Odvzem vozniške

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Meni vedno preverijo izpit (predvidevam, izgine v avto z njim za nekaj časa), pa me vedno ustavijo čist tko za breveze, kontrole pač, nikoli ne napiham, ker ne pijem. Tako da, tale način mučkanja je zastarel kakih 10 let ziher.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.250
113
V bistvu se motiš - dovoljenje za vožnjo pridobiš z vozniškim izpitom, se pravi z zaključenim izobraževanjem in pridobljenim znanjem katerega ti ne more nihče vzet - tudi po 18 pikah. ;)
Veljavnost POTRDILA o opravljenem izpitu pa je po starem do 80. rojstnega dneva, po novem (kartica) pa 10 let po izdaji. Po 80. RD ti izpit še vedno velja, le potrdila nimaš, dokler ne izkažeš psihofizične sposobnosti.

Kaj pa zdaj?
Tule se konkretno motis ti. Lahko izbajava iz teleoloske (namenske) razlage besede "dovoljenje". Voznjo ti nekdo dovoli (drzava kot monopolist na podrocju pravil v drzavi). In ko ti dobis 18 pik ti dovoljenje vzamejo. Ne dovolijo vec. Ne pomeni da ne znas vec vozit ampak ne smes.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.250
113
Ne ne, povsem resno sem mislil.

Ker omenjas potrdilo...sej dovoljenje je administrativna fora ki nima veze s tvojimi dejanskimi sposobnostmi.

Disclaimer: ce je moj sarcasm detector zatajil me prosim poduci ker...am...w00t?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Poglej na kaj sem odgovarjal pa potem vklopi detektor.

Generalno pa lahko o dovoljenju in potrdilu razpravljava na dolgo in široko, namreč moje mnenje je, da ko enkrat pridobiš izobrazbo lahko le to uporabljaš večno (na ta zagovor so kolikor se spomnim tudi "padali" prvi odvzemi zaradi 18+ KT), je pa dejstvo, da ti lahko nekdo prepove uporabo, če ne izpolnjuješ določenih pogojev "za uporabo svojih znanj".
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.250
113
Poglej na kaj sem odgovarjal pa potem vklopi detektor.

Generalno pa lahko o dovoljenju in potrdilu razpravljava na dolgo in široko, namreč moje mnenje je, da ko enkrat pridobiš izobrazbo lahko le to uporabljaš večno (na ta zagovor so kolikor se spomnim tudi "padali" prvi odvzemi zaradi 18+ KT), je pa dejstvo, da ti lahko nekdo prepove uporabo, če ne izpolnjuješ določenih pogojev "za uporabo svojih znanj".
Ja saj... potrdilo da znas ni problem. Sam dovoljenja za uporabo nimas. In ne, primeri na podlagi tega niso padali - urbani mit.

Edino resno vprasanje ki iz tega sledi je to, da ne vem zakaj moras se enkrat v avtosolo... smiselna bi bila samo glavna voznja po koncu obdobja prepovedi...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Po moje bolj psiho obravnava, oz. od vrste prekrškov za pridobljene točke. Recimo nabiješ po 3 ali 5 točk zaradi prehitre vožnje - obravnava s poudarkom na posledicah nesreč zaradi prehitre vožnje (če hočeš tudi brisanje riti v Soči), če zaradi alkoholizma, najprej psiho obravnava, po potrebi obvezno zdravljenje. Razlika je spet ali te dobijo večkrat z 0,8 (po starem) ali pa enkrat na mrtvo pijanega - zame je prvi hujši, drugi pa povzroči več sranja.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
kaj je kdo od vas sploh pogledal kaj piše na kartici....ravno držim kartico v roki in lepo piše izdano 2014, veljavnost dokumenta 10 let na sprednji strani....na drugi strani pa veljavnost posameznih kategorij in tam piše veljavnost do mojega 80-tega leta za določene kategorije, in veljavnost 10 let za tiste ki sem jih opravil 2014....torej dejansko izpit velja tako dolgo kot piše, vsaj pri določenih kategorijah, le dokument je treba menjati
Evo, bom citiral za določene glupane v tej temi. Tvoj odgovor bo z njihove strani zagotovo namerno prezrt in bodo naprej tupil svoje.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Policaj je šlampasto opravil svoje delo. Serijsko štancajo kazni, potem pa v naglici naredijo napako.
Za kazen bi morali njemu sedaj zaračunat škodo, ki jo je utrpela država s tem, ko ni pokasirala zaradi njegove malomarnosti. Kaj menite? :evil:
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pa naj dokažejo, da niso pussy-i. Mislim policaji.
Tip ima/je imel s.r.a.n.j.e zaradi šlamparije policije, neznaja, nesposobnosti.
Tule je dvoplastno...
1. laganje tistega ki je napihal
2. nepravilen postopek policaja. Nimaš veljavnega identifikacijskega dokumenta? Ni problema, gremo na PP, pridržanje dokler ti svojci ne prinesejo veljavnega dokumenta s katerim se boš identificiral. Potem pa še kazen zato, ker nimaš dokumenta pri sebi (beri zakon).

Tako da bi tule morala biti kaznovana oba vpletena
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Oba vpletaena?
Misliš policaja in tistega z lažmim identificiranjem?
Gleda ID s sabo? Včasih tega ni bilo, kako sedaj(zakon)?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
??
Osebno? Vozniško?
Ne nisem vedel za ID s sabo! Lahko da za čas, ko se dela kontrola identitete. Ko se ne dela kontrola, ne rabiš!
Sic!
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Hm, šlamparija na kvadrat, saj bi morali preveriti lastništvo vozila, ker voznik očitno ni imel/pokazal prometne. Vozilo bi bilo lahko celo ukradeno, zato bi bil takšen postopek čisto na mestu. Čudi me tudi da so mu zato ker ni imel dokumentov izdali le opozorilo, saj bi mu lahko kot skrajni ukrep celo zasegli vozilo.
Pri nas bi ga sigurno pridržali in nato ugotavljali pravo identiteto.
Apollo, tvoj komentar?
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Verjetno je dobil opozorilo ker ni imel dokumenta pri sebi. Kazen za alkohol je itak bila. Za hujše prekrške ni možno izreči opozorila.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Kaj mislite, kakšen bi bil razplet te zgodbe, če Aleksander takrat nebi bil neizpodbitno v službi, ampak bi takrat npr. še spal doma?
Pomoje bi zaradi policijske šlamparije lepo plačal kazen in dobil kazenske točke, pa še vesel bi bil, da tisti voznik ni spil še enega kozarca več, da ni bil še ob izpit. Seveda pa v tem primeri nebi zgodbe brali v medijih.
 
Nazadnje urejeno: