Odstranitev štorkljinega gnezda

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
No ti si tud trmast. Poklič, povej kaj se dogaja, kak posnetek samca, ki se zaletava v okna in bodo gnezdo prestavili. Sam pa tega ne počni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.302
930
113
Titograd
Pa saj sem vprašal na nasvet in ga tudi dobil. Ampak alter ne bi bil alter, če se ne bi našlo par cvetk z offtopicom. Sem kontaktiral rajonskega električarja, bodo jutri odstranili ker ne sme biti to gor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo in brane_new

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.302
930
113
Titograd
Saj gre dol vse, pa nekaj bodo dali gor da si nebojo mogle ponovno gnezda delati (nisem vprašal kaj, mogoče špici kot pri golobih?)
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.302
930
113
Titograd
Sprehaja se po dvoriščih, cesti, se nobenemu ne umakne, niti avtu, če se ti ne umakneš začne pihati kot razpizdena mačka, neprestano šklepeta z kljunom (!?), zaletava se v avte, okna, trga komarnike, zavese....Zrele so za neko živalsko psihiatrijo :)

Mladiči so ok. Elektro je prišel odstraniti vejevje ter zabil lesen kol na vrh. Nekaj dni starih ni bilo, so mladiči ostali sami, ampak že skrbijo sami zase. Včeraj sta starca prišla nazaj, ždita na vrhu bližnjega transformatorja, tleskata z kljuni, pihata, pun k nas imata :)
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Vavčer je šel v nič. Ni čudno da je jezen.

Čakte da povejo v afriki kakšni ste.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
Sprehaja se po dvoriščih, cesti, se nobenemu ne umakne, niti avtu, če se ti ne umakneš začne pihati kot razpizdena mačka, neprestano šklepeta z kljunom (!?), zaletava se v avte, okna, trga komarnike, zavese....Zrele so za neko živalsko psihiatrijo :)

Mladiči so ok. Elektro je prišel odstraniti vejevje ter zabil lesen kol na vrh. Nekaj dni starih ni bilo, so mladiči ostali sami, ampak že skrbijo sami zase. Včeraj sta starca prišla nazaj, ždita na vrhu bližnjega transformatorja, tleskata z kljuni, pihata, pun k nas imata :)

a je kaksna opcija da posnames tole obnasanje?? rea si ne predstavljam kako trga komarnike in se zaletava v avte...

sklepetanje s kljunom - stem si izkazujeta naklonjenost. sam zanc si reku da sta sele zacela gnezdo delat - od kod so zdej mladici prisli?
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.208
699
113
Štorklje so se v zadnjih parih letih razpasle tukaj na območju okoli Ljubljane, ker so bile prej precej redke.
Videl sem jih na Dobu pri Domžalah, pa iz Štajerske AC so velikokrat vidne tam na poljih pred Krtino...3 dni nazaj videl 2 pri OMV v Dolu pri Ljubljani.

Skratka ta ptič se zgleda precej širi...
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.302
930
113
Titograd
a je kaksna opcija da posnames tole obnasanje?? rea si ne predstavljam kako trga komarnike in se zaletava v avte...

sklepetanje s kljunom - stem si izkazujeta naklonjenost. sam zanc si reku da sta sele zacela gnezdo delat - od kod so zdej mladici prisli?

Bom posnel enkrat, upam da bom imel telefon s sabo, ob zadnjih dogodkih ga kot nalašč nisem imel :) ampak zakaj šklepeta s kljunom tudi če je sam, komu takrat izkazuje naklonjenost?

Mladiče imata že odkar sta letos prišla, so pa zdaj tolk veliki že, da si sami iščejo hrano. So pa bili vsi skupaj v gnezdu, ki že obstaja, nekje 50m vstran od mene. Predvidevam da jim je bilo, ob 3 že odraslih otrocih, gnezdo premalo, pa sta poskusila v bližini zgraditi novega.