Ogrevanje, katero pec izbrati

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Triia zgleda, da že celice na streho montira. Po montaži bo pa streho.
Glede na njen zapis mi je mal hecn, da glede na kvadraturo, 2x klima in 5 radiatorjev je v bajti sam 20 stopinj. Zaradi vlage predvidevam, da je ena tistih, ki od septembra do maja ne odpirajo oken. Ko takim svetuješ, da naj okna zjutraj in zvečer odprejo za 5-10 minut te imajo za največjega sovražnika.
Se pa strinjam glede izolacije.
 

Triia

Zelenc'
8. apr 2022
4
0
1
Ok Malo vec podatkov... Ne zivimo v SLO, hiso smo kupili lansko leto in Jo kolikor smo zmogli renovirali. Zdaj na finance hlape resujemo zadeve ki jih nismo predvidevali..
Dve Oz. Tri klime so po novem zato Ker smo lansko poletje spalnice komaj ohladili na 25 stopinj ponoci! z eno klimo. Ce je cez Dan 40+ stopinj, stalno sonce, se zelezno mocno segreje in nima veze CE je zunaj ponoci 20 stopinj. Notri je se zmerej vroce. In zracimo...Ker sem doma z otroci, prezracim 3-4x dnevno pozimi in jeseni, spomladi je stalno vse odprto, poleti pa pac samo zjutraj in zvecer.
Vem da bi v normalni hisi iz ceglov vse to izolacija resila...smo bili tudi mi ze vse zmenjeni z majstrom pa sva koncno dobila kontakt osebe ki Malo vec ve o tem Kako so hiso gradili in sele naknadno izvedela da je iz "reinforced betton" in ko je majstr za izolacijo to slisal je rekel da zna se zgodit da Bo plesen ostala Ali se v slabsem stanju CE ne damo hkrati se dobrega prezracevalnega sistema..
In po tem sva sprasevala se okoli in vedno dobila odgovor Ali oboje Ali najprej zracenje in toplota pa potem fasada...
In zato je moje vprasanje: kaksna pec se najbolj splaca. Glavno je da se ogrejemo in znebimo plesni za manj Ali vsaj enako ceno kot zdaj .. za info, od konca oktobra do konca februarja smo za kurjavo na plin placali 1600e
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Železobeton torej, "ulita" hiša. Kar pomeni, da se ohladi in segreje bistveno hitreje, kot opečna, ker nima zračnih žepov. Železo ne igra kake posebne vloge. Ampak še kar nočeš razumeti.
Izolacija bo pomagala tudi poleti, da se ti stene ne bojo segrele na 40+ in te kuhale v mehko celo noč, posledično ti ne bo treba žgat treh klim na polno.
Pa saj je mojster odgovoril - najprej zračenje in toplota, oboje imaš, samo da zračenja nimaš prisilnega, ampak luftaš ročno. Manjka torej fasada.
Mi smo tudi pred fasado v najdražjih mesecih skurili za cca 450 EUR plina. Po fasadi smo priklopili še talno, ogrevamo 3 etažno hišo (2 etaži z radiatorji, 1 s talnim), komplet sanitarna voda se ogreva na plin, plin se uporablja tudi za kuhanje, pa smo na max 250.
Ampak ker "teraš" svoje, naj ti odgovorim na vprašanje, malo za šalo, malo pa zares. Pomoje je najboljša kombinirana, da lahko tudi na bankovce kuriš. Upam, da razumeš sarkazem.
A je majstr za izolacijo tudi omenil, da te zna verjetno še kar naprej zebst in kuhat kljub temu, da bodo tisti ventilatorji laufali non stop? ;)
Jaz tukaj zaključujem, ker se mi ne da več. Srečno, kakorkoli bo že majstr zrihtal.
 
Ok Malo vec podatkov... Ne zivimo v SLO, hiso smo kupili lansko leto in Jo kolikor smo zmogli renovirali. Zdaj na finance hlape resujemo zadeve ki jih nismo predvidevali..
Dve Oz. Tri klime so po novem zato Ker smo lansko poletje spalnice komaj ohladili na 25 stopinj ponoci! z eno klimo. Ce je cez Dan 40+ stopinj, stalno sonce, se zelezno mocno segreje in nima veze CE je zunaj ponoci 20 stopinj. Notri je se zmerej vroce. In zracimo...Ker sem doma z otroci, prezracim 3-4x dnevno pozimi in jeseni, spomladi je stalno vse odprto, poleti pa pac samo zjutraj in zvecer.
Vem da bi v normalni hisi iz ceglov vse to izolacija resila...smo bili tudi mi ze vse zmenjeni z majstrom pa sva koncno dobila kontakt osebe ki Malo vec ve o tem Kako so hiso gradili in sele naknadno izvedela da je iz "reinforced betton" in ko je majstr za izolacijo to slisal je rekel da zna se zgodit da Bo plesen ostala Ali se v slabsem stanju CE ne damo hkrati se dobrega prezracevalnega sistema..
In po tem sva sprasevala se okoli in vedno dobila odgovor Ali oboje Ali najprej zracenje in toplota pa potem fasada...
In zato je moje vprasanje: kaksna pec se najbolj splaca. Glavno je da se ogrejemo in znebimo plesni za manj Ali vsaj enako ceno kot zdaj .. za info, od konca oktobra do konca februarja smo za kurjavo na plin placali 1600e

kje, v kateri državi imaš hišo? nekatere tuje države znajo ful pomagati pri nakupu fasade, obnove ogrevanja itd...preveri kako je s temi rečmi, če država priloži kak dinarček