OLED TV

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Neke reviewve sem gledal in so to omenjali. Sem pa prepričan, da ima tudi LG nekaj takega.
Mislim, da z enim in drugim ne moreš zgrešit. LG je po revievih boljši pri gradientnih prehodih. Philips pa menda pr interploaciji vmesnih slikic.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
PS. glavne so mi bile lučke zadaj in ker mi je stari TV crknil sem ga rabil takoj :) Kaj dosti nisem razmišljal.
Če bi šlo na Viso tisti dan potegnit 2.5k bi vzel mogoče celo Sonya KD55A1. (baje je zvok boljši).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
D_K, noben TV ti ne bo zmogel primernega zvoka, ker fizično to ni mogoče. Tako da glede tega se ne obremenjuj in kupi najcenejši soundbar z wuferjem in bo zvok boljši.

Glede burnina pa tudi mene skrbi, kako imajo to sploh urejeno TVji, generalno mislim, ne samo philips, je nastavitev, da se izklopi po fixnih minutah in tega ne moreš spremeniti? ker če ti otrok da recimo sliko na pavzo pa nisi pozoren sploh na to?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.954
113
D_K, noben TV ti ne bo zmogel primernega zvoka, ker fizično to ni mogoče. Tako da glede tega se ne obremenjuj in kupi najcenejši soundbar z wuferjem in bo zvok boljši.

Glede burnina pa tudi mene skrbi, kako imajo to sploh urejeno TVji, generalno mislim, ne samo philips, je nastavitev, da se izklopi po fixnih minutah in tega ne moreš spremeniti? ker če ti otrok da recimo sliko na pavzo pa nisi pozoren sploh na to?

otrok ti bo dal na pavzo? To je problem otroka, ne pa TVja. :)

v glavnem s tem burn inom se čisto preveč obremenjujete. Itak po 5 letih menjaš. če si kolkčaj normalnega potrošnika. ;)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
Saj zato me zanima kako je urejeno, če je mišljeno 5 let, potem ni frke, sem mislil da so OLEDi še vedno občutljivi na to in že enkratna pavza nekaj ur, lahko pusti posledice kot včasih pri plazmah?
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
PS. glavne so mi bile lučke zadaj in ker mi je stari TV crknil sem ga rabil takoj :) Kaj dosti nisem razmišljal.
Če bi šlo na Viso tisti dan potegnit 2.5k bi vzel mogoče celo Sonya KD55A1. (baje je zvok boljši).
Ne morem razumet, da je nekdo zaradi lučk pripravljen plačat cca 200€ več in žrtvovat vse prednosti, ki jih nudi B7, kot so: podpora več standardov HDR, Dolby Vision, Active HDR, in HDR Effeckt, ki ti neHDR vsebine upskalira v HDR, Dolby Atmos zvok, nekoliko višji barvni spekter, občutno boljši Input lag, da ne omenjam najhitrejši, uporabniku najbolj prijazen in brezhiben WebOs v primerjavi s počasnim in hroščastim Androidom
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Moram priznat, da EON ne poznam ravno najbolje, ker sem na T2 optiki ( + sat), ampak na prvi pogled ne nudi nič več od tega, kar mi nudi T2 že nekaj let. Lahko, da se motim. Lahko mi pa obrazložiš, kakšne so prednosti EONa.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
Laufa direktno preko androida, ne potrebujem nobene dodatne škatle, daljinca, kabla, etc.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
Predvsem in edino za ogled nazaj. Deluje na vseh kanalih, tudi HD, in to za 7 dni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
Ja dobro no, kako pa dela? Ker če je zunanji box sem rekel, da tega nočem.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Ne morem razumet, da je nekdo zaradi lučk pripravljen plačat cca 200€ več in žrtvovat vse prednosti, ki jih nudi B7, kot so: podpora več standardov HDR, Dolby Vision, Active HDR, in HDR Effeckt, ki ti neHDR vsebine upskalira v HDR, Dolby Atmos zvok, nekoliko višji barvni spekter, občutno boljši Input lag, da ne omenjam najhitrejši, uporabniku najbolj prijazen in brezhiben WebOs v primerjavi s počasnim in hroščastim Androidom

Mogoče sem ga celo posral ;in bi B7 bil bolj racionalen nakup. to pa zato ker nisem nek ekspert in mi denar trenutno ni problem.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
Dela dela, ročno ga edino namestiš. Meni celo deluje OK na modelu iz leta 2015.

Ampak če nisi kaj preveč vešč, potem naprosi prijatelja, zelo verjetno je namreš da boš moral via ADB.