Odvzem vozniških voznikom nad 70 let....

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
... in sicer na Japonskem. Najprej z mehkimi ukrepi, potem pa naprej.

Zakaj?

Ker se je število nesreč s povzročitelji starejšimi od 70 let povečalo, kljub temu, da se je število vseh nesreč znižalo za tretjino.
shocked-1.gif


No, stardec, da slišimo kakšno bistroumno razlago za to.
cool-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Jst bi taki starostni skupini, dal samo ornk zdravniški pregled in se hitr vid al je oz ni za na cesto..
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Se strinjam. Avto moraš vsako leto peljati na tehnični pregled (razen na začetku), človek pa dobi podaljšanje vozniškega dovoljenja avtomatsko do svojega 85-ega leta. Je lahko slep, gluh, ima trd vrat (na križiščih ne "more" pogledati levo-desno), poleg tega pa se pričakuje, da bo sam od sebe sklenil: Ne, zdaj pa nisem več sposoben za vožnjo in ne bom več vozil.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
90% voznikov slabo vidi sem skoraj stoprocentn, kolk od teh ima kaksne korektivne pripomočke? malo malo sem spet skoraj šure
wink-1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Glede vida mene ne moti, če mora voziti z očali. Moti me, če bi moral voziti z očali, ampak jih ne nosi. Zdravniški pregledi za podaljševanje vozniškega dovoljenja bi morali biti za vse, s tem da bi se morala periodika s starostjo povečevati. Seveda je lahko nekdo pri štiridesetih ves čorav in zaradi tega ne bi smel voziti.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
ja sej nekako tako sem mislil, problem je, da jih dosti vidi slabo, pa nima ne ocal ne leč (češ je grdo) da pa vozi slep okol je pa super, bravo. ploskam
aplauz.gif


hehe
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Jaz bi za VSE predpisal obvezni zdravniški pregled na 5 let. Zdravstveno stanje ljudi se spreminja tudi ko so mlajši. Seveda se bo takoj oglasilo xy Gorenjcev in "revnih" študentkov, ki bodo jamrali nad silnim stroškom nekaj 10 EUR na 5 let. A za bencin, servise in registracijo ter zavarovanja, pa tudi za nakup avta imajo? Čudno, da je potem problem s tistim pregledom.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Jaz bi za VSE predpisal obvezni zdravniški pregled na 5 let. Zdravstveno stanje ljudi se spreminja tudi ko so mlajši. Seveda se bo takoj oglasilo xy Gorenjcev in "revnih" študentkov, ki bodo jamrali nad silnim stroškom nekaj 10 EUR na 5 let. A za bencin, servise in registracijo ter zavarovanja, pa tudi za nakup avta imajo? Čudno, da je potem problem s tistim pregledom.

Se podpišem pod tvoj post, ker se strinjam s tabo.
 

bles

Pripravnik
18. sep 2007
257
2
18
53
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Jaz bi za VSE predpisal obvezni zdravniški pregled na 5 let. Zdravstveno stanje ljudi se spreminja tudi ko so mlajši. Seveda se bo takoj oglasilo xy Gorenjcev in "revnih" študentkov, ki bodo jamrali nad silnim stroškom nekaj 10 EUR na 5 let. A za bencin, servise in registracijo ter zavarovanja, pa tudi za nakup avta imajo? Čudno, da je potem problem s tistim pregledom.

Se podpišem pod tvoj post, ker se strinjam s tabo.
Ob zdravniškem pa še seveda pregled znanja CPP (teorija )in uporabe CPP (praksa). Že rondo bi bil selekcija za 50% voznikov.

bles

 
Nazadnje urejeno:

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Ni tak problem nepoznavanje CPP kot neupoštevanje!
So kazni res edina rešitev? Ja sevede glasni alterjevci skoraj vsi "obvladate" v nulo in se vam ne more nič zgoditi.

Nadzor psihofizičnih sposobnosti pa bi bil vsekakor dobrodošel. Po določenih boleznih in od nekega leta dalje za vse.
Sicer pa če ded ali babica pripelje v trgovino v 2 namesto v eni minuti ni nobenga ogrožal/a (bo pa označen kot hud mečkač). V križišču je morda iz preventive spustil/a dva mimo, ker mal težje oceni ali se proti njemu premika 50 ali 80 km/h. Iz previdnosti raje ne spelje, če je vozilo 7 hiš od križišča... Tisti zadaj /"mulo"/ pa po hupi?!
 

bles

Pripravnik
18. sep 2007
257
2
18
53
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Ni tak problem nepoznavanje CPP kot neupoštevanje!
So kazni res edina rešitev? Ja sevede glasni alterjevci skoraj vsi "obvladate" v nulo in se vam ne more nič zgoditi.

