OLED TV

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Evo danes sem si vzel malo več časa in šel pogledat v BigBang, sem ravno imel dobro urco+ časa. Moram rečt da sem kar dobro predrkal zadeve, prodajalec je bil prijazen, ustrežljiv, si je vzel čas. Probavala sva vse, od mkv-jev na ključku, do TV signala, od športa do filmov, do načinov, prav tako 4K vsebine itd. Pa moram rečt da mi je bil zelo zelo zelo všeč Philips, je tudi na Androidu ter zelo hiter. Slika pa od vseh kar sem gledal na nek način najboljša. Kar je dodaten plus, cena. So morda malenkost dražji od LG-ja ter kar nakaj cenejši od Philipsa. Razstavljena je bila sicer lanska serija 805, letošnji 806 pa so malenkost dražji. Opcija je tudi ekvivalent Sony-u A90 ter LG-ju G in sicer serija 936 ki bi naj imela enak LG-jev EVO OLED zaslon kot ga imata prej našteta, cena tudi dobra. Sicer se ne spomnim točno kaj smo tukaj rekli o Philpsu, ampak zakaj Philips ni opcija? Zakaj je vedno drkarija zgolj med LG in Sony-jem? Prodajalec tudi prav glede pokvarljivosti da se ne spomni nazadnje kdaj bi dobil kak Philips na reklamacijo da to menda naj ne bi bil problem? Namreč v glavi imam iz raznih preteklih debat da je Philips zmagovalec v pokvarljivosti? Aja pa cel sistem je ultra ultra hiter. Npr. 55OLED805 je 1199€ in mi je npr. celostno bistveno bolj všeč kot primerljiv lanski C1 od LG-ja. Letošnji 55 inčni 806 z drugim procesorjem ter 4 stranskim Ambilightom pa je zgolj 100€ dražji, se pravi 1299€. Zraven pa še je do 23.12. akcija da dobiš gratis soundbar za nekaj 100€. Je za razmislit...
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.778
2.669
113
Ja Philipsi so znani po bolj vivid sliki, tako da če ti je taka slika všeč potem je ok izbera zate. Saj tudi o Philips oledih je bilo tukaj že kaj nekaj napisanega. Kot si že ugotovil ima serija 9 tudi evo panel. 806 je pa nekako primerljiv z c1 ali oa A80. Naj bi bil pa Philips zadaj z burn in zaščito.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.720
-1.008
113
145 km SZ od Opatije
Po točno enem letu lahko komot napišem, da sem se s full array LED prav odločil. Ne vem, koliko boljši bi bil OLED, sam 65 col je bla takrat 1000€ dražja od full arraya .... zdej, če je pa tolk boljš slika, pa ne bi vedel. Bi ju moral gledat v istem prostoru eno ob drugi ...sam 1000€ pa ni glih za zanemarit.
A če bi se še enkrat odločil za Sonya? Ja, bi se.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Full Array Sony je isto kot da bi napisal da si se odločil za polnozrnati kruh in da je dober. Praktično na vseh Sony LED-ih v trgovini piše Full Array, od serije A do Ž. Skratka to nič ne pove.
Po točno enem letu lahko komot napišem, da sem se s full array LED prav odločil. Ne vem, koliko boljši bi bil OLED, sam 65 col je bla takrat 1000€ dražja od full arraya .... zdej, če je pa tolk boljš slika, pa ne bi vedel. Bi ju moral gledat v istem prostoru eno ob drugi ...sam 1000€ pa ni glih za zanemarit.
A če bi se še enkrat odločil za Sonya? Ja, bi se.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Hmm se mi zdi da sem videl danes v BigBangu kar nekaj Sonyev s to nalepko pa niti ne kaj fejt pretirano dragih.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.006
9.139
113
40
MB
j*beš full array, če ti vsako leto število con prepolovijo, izraz je postal samo še marketing, poceni cipa :D
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.720
-1.008
113
145 km SZ od Opatije
Ne vem, kaj vas moti pri Full Array LED-u, ampak pri meni je črna črna, pri prejšnjem LG (ni bil full LED) je bla črna siva ... če se razumemo.
V glavnem, ne vem (AvtoFun) o kakem kruhu ti to govoriš, ampak lahko ti zagotovim, da je slika odlična (seveda za ta cenovni razpon - ni pa to OLED - saj tudi cena ni takšna).
Bistvo mojega prvotnega posta je bilo, da se da za razumno malo denarja dobit veliko.
tomi -ja pa tud ne razumem. Razen, če govoriš o 2021 modelu, jaz imam 2020.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Philipsa, kot proizvajalca TVejev že dolgo ni več, ampak je samo še tržno ime. V Ameriki pod tem imenom prodaja TVeje Funai, v Evropi pa kitajski TPV. TPV je leta 2012 najprej, na poljskem z namenom izogiba davka, in za kompletiranje in pakiranje na kitajskem izdelanih sestavov, kupil proizvodnje hale na poljskem, kasneje pa še leta 2013 "Philips" kot tržno ime.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

tomi

Guru
1. sep 2007
18.006
9.139
113
40
MB
seveda drži, to ni sploh debata, ampak tisto pol dalje o davkih pa je spet ostržkova pogruntavščina, čisto vsi proizvajalci delajo tvje za evropo na poljskem :)