Okolju prijazni avtomobili

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
Kot sem slišal od naših, ki so jih skupaj devali v Magni v Avstriji, je to pokvarjeno prišlo že na proizvodno linijo v Magni. Da jih tudi tam kar nekaj niso mogli oživet v lajf. Slabi materijali in komponente od najcenejših dobaviteljev ...

Fisker je pač bil špekulacija. Prepozno je ponudil premalo. 5 let nazaj bi mu še bilo odpuščeno in bi potem nekaj zmutil za naprej. Letos pa ni več placa za guncat afne. Še kar nekaj EV startupov bo šlo po gobe v naslednjem letu ali dveh. Tesla definira baseline in še Apple je ugasnil svoj program za razvoj EV.
kolega dela na projektu... rejel da bi se 2 leti morali furat prototip, tako pa henrik sel all-in da se je začel denar obračat.
Game over.
avto ni danes vreden ni 20k. asistence ne delajo, lahko se samo voziš na dober dan. že samo odklepanje je joke.
skoda, da bo kratko potegnila še magna.

ko gledaš teslo in kitajce, njihove proizvodnje, lahko pa v Grazu naredijo muzej na prostem.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.139
870
113
Evo, ne bo treba k sahistom hodt. Bo tud pr nas kozolc za baterije, ne samo v linepoj njihovoj. Win-win pobje
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
Na začetku so bili EVji iber grdi - leaf, zoe...potem je nekaj let bilo OK - ioniq, tesla MS, zdaj pa spet rinejo v neke extreme z minimalizmom in nekimi eko bio vegan materiali...fuj in fej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
873
873
93
Premajhen trg in temu premala ponudba.
Drugače pa imaš tudi pri nas folk, ki si je celo sam predeloval baterije za Leafa z bolj modernejšimi celicami z več kapacitete.


Nissan je pa drugače poden od podna. Nula od supporta za stranke.
Edini plus je, da vgrajeni BMS ima neko logiko, da mu lahko podturiš modernejše celice z več kapacitete in potem on skozi čas odmeri novo višjo kapaciteto, brez da bi hekal v sistem.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Aha ker klasičnih avtov sicer ne znajo popravljati, bodo pa zato zdaj raztural pri električarjih :valjamse:
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
873
873
93
Voziček z dvigalom za zamenjavo baterije, ki stane 45 jurjev za avto ki stane 53 jurjev, je že prvi korak za AC. ;)
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.139
870
113
Ne vem niti me ne zanima. Sam se en kozolc vec bo na voljo, vse kar sm hotu rect. Zarad mene tud ce se prvo noc podre.