Kazen itaq nikoli ni rešitev. Rešitev je dvig vozniške kulture. K temu pa lahko vpliva tudi povečanje verjetnosti, da boš dobil kazen. Kazen kot sama je trenutno premalo verjetna. Večja je verjetnost, pravzaprav veliko večja, da ne boš dobil kazni, ker pač ni kontrole.

bles
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Jaz bi za VSE predpisal obvezni zdravniški pregled na 5 let. Zdravstveno stanje ljudi se spreminja tudi ko so mlajši. Seveda se bo takoj oglasilo xy Gorenjcev in "revnih" študentkov, ki bodo jamrali nad silnim stroškom nekaj 10 EUR na 5 let. A za bencin, servise in registracijo ter zavarovanja, pa tudi za nakup avta imajo? Čudno, da je potem problem s tistim pregledom.

Ja do določene starosti, pr starejših bi moral bit pregled na vsako leto..
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ko boste pa zaceli uporabljati zmigavce se pa javite vsi pametnjakovici tukaj zgoraj. ker sedajle zadnjic povem, naslednji pezde, ki bo zavijal kamorkoli brez smernikov grem za njim in ga zbrcam kot kanto za smeti. 1500km povprecno naredim na teden in povprecno 10% ljudi to rocko na desni strani za volanom sploh se uporablja (vsako leto, vsak teden MANJ!!)
 

Baltazar

Pripravnik
17. sep 2007
955
0
16
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Ni tak problem nepoznavanje CPP kot neupoštevanje!
Tudi nepoznavanje. Promet postaja bolj modern, pravila se spreminjajo. Sam se včasih ujamem, da ne poznam pravila ali predpisa in tako nekaj predvidevam, čeprav ni v skladu s CPP. Moje mnenje je, da bi bil test na 5 let obvezen, da človek osveži poznavanje predpisov.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Jst bi taki starostni skupini, dal samo ornk zdravniški pregled in se hitr vid al je oz ni za na cesto..
Jest bi pa tisto starosno skupino do 25 let posla na zdravniški pregled - na prisotnost prepovedanih snovi v telesu.
Pomoje bi jih blo 3/4 pozitivnih, in ti tud niso za na cesto.
Kaj praviš na to idejo? A si bi upali it?????

in kar četrt vsh nesreč povzročijo mladi do 25tega leta.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Jst bi taki starostni skupini, dal samo ornk zdravniški pregled in se hitr vid al je oz ni za na cesto..
Jest bi pa tisto starosno skupino do 25 let posla na zdravniški pregled - na prisotnost prepovedanih snovi v telesu.
Pomoje bi jih blo 3/4 pozitivnih, in ti tud niso za na cesto.
Kaj praviš na to idejo? A si bi upali it?????

in kar četrt vsh nesreč povzročijo mladi do 25tega leta.

nesreče pr nas se dogajajo predvsem zaradi nesposobnosti policije- Mulci so to ugotovil že zdavnej in jih boli jebeštrga in tko vozjo. Vejo da se pred drugimi lahko postavjo z nečem in noben jim ne mora to preprečit ker policaji nič ne preprečjo.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
... in sicer na Japonskem. Najprej z mehkimi ukrepi, potem pa naprej.

Zakaj?

Ker se je število nesreč s povzročitelji starejšimi od 70 let povečalo, kljub temu, da se je število vseh nesreč znižalo za tretjino.
shocked-1.gif


No, stardec, da slišimo kakšno bistroumno razlago za to.
cool-1.gif

Domnevam, da so tam že zdavnaj sneli s ceste raznorazne dinamike. Ko bomo pri nas onemogočili tepce za volanom, ki jih recimo na tem forumu kar mrgoli, je pa čas za sprešavanje o tem, kako (ne)varni so starčki.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Jst bi taki starostni skupini, dal samo ornk zdravniški pregled in se hitr vid al je oz ni za na cesto..
Jest bi pa tisto starosno skupino do 25 let posla na zdravniški pregled - na prisotnost prepovedanih snovi v telesu.
Pomoje bi jih blo 3/4 pozitivnih, in ti tud niso za na cesto.
Kaj praviš na to idejo? A si bi upali it?????

in kar četrt vsh nesreč povzročijo mladi do 25tega leta.

Z lahkoto, mam čisto vest, več kot z enim pirom ne grem na cesto..