Okolju prijazni avtomobili

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.395
710
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Varščina se v celoti povrne, v kolikor se vozilo vrne v enakem stanju, kot je bilo ob prevzemu. Sredstva se praviloma samodejno sprostijo po največ 30 dneh (odvisno od banke stranke).


Teh 300€, kolikor vem, ni varscina ampak dobroimetje v mobilni denarnici v sami aplikaciji. Po hitrem iskanju nisem nasel informacije, ali lahko to dobroimetje porabis kako drugace, kot s samim najemom vozila ...

https___avant2go_si_assets_pricing_slo_cenik-uporabe-avant2go-vozil_go-plus_12-4-2024_pdf.png


Torej je to za nekoga, ki bi recimo rad samo probal Teslo, dokaj draga varianta :D ... In je potem bolje najeti rentacar, ce zelis imeti vozilo za recimo en dan ...
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
971
997
93
Ne vem, če je že bilo objavljeno tule:

Vodič za nakup rabljenega električarja

 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.778
1.689
113
Zanimiva stran, kjer se vidi delež prodanih pogonov v avtih v eu po mesecih.
Darjan pravi da je mizerni delež evjev pri nas balkan bač. V resnici je celoten vzhod pač in celoten jug pač. Eu povprečje močno dvigujejo nordijske države. Že nemčija je bogo, vse ostalo polomija. Italija 2% lol.
Pa ravno glede italije mi ni jasno zakaj taka polomija, ko pa bi v tistih ozkih ulicah bojda brez problema iz vsakega okna lahko šukoti viseli
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.750
2.553
113
Včeraj sem tole vidu z boka, sem študiral kera je že tale tesla.....
1716725452477.png

Potem, ko me je prehitelo sem pa le vidu da je škoda. Zgleda pa hudo.

Cena pa tudi lol.... še najbolj smešno je, da je ena starejša gospa gobe nabirala v gozdu ali nekaj takega.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.282
916
113
Resno tako glupost vprasas? Glih se vrnu s koncerta (AC/DC) - Reggione Emilia Romagna. Kar nekaj EV videl na parkingu, ocitno nas je dost prfuknenih :evil: Sicer pa itak sam drkas v tri dni k nimas druzga pocet, pa se slep si k kura...
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.282
916
113
Jah, slepi so. En ne razloc Skode od Tesle, drug ne najde chargerja pa ce slednji stoji pred njim... A vedo pa cist VSE v nulo! Kolk cikov nekdo skadi, pa kolk km dela... Kompetentni, zelo ... parkir mojstri at its best al ce raj recem alter tercialke:valjamse: :D:nazdravje:
 
  • Všeč mi je
Reactions: mags

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.750
2.553
113
Moja referenca enkrat sem se peljal v sluzbeni tesli.... drugač pa ne klofam kaj velik tukaj. Važno je pa sodelovati :evil:


Zaenkrat imam druge zadeve prej, kot 40k za avto dat.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.568
1.370
113
Iskajoč brata
Evo šel za firbec pogledat na avto.net, kaj se dobi: Dal Filter 25k€ , torej 5 k več kot sem dal lani za nov avto.
Če sem dal filter NOV: sem dobil par Dacia Spring in renault Zoe... cene se začnejo pri 20k
Brez filtra NOV, sem dobil veliko zadetkov, večina velikosti Golf, ali "napihnjen" SUV, velikost golfa.... karavanov ni, limuzin 10 komadov....

Razlog zakaj ni e avtomobilov na cesti? Cena, strah pred rabljenimi baterijami, dometu, nezmožnost polnjenja doma....

Malo se ponavljam: elektrifikacija vozil, glavni cilj ni ekologija.... tale vzlikanja zeleno je pač trenutno moda... najebala pa bo raja, ki si ne bo mogla privoščit avta, ali davkov za vožnjo z dizlom... Darjanu in ostalim pa prihaja ob tej misli.... Vožnja v službo? ni problem preseli se... Imaš kakšne terapije v bolnici? ni problema, saj imamo super javni promet....

PS: še malo razlage rabim: zakaj so evozila tako draga? Baterija?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.674
792
113
Če v tem trenutku iščeš rabljen EV, potem se splača pogledat v tujini (EU) karkoli od 11/2020 dalje, ker dobiš tudi za rabljenega subvencijo. (3k€ če je nakup pod 30k €, oz. 2k€ če je pod 65k €)

Glede rabljenih pa itak tule samo poslušamo kako cena strmoglavlja, torej win-win za nekoga, ki to kupi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi