne podpirata AV1, ki pa je danes že nuja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Vse vem. In me ne moti. Procesor na 705 je enak kot pri 805 (potrjeno na AVforums), edino programsko je izklopljena Ai picture funkcija. HDMI 2.1 ne rabim (nimam konzole oziroma imam XBOX One, ki pa ga glede na prisotnost še treh gamerskih računalnikov nihče ne uporablja, tako da dvomim da kupim še kakšno). AV1 pa ne vem kaj naj bi bilo? Če misliš eARC, ga ne rabim. Sony je bil takrat 500 eur več, Philips 805 pa 400 več.

Ko (če) bom rabil kaj od naštetega, gre pa tale v spalnico in se bo vzel novo. To, kar smo delali včasih, ko se je imeli tv po 10-15 let itak ni več opcija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek