Okolju prijazni avtomobili

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
863
862
93
Model S ni avto, ki naj bi si ga folk kupoval za "šparat". To je pač avto z drugimi prioritetami, kot base Honda Civic. Druga cena in druga cena popravil, ko gre kaj narobe.
So pa tudi tu razlike, kot noč in dan, glede na uporabnika vozila.

Če si je nekdo kupil Model S Plaid, to sigurno ni zato, da bi ga ekonomično vozil in pospeševal minuto do sto. In bo vzel v zakup, da bodo gume zjahane v 5 jurjih km in podvozje na 25.

Isto kot 90% Ferrarijev ne doseže niti življenjske dobe 20 tisoč km. 40% jih je skotanih že v roku 10 minut oz 1km od prevzema. Ostalih 50% jih umre različnih smrti, od nesreč, do zaribavanj motorja, v naslednjih 19900 km. Ostane jih 10% pri kakih zbiralcih, ki jih pazijo in mazijo na kakih lepih počasnih vikend furah in šraufajo vsak dan.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in sad

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.359
6.547
113
Pa MS niti nima tako dragih delov podvozja…roke so po cca 100€…zracni amortizer pa pac taka cena kot druge znamke ki ga imajo.
Najdrazje je karoserijo popravljat. Vse ostalo pa ugodno
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.345
3.437
113
Pa MS niti nima tako dragih delov podvozja…roke so po cca 100€…zracni amortizer pa pac taka cena kot druge znamke ki ga imajo.
Najdrazje je karoserijo popravljat. Vse ostalo pa ugodno

No čudno , ker pol da ta nemški mojster ene druge puše noter , ki čudežno preživijo več kot en teden.

Pa Meyle dela komponente , ki so ojačane in boljše od originalnih , vse se da samo na vas pač Musk špara.




Evo Model S od Darjana
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in sad

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.013
113
Isto kot 90% Ferrarijev ne doseže niti življenjske dobe 20 tisoč km. 40% jih je skotanih že v roku 10 minut oz 1km od prevzema. Ostalih 50% jih umre različnih smrti, od nesreč, do zaribavanj motorja, v naslednjih 19900 km. Ostane jih 10% pri kakih zbiralcih, ki jih pazijo in mazijo na kakih lepih počasnih vikend furah in šraufajo vsak dan.
Trenutno se na Mobile.de prodaja čez 3.000 ferarijev. Če je to 10% preživelih... to veš samo ti. Pa tudi veliko jih ima kilometrino preko 60K.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.504
9.204
113
Brez veze. No, se pa vsaj v skladu s Tesla apostoli, končno Ska primerja s Ferrariji. To je ta isti rang.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
Extra statusni simbol seveda …
Ego pa vseeno trpi, ko te sname Muskvič za tretjino cene.
Sam zgleda da nekateri v teslah si ga pa dvigajo.

Nedolgo nazaj sem lamborginija prehitel , ki se mu očitno ni nikamor mudilo,.....isti dan je teslič na semaforju ob zeleni luči in ful prometa (lj) pospeševal kot da mu gori pod ritjo......prehitel je pa edino samega sebe, ker pred njim je bila kolona.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad