Odstranitev štorkljinega gnezda

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.320
943
113
Titograd
Zelo blizu hiše, na javni površini, imam štorkljino gnezdo, par z tremi mladiči. Samec je agresiven, zaletava se v okna, vrata, avte, trga komarnike, poserje celo dvorišče. Imam pa A-drog tudi na svojem dvorišču, danes sem opazil na vrhu že nekaj vejic in dve štorklji. Očitno delajo gnezdo.

Ker delajo škodo, bi rad te ptiče odgnal iz dvorišča. Zaradi mene, če gredo gnezditi na kak sosednji drog, ker v zračni razdalji 50m jih je itak več. Vem da so zaščitene ptice, kdo je pristojen za odstranitev oziroma prestavitev gnezda? Oziroma, kako se nasploh te nadloge znebiti?

Živaloljubci prosim obvoz. Te ptice so lepe samo če ne živiš z njimi, sicer pa nadloga da ji ni para.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Moraš odstraniti tako da nihče ne vidi.
Če boš vprašal po uradni poti, si gotof.
V sosednji vasi so prestavili celotno gnezdo ki je bilo na šoli, na sosednji drog ob cesti.
Prej so izdelali in pritrdili na drog nosilno ogrodje. To so naredili, ko so štorklje bile v Afriki.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Če dela na A drogu gnezdo, pokliči elektro in bodo odstranili gnezdo. So lahko še tako zaščitene živali, ga bodo odstranili, ker na elektro energetskih napravah tega ne sme biti. Se zna pa zgoditi, da bodo zraven postavili drog s platojem za gnezdo. No, če se seveda strinjaš. :)
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Gonzo ima prav...
Jaz sem bil "nežen" in ti dal link od tistih, ki "včasih", po želji stanovalca, preselijo gnezdo... Včasih pa ne...
Pazi tudi na to, da ni noben tvojega gnezda poslikal - ker imajo potem dokaz, da si delal "po svoje" in ti upalijo kazen...
Pa seveda, tega ne delaš, ko so štorklje v gnezdu...
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.320
943
113
Titograd
Ne želim jih na svoji parceli, ker so agresivni. Prejšnji par je bil zelo miroljuben in nemoteč. Zaradi mene če jih prestavijo na javni drog, jaz jih nočem. Drog pa je precej visok, ne vem kak sklatit zadevo da ne bi nobeden videl.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ti verjamem...
Problem je, ker so zdaj mladiči...
Zadeve (gnezda) ne sklatit, lestev (dovolj visoka) in dat dol in postavit "nekam", spet visoko...
Ko so starši zunaj... Ker, tudi če bodo videli, da ni gnezdo na istem mestu, jih bodo mladiči priklicali...
Ali pa, potrpiš do selitve (vem, groza...) in potem s praznim znezdom narediš....
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.320
943
113
Titograd
Mladičev ni videti, gnezdo še niti ni pravo, samo nekaj vej. Približno desetino velikosti običajnega gnezda. Samo odrasel par je tam.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
dej se obrni na strokovnjake. sodelujejo z elektrom, ki bojo prestavili gnezdo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
Vem da ti komentar ne bo všeč. Štorklje so ble tam pred tabo. Tak da kak koli obračaš s prestavitvijo se jih ne rešiš. Bojo pa druge prišle.
Glede agresivnosti. Valda so agresivne če mladiče gor spravlajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
ce bo prestavil gnezdo, bojo sle z gnezdom.

dveh pa ne bojo tok bliz delal...
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.320
943
113
Titograd
Vem da ti komentar ne bo všeč. Štorklje so ble tam pred tabo. Tak da kak koli obračaš s prestavitvijo se jih ne rešiš. Bojo pa druge prišle.
Glede agresivnosti. Valda so agresivne če mladiče gor spravlajo.
Gnezdo so komaj zdaj začeli delati, na mojem. Jaz sem bil prej tu :poreden: bmk če gnezdijo kje drugje, nočem da pri meni. Pa tudi vse niso agresivne, na gnezdo nekaj metrov vstran, na javni površini, je do predlani bil čisto skuliran par, kjer se samec ni zaletaval v okna, avte, trgal komarnikov in se šetal po glavni cesti. Držali so se gnezda in njiv.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Kdo pravi, da delajo gnezdo? Strokovnjaki! Potem naj ga odstranijo.
Drugače je to kup vejevja (strokovno/nestrokovno) NE pa gnezdo!
Akcija. Če kdo pride, TO NI gnezdo!
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
Jaz sem bil prej tu
V bistvu so ble štorkle tam predn so se začele bajte zidat. Narava je od vseh ne samo od tebe. Jebat ga.
Nam tudi delajo vrane raztur po strehi, pa škorci pojejo kosmulje še predn jih uspejo otroci obrat pa srnjad kdaj kako drevo zjebe. Pa kaj naj? Pobijem vse kaj je živega v krogu 1000m?
Lahko greš živet v LJ tam teh problemov nimajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BigPoppa

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.320
943
113
Titograd
Živel bom tu, štorklje pa se bodo odselile iz mojega hofa, kako pobijanje neki. Samo tu jih nočem. Zunaj ob cesti je javna razsvetljava, tam me ne motijo. Sploh pa jih ne primerjaj z 20 krat manjšimi ptiči.

In ne, štorklje so tu zadnjih 15 let, predtem jih ni bilo. Niti dedek se jih ne spomni od prej.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Če imaš možnost, gor nastavi nekaj kar jih bo za vedno odganjalo (špice).
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Namesto, da bi bil počaščen, ker Štorklje prinašajo srečo. se jih ti braniš....

Ne dotikaj se Štorkelj, pokliči pomoč, pa ti svetujejo.