Okna alu +les

furby

Pripravnik
20. jul 2008
113
0
16
ups,...sem bil prehiter

ja les je les,.... PVC je pač ugodna varianta in cenovno dostopna, zato se po mojem večina odloča za to.

Dolgoročno pa verjetno ni dobra investicija.
 

furby

Pripravnik
20. jul 2008
113
0
16
Kaj kdo pozna kogar, ki ima to kombinacijo oken, da bi izvedel kako se materiala obnašata,....
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Da obudim temo po dolgem času.
Kolega ima ALU+LES okna in je zadovoljen, pred štirimi leti ko se je odločal sploh ni gledal drugega in mi težko pove takratno primerjavo v ceni. Edino kar me je opozoril je to, da mu je MAT barva aluminija obledela in da sedaj izgleda grdo, sicer pa vse funkcionira tako kot more.
Ima pa okna od Marlesa.

Kako si se ti odločil?

Jaz sedaj razmišljam ali bi vzel samo les ali raje kombinacijo les+alu. Je dražje, ampak kot je napisal nekdo zgoraj, okna ne menjaš vsako leto ali pa na nekaj let, načeloma so vgrajena za nekaj desetletij...
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
No sej, to glede bledenja barve je zgolj ena izkušnja, pa še za to lastnik ve vzrok (napačno izbrana barva).
Berem po internetu kar pohvale glede Stabila, pa tudi da je cenovno višje pozicioniran kot Slovenska konkurenca. Je to res?

Sicer bi sam raje dal zaslužit Slo podjetjem, ker vem da vsa niso zanič (npr. Lesko je dober, prav tako verjetno tudi Inles ni slab).
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Les je zakon....smilite se mi plastičarji. Ne vem zakaj ne kar še pvc vrečke čez glavo.
tongue-1.gif

Jaz imam oboje. A se ti smilim, ali ne
confused-1.gif


Dejstvo je, da so dobra tako PVC, kot lesena, če so kvalitetna ena in druga.
In prav nobenega vpliva na bivalno klimo nimajo ena in druga.

Se pa pozna, če je urejeno prezračevanje, takšno in drugačno.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
No sej, to glede bledenja barve je zgolj ena izkušnja, pa še za to lastnik ve vzrok (napačno izbrana barva).
Berem po internetu kar pohvale glede Stabila, pa tudi da je cenovno višje pozicioniran kot Slovenska konkurenca. Je to res?

Sicer bi sam raje dal zaslužit Slo podjetjem, ker vem da vsa niso zanič (npr. Lesko je dober, prav tako verjetno tudi Inles ni slab).

Okna sama so zelo v redu, montaža pa... vsaj z enim oknom je stalna težava; odzivnost nikakršna...