Okolju prijazni avtomobili

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.790
9.034
113
Glede na slikco in tvoja opazanja, je vendarle na mestu vprašanje: jo prepoznaš, ce jo vidis? :zavijazocmi:
Pa se tebi zgornja slikca res zdi impresivna? Mal poglej gostoto avtov v Rimu in preslikaj zadevo v dobo vsenaštrom. Bo hitr slikica pljunek v morje, pa ne Jadransko. Ampak ja, dejmo se zajebavat še dalje. Hint, v Rimu je cca 2,6 miliona vozil in v vsakem trenutku je aktivnih 300.000 vozil. Ampak tebi se zdi impresivna slikca kok? 1000 polnilnic. Sej človek ne ve, a bi se vam smejal, al bi se jokal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.790
9.034
113
To še bolj kliče k elektrifikaciji, veš kako mora to zasmrajat mesto...
Tukaj se strinjava, sam tebi nekak ne gre razumet, da bo to nemogoče napajat. Pa sva spet pri starih dobrih watih in amperih. Pol ti pa v drugi temi naš veliki stručko za elektrifikacijo nabija, da je 6 kvadrat kabel premajhen za eno....eno...da se bo usedlo...eno polnilnico, kje so po dve ali tri v vsaki hiši. Da o bloku ne govorim.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.595
5.593
113
Clovek pravi, da ni nikjer nobene. Slikca pravi, da so. Torej jih ni videl ali jih ne prepozna.

Popolnoma irelevantno je, koliko EVjev je v Rimu in ali to pokriva ali ne potrebe bilokake.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: sad in jonny77

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.790
9.034
113
Ja na slikci jih je videt kar nekaj, ko pa slikco povečaš pa ugotoviš, da so redke in da se komot verjame, da ni videl nobene.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.742
6.624
113
Tukaj se strinjava, sam tebi nekak ne gre razumet, da bo to nemogoče napajat. Pa sva spet pri starih dobrih watih in amperih. Pol ti pa v drugi temi naš veliki stručko za elektrifikacijo nabija, da je 6 kvadrat kabel premajhen za eno....eno...da se bo usedlo...eno polnilnico, kje so po dve ali tri v vsaki hiši. Da o bloku ne govorim.
Če je v rimnu 2.6 mio avtov, so le-ti nekje "parkirani", večino svojega časa stojijo na mestu in ves ta čas se lahko uporabi za pretakanje elektronov. Ne rabijo se napolniti v minuti z 1MW močjo, ampak lahko lepo cuzajo 1kw tokom teh 20 ur ko verjetno stojijo na mestu. 20kWh je pa za cca 100-150km, toliko pa verjetno ne prevozi vsak avto v rimu vsak dan?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.741
1.649
113
Pa se tebi zgornja slikca res zdi impresivna? Mal poglej gostoto avtov v Rimu in preslikaj zadevo v dobo vsenaštrom. Bo hitr slikica pljunek v morje, pa ne Jadransko. Ampak ja, dejmo se zajebavat še dalje. Hint, v Rimu je cca 2,6 miliona vozil in v vsakem trenutku je aktivnih 300.000 vozil. Ampak tebi se zdi impresivna slikca kok? 1000 polnilnic. Sej človek ne ve, a bi se vam smejal, al bi se jokal.

Amen. Ampak razmišljanje s svojo glavo temu tipu ljudi ne gre od rok.
Prehodil sem na desetine km tam v nekaj dneh. Posebej pozoren sem bil na to in koliko evjev sem videl, ker pač rad vedno opazujem avte. Evja sem videl mislim da 2. Polnilnice nobene. Govorim za center rima, ozke ulice. Ker od teh genialcev noben ni bil tam, tukaj pa vsi pametni z nekimi linki, vam predlagam sprehod z google streetview in iščite polnilnice.

Ampak ja, v teoriji bi mali kitajski evji res bili idelani za tja. V praksi pa nikoli in nikdar
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.790
9.034
113
Če je v rimnu 2.6 mio avtov, so le-ti nekje "parkirani", večino svojega časa stojijo na mestu in ves ta čas se lahko uporabi za pretakanje elektronov. Ne rabijo se napolniti v minuti z 1MW močjo, ampak lahko lepo cuzajo 1kw tokom teh 20 ur ko verjetno stojijo na mestu. 20kWh je pa za cca 100-150km, toliko pa verjetno ne prevozi vsak avto v rimu vsak dan?
Sam vse te elektrone mora nekaj poganjat, da se lohk pol pretakajo. Ta del tebi fali. Sicer je pa jasno, da ti ne vidiš dlje od svojega čika. Ti pač priklopiš avto in je.
 
  • Haha
Reactions: trance0

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.790
9.034
113
Čuj, sej google znaš uporabljat anede?
Naključna ulica...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.595
5.593
113
Ja na slikci jih je videt kar nekaj, ko pa slikco povečaš pa ugotoviš, da so redke in da se komot verjame, da ni videl nobene.

Bi slo, ce ne bi takoj s svojo razmišljujočo glavo v naslednjem postu rekel, da je prehodil na desetine kmjev in bil pozoren.

Ampak konec koncev za 2EVja je polnilnic dovolj. :zavijazocmi:
 
  • Haha
Reactions: mags

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.742
6.624
113
Nadgradnja v kaj? Če imaš to idejo, na dan z njo, pa patentiraj.... :valjamse:
Ne vem, tako kot v drugi temi praviš o "nečem kar bo pretvarjalo energijo lokalno v avtu", se lahko tudi tu napiše isto "nekaj kar bo znatno povečalo trenutno proizvodnjo elektrike". Al te motijo kabli? Te se pač potegne dodatne, to še najmanjši problem.