OLED TV

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Zakaj bi pa imel oled za to ?

Načeloma ni problema, dokler gre tv v standby po koncu dneva.

Mislim pa da ze vsi proizvajalci zacnejo zmanjsevat svetilnost na statiscnih delih ekrana kr hitro
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.367
113
40
Lj
Zakaj misliš da ne? Lani je bila serija 7 še na zalogi. Zakaj nebi bila letos 8ka?

Gledam isto za B8 ali C8 in v dosti trgovinah piše zadnji kosi in podobno, tako da sklepam pač.
Res pa je da kar me skrbi pri teh OLEDih ni nujno burn-in, ampak sama nekonsistentnost zaslonov, kakor berem po forumih je čista loterija kakšen zaslon dobiš in skoraj vsak ima neke probleme z uniformnostjo in vertikalnimi črtami.
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: bpfc

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
A ima kdo Chromecast in ga uprablja na OLED. Zanima me koliko vpliva na burn-in če bi imel tisti ambient mode, kjer se slike menjajo ne nekaj minut, prižgano apr ur na dan?
Tu ti lahko po mojem iz prve roke svetuje zgolj nekdo, ki je točno to na OLEDu dejansko tudi počel vsak dan in vsaj nekaj mesecev. Na tem testu, ki je dokaj hardcore, se je recimo čisto statičen logo pri najbolj problematičnih barvah vidno zapekel šele po nekaj tednih 20-urnega prikazovanja na dan. Za karkšnakoli bolj realno vsebino, ki se vsaj približno spreminja, bo trajalo bistveno dlje, ali pa sploh ne bo problematično.

Po mojem same slike niso preveč problematične, če se dovolj pogosto menjavajo. Bolj problem ja kak napis/ura, če je ves čas na istem mestu (za chromecast mislim, da so nekateri celo izklapljati tist napis in uro, nevem pa a gre samo na deviceih z chromcast built-in ali tudi na dejanskem chromecastu). Sicer pa, če imaš že v štartu namen prikazovat karkoli statičnega po več ur na dan, jaz res ne bi razmišljal o OLEDu (kot so recimo na enem letališču uporabili OLEDe za prihode/odhode - to je pač fail).

Za neko normalno uporabo za gledanje filmov/serij in live TV (mogoče celo občasen gaming), je pa kar se mene tiče OLED zakon in bi šel sedaj težko na karkoli drugega.

Sam imam že na samem TVju vklopljen screensaver po dokaj kratkem času (ki se vklopi tudi, če recimo stream zašteka iz nekega razloga) kakor tudi na zunanjih napravah (predvsem Apple TV 4K), tako da če karkoli ponesreči pustim, se itak vklopi screensaver, kjer ni statičnih elementov in ga komot pustiš cel dan. Za vsak slučaj se mi pa še TV avtomatsko ugasne po 4h nekativnosti (v tem času pa tudi če se ti parkrat nekako ostane kaj statičnega gor, ni neke panike).
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Lahko napišem še mojo izkušnjo z OLED Philips 55POS9002.

Po 4-5 mesecih sem imel par burn-inov zugoraj levo (od igranja iger).
Igranja ni bilo pretirano in TV je vedno imel dovolj časa za regeneriranje.
Nekak so čez čas izginili ti burn-ini, ampak nisem prepričan da popolno. (rečimo da so iginle)
Po 6 mesecih se mi je spodaj na ekranu pojavila debelejša črna črta (slike priložene)
Po 8 mesecih pa se je v sredini začelo barvat, oz barve v tem predelu so začele vlečt na rumeno.

rešitev: menjava ekrana pod garancijo.

Dodam naj še to. Mislim, da se regeneracija ni izvajala, ker vsakič, ko sem jo zaganal ročno, se ni zgodilo nič.
Po SW update, se zdaj vsakič, ko jo zaženem ročno TV izključi.
 

Priponke

  • IMG_20190103_192150_m.jpg
    IMG_20190103_192150_m.jpg
    535,5 KB · Ogledi: 248
  • IMG_20190104_07000_m.jpg
    IMG_20190104_07000_m.jpg
    669 KB · Ogledi: 237

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.367
113
40
Lj
Tu ti lahko po mojem iz prve roke svetuje zgolj nekdo, ki je točno to na OLEDu dejansko tudi počel vsak dan in vsaj nekaj mesecev. Na tem testu, ki je dokaj hardcore, se je recimo čisto statičen logo pri najbolj problematičnih barvah vidno zapekel šele po nekaj tednih 20-urnega prikazovanja na dan. Za karkšnakoli bolj realno vsebino, ki se vsaj približno spreminja, bo trajalo bistveno dlje, ali pa sploh ne bo problematično.

