Odpoved v službi

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
V kratkem bom dal v sedanji službi odpoved. Na pogodbi imam 3mesečni odpovedni rok.

Prvo vprašanje je ali, je 3mesece sploh zakonita doba?

Drugo vprašanje pa je, kako poteka postopek odpovedi? Najprej podpisem novo pogodbo pri novem delodajalcu ali moram najprej dati odpoved pri starem?

Do kdaj mi mora, star delodajalec izplačat procentualni del regresa?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
doba je takšna kot si jo podpisal ob pogodbi. Al v čem je problem.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Kolikor vem je po kolektivni pogodbi max 2 meseca odpovednega roka (preveri).
Js sem najprej pri starem dal odpoved (da sem se zmenil za krajsi odpovedni rok), nato pa podpisal novo pogodbo.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Fajn je imet podpisano pogodbo z novim delodajalcem in potem das odpoved.

Vmesno obdobje lahko zna bit zelo neprijetno.

Odpovedni rok je dolocen v kolektivni pogodbi za tvojo branzo ali pa v zakonu, ce ni navedeno v kolektivni pogodbi.

A je odpovedni rok zakoni ali ne, bi moral to preverit ob podpisu pogodbe. Sedaj ko dajas odpoved, ne problematiziraj ali je zakonito ali ne. Skusaj se sporazumno dogovorit o odpovednem roku. Ce tvoja narava dela dopusca, da gres cez en mesec in je delodajalcu to v interesu, bos lahko sel sporazumno cez en mesec. Ce se ne bosta sporazumela, bos pa cakal 3 mesece.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.627
989
113
Po zakonu največ 2 meseca. Zakon je nad pogodbo zato 3 mesece ne velja. To je bilo včasih, potem se je pa zakon spremenil in niso osvežili pogodb.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
131. člen
(regres)

(2) Regres se mora delavcu izplačati najkasneje do 1. julija tekočega koledarskega leta.
(3) S kolektivno pogodbo na ravni dejavnosti se lahko v primeru nelikvidnosti delodajalca določi kasnejši rok izplačila regresa, vendar najkasneje do 1. novembra tekočega koledarskega leta.
(4) Če ima delavec pravico do izrabe le sorazmernega dela letnega dopusta, ima pravico le do sorazmernega dela regresa.

161. člen
(sorazmerni del letnega dopusta)

(1) Delavec, ki sklene delovno razmerje ali mu preneha delovno razmerje med koledarskim letom in ima v posameznem koledarskem letu obdobje zaposlitve krajše od enega leta, ima pravico do 1/12 letnega dopusta za vsak mesec zaposlitve (v nadaljnjem besedilu: sorazmerni del letnega dopusta).
(2) Če delavec med koledarskim letom sklene pogodbo o zaposlitvi z drugim delodajalcem, mu je vsak delodajalec dolžan zagotoviti izrabo sorazmernega dela letnega dopusta glede na trajanje zaposlitve delavca pri posameznem delodajalcu v tekočem koledarskem letu, razen če se delavec in delodajalec dogovorita drugače.
(3) Pri izračunavanju sorazmernega dela letnega dopusta se najmanj polovica dneva zaokroži na cel dan letnega dopusta.
 

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Mogoče samo še eno vprašanje. V službo prinesem pisno odpoved z recimo ponedeljkom dalje. Ali moram potem ko se z delodajalcem dogovoriva za nek odpovedni rok, napisati novo odpoved z datumom ko preneham delat za njih ali mi bo to napisal delodajalec?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
Marija sveta...
v ponedeljek greš do njega, poveš da boš dal odpoved in vprašaš kaj za en datum daš notri. mora biti čez dva meseca ali je lahko jutri, če karikiram. in potem prineseš še papir, pa notri napisano, kar sta se zmenila. Tudi, če je še kaj drugega treba doreči. jaz ne vem, a se sploh še kje kaj pogovarjate ali samo textirate.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Lahko prineseš svojo odpoved, ampak potem bi ti moral delodajalec pripraviti pravo odpoved z nekaterimi členi in to je to.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
leta 2011 je JS nekaj takega spisal. moja pisna odpoved in potem sem dobila nazaj nek papir, ki ne vem kako se mu uradno reče, kjer je pisalo, kdaj delovno razmerje prehena in da s tem ni nobenih obveznosti enega do drugega več.

prej ko sem prišla do direktorja sva se pa zmenila, kdaj lahko prekinem, kaj moram vrniti, kar sem imela na uporabi in seveda, da so bile plače vse izplačane in regresi z njihove strani, tako da smo vsi brez zadržkov vsi lepo podpisali tisti papir zgoraj omenjen.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
leta 2011 je JS nekaj takega spisal. moja pisna odpoved in potem sem dobila nazaj nek papir, ki ne vem kako se mu uradno reče, kjer je pisalo, kdaj delovno razmerje prehena in da s tem ni nobenih obveznosti enega do drugega več.

prej ko sem prišla do direktorja sva se pa zmenila, kdaj lahko prekinem, kaj moram vrniti, kar sem imela na uporabi in seveda, da so bile plače vse izplačane in regresi z njihove strani, tako da smo vsi brez zadržkov vsi lepo podpisali tisti papir zgoraj omenjen.
Jaz sem 2015 samo napisal da z dnem tem in tem prekinjam pogodbo o zaposlitvi št. xxxx upoštevajoč zakonsko določen odpovedni rok xxx dni...
V roke sem pa dobil sklep o prenehanju delovnega razmerja z dnem tem pa tem (ampak to je že posledica odpovedi, ne pa odpoved sama) in da stranki nimata odprtih medsebojnih obveznosti. Dobil sem tudi t.i. "farewell kit" kjer sem se moral razdolžiti opreme in reverzev (nabirati podpise), urediti naročniško razmerje za telefon etc etc... Skratka ne vidim kaj eni komplicirajo...
Vsekakor pa sem pred tem dobil od noive službe sklep o izbiri kandidata in podpisano pogodbo-predpogodbo
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
no, saj verjetno je to potem ta "sklep", ne spomnim se točno termina, kaj je meni gor pisalo. in najbrž je to OldSkul imel tudi v mislih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: rainbow