Ojačevalec Wi-fi-ja

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Sem našel samo teme iz leta 2012, pa je mogoče tehnologija kaj napredovala.

Ali je npr. v današnjih časih dovolj xy ojačevalec na trgu, da le tega poveča za doseg 4 metrov?
Na slovenskem trgu, ne iz kitajske.

Hvala
smile-1.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
raje daj adapter preko štroma in na drugi strani wifi...pa kako verzijo z 1200 hitrostjo (teoretično...) in si zmagal.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Tole po mojih izkušnjah zelo dobro opravlja svojo nalogo, deluje brez kakršnikoli problemov, doseg pa je praktično podvojen, tam kjer je bila prej samo 1 črtica in težave s prekinjanjem, je sedal poln signal:
TP-LINK
 

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
Jaz mam nekaj podobnega iz Hoferja, že kar nekaj cajta opravlja svojo nalogo odlično, imam pa ga v kleti, wifi pa imam iz mansarde, torej dve železobetonski plošči vmes in deluje BP.

lp
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Hvala vsem za odgovore.
Zdaj sem jih opazil. Sem čakal nestrpno nanje po objavi mojega vprašanja, ker pa jih ni bilo dober dan, nisem več pogledal teme.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.326
662
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Si bom sposodil temo..

Torej na firmi smo nekateri posamezniki zaradi kompatibilnosti z nekaterimi specifičnimi programi še vedno na XP. Ker pa so nam pred kratkim prenovili in posodobili delovno okolje, smo po novem vsi na WI-FI povezavi in na prenosnikih. Prej smo imeli stacionarce in pa LAN povezavo, kar je lepo špilalo. Narava mojega dela je, da programi na katerih delam, podatke črpajo direktno iz strežnika, se pravi baze niso lokalno na mašinah in tu je seveda bistvena hitrost povezave. Sedaj pa je problem WI-FI hitrost saj privzeta wi-fi kartica v prenosniku (HP ProBook 6540b) deluje na max 54 Mbps in to seveda drastično vpliva na odpiranje in obdelavo podatkov, ki jih uporabljam pri delu. Da rešimo ta problem so nam naročili USB Wi-FI kartice (Edimax AC600) vendar problem ni rešen, saj gre za minimalno izboljšanje. Nova kartica mi namreč deluje na max 72 Mbps (signal je max), kar je še vedno daleč od hitrosti, ki je certificirana za to kartico (150Mbps (2.4GHz) oz 433Mbps (5GHz) , posledično ni bistvene razlike od privzete wi-fi kartice. Torej ali je sploh možno iz nove wi-fi kartice iztisniti še kaj več ali je ta omejitev zaradi samih win XP? Nikjer namreč ne najdem kakršnih koli podatkov, ki bi nakazovali, da v XP ni možno preko wi-fija dosegat hitrosti, katera se od nove kartice pričakuje..
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Pa nimaš možnosti kljub WiFiju vtaknit kabla v mašino, kadar si za svojo mizo recimo. V dostih firmah se prakticira prenosnike ampak imaš ponvadi docking station na mizi, ki je priklopljen na zunanji monitor, mrežo itd., ali pa vsaj kabel, da ga po potrebi vtakneš v mašino. WiFi je že super za mobilnost, ampak za večje potrebe po pasovni širini je kabel še vedno zakon.

Poleg tega ti hitrost na WiFiju omejuje cel kup dejavnikov od opreme na obeh straneh, do zasedonosti kanalov, števila uporabnikov na enem APju, itd. pa še vedno si na istem kanalu uporabniki delijo pasovno širino. Na pamet je težko rečt, kaj je ozko grlo. Najbolje, da pogleda tisti, ki je postavljal WiFi v firmi, verjento najbolje pozna specifiko celotne postavitve.

Je teh 54Mbps oziroma 72Mbps hitrost prenosa, ki jo v praksi dosegaš ali hitrost linka s katero se poveže kartica? Kater standard sploh podpirajo dostopne točke (802.11n? 802.11ac?)? Kakšna širina kanalov se uporablja? Kakšne hitrosti dosegajo ostali?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.326
662
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
ja, saj vem, da je mnogo ostalih dejavnikov, ki lahko vplivajo na te hitrosti. V ponedeljek bodo IT-jevci reševali zadevo, danes so mi samo vrgli ključek na mizo in čao miki..petek pač...
smile-1.gif


Je pa dejstvo, da kablov ni več, vse gre po luftu, tako da plan B oz zasilni izhod s kablom odpade. Je pa na enem AP-ju min. 40 uporabnikov hkrati. Vem samo to, da so po prenovi prostorov naši IT-jevci kakšen teden intenzivno "kalibrirali" zadeve okoli wifija in večina zdaj nima težav...govorim seveda za tiste z novimi prenosniki in win 10. Nisem pa čekiral kake hitrosti imajo, vendar glede na to, da generalno ni pripomb večina lahko dela brez problemov in ne opazijo razlike. Ampak kot rečeno, večina je na win 7 ali 10, samo peščica nas je zaradi določenih specifik še na Xp-jih.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
Tole po mojih izkušnjah zelo dobro opravlja svojo nalogo, deluje brez kakršnikoli problemov, doseg pa je praktično podvojen, tam kjer je bila prej samo 1 črtica in težave s prekinjanjem, je sedal poln signal:
TP-LINK

Že dobro leto+ imam podobnega od iste firme in sedaj je mir s signalom po vseh nadstropjih.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
Daj reč, da te začasno na LAN priklopijo, da preveriš al je povezava kriva.
Da ne bremza laptop.
Potem pa reč šefu za boljši prenosnik al pa naj ti kabel pustijo.
Enostavno reč: na kablz traja obdelava 5 min, na wifi pa 15. Glih za en čik.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hja, 40 userjev in vsi bi radi max brzino... Menda je logicno, da ce N standard zmore 150Mbit, da verjetno ne zmode toliko po uporabniku... Saj bi zadeva sicer bila 40x150Mbit = 6Gbps. Kar pa ves da ni. Mocnejse APje oz vec njih, ce gre za profi potrebe...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Pa še to je treba vedet, da gre za teoretično hitrost linka v idealnih razmerah. V praksi bo vedno manj, poleg tega je treba še odšteti ves overhead, ki ga pri WiFiju že na najnižjem nivoju ni malo. Recimo pri 802.11g dobiš pri max hitrosti linka (54mbps) uporabnega bandwidtha cca. polovico (okrog 22Mbps), to je seveda v obe smeri skupaj in za vse uporabnike na istem kanalu. Novejši standardi (802.11n, 802.11ac) so pri tem seveda bolj učinkoviti, vseeno pa je overheada bistveno več kot na kablu, kjer imaš praktično tistih par procentov za TCP/IP overhead in je to to.

S kvalitetno AC opremo in zadostnim številom dostopnih točk, ki so postavljene in nastavljene tako kot je treba, se da marsikaj. Še vedno si na koncu omejen s frekvenčnim prostorom, ki ti je na voljo. WiFi je super zadeva, ni pa kar nadomestek kabla za vsako situacijo, zato se mi zdi poteza, da opustiš komplet žično mrežo za kliente, kar malo huda, če niso potrebe res minimalne.
 

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
Imam doma nekaj podobnega, samo kupljenega v Hoferju za manjšo ceno, pa zaenkrat deluje BP, zadovoljen.
Preveč ojačevalcev verjetno ne bo dobro, ker ti zmanjšujejo hitrost.... je boljše če se le da kable potegnit v vsako sobo ali pa na neko točko, kjer ti pokrije del stanovanja, kjer rabiš wifi in tam dodat AP.

lp