Po mojem same slike niso preveč problematične, če se dovolj pogosto menjavajo. Bolj problem ja kak napis/ura, če je ves čas na istem mestu (za chromecast mislim, da so nekateri celo izklapljati tist napis in uro, nevem pa a gre samo na deviceih z chromcast built-in ali tudi na dejanskem chromecastu). Sicer pa, če imaš že v štartu namen prikazovat karkoli statičnega po več ur na dan, jaz res ne bi razmišljal o OLEDu (kot so recimo na enem letališču uporabili OLEDe za prihode/odhode - to je pač fail).

Za neko normalno uporabo za gledanje filmov/serij in live TV (mogoče celo občasen gaming), je pa kar se mene tiče OLED zakon in bi šel sedaj težko na karkoli drugega.

Sam imam že na samem TVju vklopljen screensaver po dokaj kratkem času (ki se vklopi tudi, če recimo stream zašteka iz nekega razloga) kakor tudi na zunanjih napravah (predvsem Apple TV 4K), tako da če karkoli ponesreči pustim, se itak vklopi screensaver, kjer ni statičnih elementov in ga komot pustiš cel dan. Za vsak slučaj se mi pa še TV avtomatsko ugasne po 4h nekativnosti (v tem času pa tudi če se ti parkrat nekako ostane kaj statičnega gor, ni neke panike).

A se da za screensaver kaj customizirati vsaj? Sicer pa ja, če bi dal toliko denarja za OLED bi ga hotel uporabljati, ne pa da je večino cajta ugasnjen zaradi strahu burn-in. Trenutno imamo neko LED Toshibo in ima sicer kar solidne črne barve, ampak ko je čisto tema je vseeno moteče, da ni čisto črno.
 
  • Haha
Reactions: bpfc

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
A se da za screensaver kaj customizirati vsaj? Sicer pa ja, če bi dal toliko denarja za OLED bi ga hotel uporabljati, ne pa da je večino cajta ugasnjen zaradi strahu burn-in. Trenutno imamo neko LED Toshibo in ima sicer kar solidne črne barve, ampak ko je čisto tema je vseeno moteče, da ni čisto črno.
Če misliš za chromecast, ne bi vedel. Kar imam pa na Apple TVju in samem TVju je pa že v osnovi je pa tak screen saver, da ni problema.

Jaz ga normalno uporabljam in se ne sekiram, sem imel že večkrat kaj prižgano tudi samo za background recimo čez vikend 10ur v istem dnevu. Nima kaj bit, dokler se vsebina spreminja. Seveda pa ne bom zavestno pustil neke statične slike gor cel dan, ampak to tudi ni moj normalen use case.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Dodat še morem to, da vmes, ko sem čakal na popravilo, sem uporabljal LCD (dobrega panasonica). Emmm, ko maš enkrat OLED greš težko nazaj.
Meni ni žal tudi, če mi po izteku garancije crkne.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.367
113
40
Lj
Kako je pa s prodajo teh OLED-ov po nekem času, če recimo res dobiš burn-in? Predvidevam da potem težko prodaš za neko normalno ceno.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
če mene vprašaš je tv zanič :(

Normalni burn-ini se bi morali popravit z regeneracijo. Ostalo pa bi jaz reševal preko garancije.
Če pa nič od tega ne deluje, pa je na žalost TV za vstran, prodaš ga pomoje bolj težko. Jaz sem šel v riziko.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
lahko povem za Sony, mislim da je A3, 65". zdaj ga imamo eno leto, nikakršnih problemov, super zadovoljni tako z sliko kot z zvokom. Pa me je ful blo strah pred nakupom raznoraznih problemov, ki se omenjajo glede OLED, ampak na srečo je še zaenkrat vse OK.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kako je pa s prodajo teh OLED-ov po nekem času, če recimo res dobiš burn-in? Predvidevam da potem težko prodaš za neko normalno ceno.
Če pride do dejanskega burn-ina, dvomim, da bo kdo kupil (al pa vsaj ne za nek omembe vreden znesek).

To kar zgine, je tipično zgolj image rententition in ni problematičen. Je pa res, da možnost burn-ina vsekakor obstaja in je treba vzeti v obzir. Jaz sem ocenil, da sem glede na moj način uporabe, pripravljen sprejeti riziko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Drugo leto tudi OLEDi diagonale 48":
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
pa v redu, v čim več segmentih bodo ponujali OLED televizorje, tem cenejši bodo tisti z diagonalami 55+
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Eh, naj raje delajo na burn-in proofingu.
Od leta 2013, ko so se pojavili prvi OLEDi ne tržišču, so bile z vsakoletnimi modeli narejene določene izboljšave v izogib burn -ina, tako na samem panelu, kot tudi na elektroniki. V zadnje pol leta sem na forumih zasledil dva primera na Philipsovih OLEDih, ampak je bilo kasneje objavljeno, da je bil vzrok nedelovanje schreensaverja.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.982
113
Lahko malo več napišeš o screensaverju? Ni mi najbolj jasno, kar bi ta počel na TV-ju.