Odvzem vozniških voznikom nad 70 let....

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Citat:
Veš ni vseeno, al se zgodi nesreča, ki ima za posledico samo zvit pleh, al pa če se zgodi nesreča s smrtnimi žrtvanmi.
Preberi, pa se pohvali, kaksne nesrece so to. Pa hitro.
Pa ti hitro povem, da so podatki za leto 2000 in so se do letos krepko spremenili.

A to te pa nic ne moti, da se je delez starejsega prebivalstva povecal za 10%, delez nesrec, ki jih povzrocijo, pa kar za 50%?!?!!?!
stupid-1.gif
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
To sem ti trobil par mesecev nazaj v eni drugi temi, pa si me ignoriral.

Pred 20 leti je bilo na cesti toliko-in-toliko manj avtomobilov, kot danes in tudi smrtnih zrtev je bilo zato manj (absolutno). Z leti se je stevilo avtomobilov krepko povecalo, absolutno stevilo smrtnih zrtev tudi, procentualno pa se precej niza. Torej se prometna varnost izboljsuje!

A zdaj pa ti je procentualni izracun in vecanje populacije kar naenkrat sprejemljivo, ko lahko o starckih bluzis? Itak.
stupid-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Ni važno kolk je bilo kdaj ljudi starih. Važno je kolk teh starih ljudi je imelo v določeni dobi vozniško dovoljenje in avto.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Pa to velja tako za 70 let starega čiča kot tudi 25 let starega mulota.
Ja no, kaj bi pol rad? Kaj ti pa jaz govorim?
Kaj ti govoriš? Konstantno bruhaš o problematični mulariji, starci pa zate niso problematični. A si torej sedaj le priznal, da so OBOJI problematični?
shocked-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Kaj pa ti bruhaš?
Po tvoji teoriji so potem problematični vsi, mladi, stari, malo manj mladi, malo bolj mladi, malo manj stari, malo bolj stari, srednji itd...jaz ti pa skoz "bruham" kateri so NAJBOLJ problematični.
Nekako slabo kapiraš za svoja leta....
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Po moji teoriji je potrebno delati na vseh bolj problematičnih osebki. In mednje poleg mladcev štejem tudi starce. Po tvoji teoriji pa so za (skoraj) vse smrti krivi ponoreli mladci.
stupid-1.gif
Starčki pa naredijo ''nedolžne'' napakice, pač spregledajo malenkosti in se nikomur nič ne zgodi: bullshit (vožnja po AC v napačni smeri, izsilitev vozil na prednosti, ....).
 

Baltazar

Pripravnik
17. sep 2007
955
0
16
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Pa nehaj že tisto o preverjanju znanja in podobnega sranja...nihče ne dela prekrškov, ker nebi poznal predpissov.
Sploh ni res! Po mojih izkušnjah in pogovorih vidim, da marsikdo ne pozna predpisov in dela prekrške v dobri veri, da vozi pravilno. Samo za primer poglej vožnje v krožiščih, ogromno prekrškov zaradi nepoznavanj pravil in ne zaradi objestnosti.

Tako da ne nabijaj samo o objestnosti kot edinem faktorju. Neznanje je velik faktor pri prekrških.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Citat:
nihče ne dela prekrškov, ker nebi poznal predpissov
Sem moral kar dvakrat prebrat, ker nisem verjel, da lahko kdo kaj takega napise.

- Lep primer so omejitve v naselju, kjer veliko starejsih voznikov vozi 60km/h. Ja, ne bos verjel, koliko jih se vedno misli, da je taka omejitev.
- Pa recimo varnostni pas je podobna zadeva (saj se zadaj ni potrebno privezat, ane?).
- Voznja kontra v kroziscu?!
- Voznja krepko pod omejitvijo po prehitevalnem pasu, ceprav je vozni prazen?
- Zmotno misljenje, da ima tisti na notranjem pasu v kroziscu prednost in posledicno izsiljevanje?
- voznja 50km/h, ker je stari videl neobrobljeno tablo za blizino naselja?
itd....


No comment, stardec. Se vidi v katero skupino spadas. V skupino tistih voznikov z ogromno izkusnjami, ki vse vejo in vse znajo in imajo VEDNO prav.
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Ma dej mir... si kot lopov, ki krade cela podjetja pol pa kaže na kurje tatove.
In kolk smrti se na leto naredi zaradi vožnje starčka v kontra smer? Mogoče ena ali dve na 5let. Mularija pa zaradi svoje objestnosti in divjanja potolče vsaj 100ljudi na leto.
A boš reku, da so starčki pozabili, da se kontra ne sme vozit al kaj?
Pismo, kot da so te iz zapora spustili in da si izgubu stik z realnim svetom.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:

- Lep primer so omejitve v naselju, kjer veliko starejsih voznikov vozi 60km/h. Ja, ne bos verjel, koliko jih se vedno misli, da je taka omejitev.
- Pa recimo varnostni pas je podobna zadeva (saj se zadaj ni potrebno privezat, ane?).
- Voznja kontra v kroziscu?!
- Voznja krepko pod omejitvijo po prehitevalnem pasu, ceprav je vozni prazen?
- Zmotno misljenje, da ima tisti na notranjem pasu v kroziscu prednost in posledicno izsiljevanje?
- voznja 50km/h, ker je stari videl neobrobljeno tablo za blizino naselja?
itd....
No zdaj pa še naštej kaj vse počne mularija na cesti!
Boš uspel napisat danes vse?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Sploh ni res! Po mojih izkušnjah in pogovorih vidim, da marsikdo ne pozna predpisov in dela prekrške v dobri veri, da vozi pravilno. Samo za primer poglej vožnje v krožiščih, ogromno prekrškov zaradi nepoznavanj pravil in ne zaradi objestnosti.

