Odškodnina za star avto - totalka

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Na začetku tega meseca sem imel prometno nesrečo. Stal sem na križišču (rdeča luč na semaforju), od zadaj pa je z večjo brzino priletel mladenič in trčil vame tako silovito, da je moj avto odbilo v vozilo pred mano. Avto je totalka (zadaj zbito do kolesa, vrata se ne odprejo, stebriček zamaknjen, cvikl na strehi... spredaj, luči, havba, blatniki, meglenke, odbijač, kiler, najbrž tudi kraka...). Gre za Imprezo GT 1997 sedan, modre barve, v bistvu je to cestna različica legendarne Impreze, ki je leta 1995, 1996, 1997 zmagovala na WRC in prinesla slavo Subaruju. Avto je po eurotax bojda vreden okoli 2000 eur. Mojo razvalino so ocenili za 2800€ - 560 razbitina 2240 so mi pripravljeni izplačati. Problem je pa sledeč: najcenejša taka impreza na voljo (avto.net, autoscout.it, autoscout.de) se prodaja za več kot 6000 eur. Zdej se bo najdu nekdo ki mi bo pokazal neko cenejšo, vendar bo ali karavan (1000-3000 ceneje kot sedan) ali pa pač ne bo modre barve (spet cca 500-1000 ceneje).
Avto sem dal lani razstavit, komplet zaščitit pred rjo in na novo prebarvat (žal nisem vzel računa - sem šparal). Vmes sem naredil za cca 1500 eur servisov pri pooblaščenem serviserju (račune imam spravljene) - servisi so pač ohranljali vozilo v dobri formi (menjave olj in podobno kle niso vštete). Avto sicer ni bil nekaramboliran, bil pa je redno in mislim da zelo solidno (brez šparanja) vzdrževan.
A mam kakšno možnost, da iztržim kaj več? Vsaj kake 3-4k eur. Ker tole je naravnost smešno. 50% moram dodat, da dobim najcenejšo primerljivo krntijo. In potem spet barvat, servisirat da bom na podobnem kot sem bil 5 minut pred nesrečo.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.364
382
83
Zgolj ugibam, nimam tovrstnih izkušenj: pogovori se z zavarovalnico, če ne bo haska pa se obrni na odvetnika. Druge možnosti ne vidim.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
To sem imel seveda v mislih.... lahko tudi predlagate kakšnega odvetnika ki se s tem ukvarja. Magar preko zasebnih sporočil.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Povej jim da si oškodovan, namreč ne moreš si kupiti enakega vozila oziroma če oni vztrajajo da je odškodnina pravična, naj oni ti pokažejo od kje njim podatek da se za 2.800€ dobi omenjeno vozilo z cca toliko kilometri, take barve, oblike,letnik....

Namreč pri škodi nesmes biti oškodovan niti okorostiti se ne smeš, v tem primeru vidim samo da si močno oškodovan.
Res pa da bos brez odvetnika težko kaj dosti dosegel, pa še tam je težko najti nekoga ki se bo "res vrgel v to".
 

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
Sam sem spisal ugovor na cenitev škode in dosegel svoje, je pa res, da se je treba z zavarovalnico pogajat in vztrajat pri svojem. Svetujem ti, da zadevo predaš odvetniku.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
A se ne ves kako je? Vzamejo bukvico imenovano eurotax, najde avto in ti pove koliko je vreden. Barva ne igra vloge razumem zadevo ampak enemu agentu ali pa kar vsem se jebe ce je tebi modra barva bolj ljuba in ce se prodajajo po 10k. Men bi slo na jetra vse skupaj, upam da porihta.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Glede na to da on ni bil kriv, se da dobiti marsikej ven, res pa da ne zlahka,ampak stežka.
Predvsem pisno podpreti ( raznorazni oglasi primerljivi vozil ) in je možno priti na neko skupno točko.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Zanimivo. Glede na vse 'zle govorice', glede na to kako težko je dobit koga (sploh cenilca - nemogoče) iz ZM na telefon in na ven deluje, kot da na veliko zavlačujejo (v jezi bi rekel nič ne delajo) so me včeraj prijetno presenetli. Dobil sem dopis, odgovor na moj email in novo ponudbo, ki je v bistvu popolnoma sprejemljiva in celo boljša kot sem po vsem prebranem pričakoval.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.364
382
83
Kaj si sedaj tako skrivnosten?

Verjetno marsikoga zanima kaj se je izcimilo iz tvoje rally igrače.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Vrjetno je vse skupaj stvar dogovora, da ne pride drugim na ušesa... Sj veš, če imaš ti in irCar pri Zm zavarovan avto in boš imel ti isto nesrečo, boš pa reku: on je dubu tolk, jaz pa samo tolk... (primerjava je smotana, ampak veš, na kaj ciljam). Če je napisal, da pričakuje 3-4k€ in je dobil boljšo ponudbo-hvala bogu
cheer.gif


Pa ne mislm nč slabega na post
zmaga.gif