Tako da ne nabijaj samo o objestnosti kot edinem faktorju. Neznanje je velik faktor pri prekrških.
Bom pa še jaz v tvojem stilu.
Sploh ni res... velikokrat vidim mularijo, ki drifta v krožišču, kuri gume, ne daje žmigavcev, divja, prehiteva v škarje, telefonari med vožnjo, izsiljuje, prehiteva čez polno črto, v križiščih, se uriva, vozi s premajhno varnostno razdaljo, vozi čez rdečo, ne upošteva prednosti, parkira na mestih za invalide, na pločnikih itd...in to vse zato ker misli da dela prav....
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Ma dej mir... si kot lopov, ki krade cela podjetja pol pa kaže na kurje tatove.
In kolk smrti se na leto naredi zaradi vožnje starčka v kontra smer? Mogoče ena ali dve na 5let. Mularija pa zaradi svoje objestnosti in divjanja potolče vsaj 100ljudi na leto.
A boš reku, da so starčki pozabili, da se kontra ne sme vozit al kaj?
Pismo, kot da so te iz zapora spustili in da si izgubu stik z realnim svetom.
Looool. Izgleda boli, a ne?
Če ti še ni jasno, je vsak, ki umre preveč. No, ampak važno, da mladina je nora.

PS: Kdo pa misliš, da je kriv za tako mladino?
grims-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
PS: Kdo pa misliš, da je kriv za tako mladino? Če bi starši imeli več časa in jih vzeli v roke, bi bilo verjetno občutno manj sranja po cesti. Problem nastane, ker so velikokrat tudi starši takšni. No, ampak važno, da je nora mladina kriva.
Tega pa nisem reku.
Če si bral včeraj, sem izpostavu prav ta problem, da mladino vzgajajo vsi drugi, samo lastni starši ne.
Ampak če polnoletni mulc dela prekršek, je neposredno on kriv za ta prekršek in bo sam odgovarjal za svoj greh ne njegov neodgovoren starš, ki ga je pozabil vzgajat.
 

Baltazar

Pripravnik
17. sep 2007
955
0
16
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
S tabo je popolnoma nemogoče. Zate je svet črnobel, obstaja samo ena resnica, vmes ni nič. Trdil si:

NIHČE NE DELA PREKRŠKOV ZARADI NEPOZNAVANJA PROMETNIH PREDPISOV

In to je kolosalna neumnost. In na to neumnost sem repliciral. Ti pa ne moreš iz svoje kože, kot da mi podtikaš nekaj, česar nisem rekel. Pri svojih letih in izkušnjah bi se lahko že naučil veščine komuniciranja. Če bi uspel pogledati izven plašnic, bi spoznal, da se mnogi tu zavzemamo za isti cilj - večjo prometno varnost. Žal povsod vidiš le svoje sovražnike. Res žalostno.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Žal povsod vidiš le svoje sovražnike. Res žalostno.
Ti vidiš pa povsod staredece, ki v krožiščih ogrožajo cel svet, po Avtocestah vozijo kontra, na pospeševalnih pasovih ne pospešujejo dovolj hitro, da je treba (oh katastrofa) bremzat zaradi njih in podobno sranje...
Očitno ti ne misliš postat star.
 

Baltazar

Pripravnik
17. sep 2007
955
0
16
No starcdec, kaj sem rekel. Polagaš mi v usta besede, ki jih nikoli nisem izrekel - POVSOD??? ENKRAT NA TEDEN ni enako POVSOD.

Točno o tem govorim, sploh ne ločiš več med svojimi projekcijami in resničnostjo.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Pa naj bo po tvoje.
Ti vidiš enkrat na teden starga deca, ki dela pizdarije po cesti, jaz vidim pa vsak dan vsaj 10 smrkavcev, ki delajo pizdarije. Temu razmerju primerno se delajo tudi težke nesreče.
Bo zdaj uredu?
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Jaz bi nekaj dodal. Ne vem, katero starostno skupino ti šteješ za smrkavce, ampak največ objestnih in nespametnih voznikov, ki jih videvam da po cesti delajo piz-darije, spadajo v starostno skupino 30-45 let, povečini v kakšnem avtomobilu, ki je (ali je bil pri nakupu novega avta) v višjem cenovnem razredu.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Mularija do 28 leta dela največ pizdarij in največ ljudi pobije. In to so raznorazne pizdarije. Hitrost je samo ena od teh.