Odložitev izvrševanja prenehanja veljavnosti...

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.125
55
48
122
... vozniškega dovoljenja

Čeprav se mi zdi, da se bo ulilo name neskončno gnoja, bom vseeno napisal par vrstic, kako je s tem postopkom, ki velja od 1.10.
To pride v poštev najhujšim prekrškarjem (napihaš čez vse meje):

Citat:
Sodišče sme storilcu prekrška, kateremu je s sklepom izreklo prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja, izvršitev te sankcije odložiti. Storilec prekrška mora sodišču sam podati predlog za odložitev in k predlogu priložiti zdravniško spričevalo o opravljenem kontrolnem zdravstvenem pregledu. Sodišče izreče odložitev pod pogojem, da izpolni obveznosti, ki jih določi sodišče in v preizkusni dobi (šest do 24 mesecev) ne stori hujšega prekrška.

V času odložitve izvrševanja prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja voznik obdrži vozniško dovoljenje in lahko vozi v cestnem prometu.

Sodišče prekliče odložitev izvršitve prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja, če storilec v preizkusni dobi stori hujši prekršek ali v rokih, ki jih določi sodišče, ne izpolni vseh obveznosti (prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja se izvrši).

Torej, si vsaj začasno ob izpit, zaje.ebu si, kaj sedaj? Čakati moraš sodnika.
Kako dolgo? Po novem so hitri, v enem tednu dobiš poziv na zaslišanje pri sodniku čez okoli 3 tedne.
Kaj storiti?
Pregled pri Medicini prometa, športa..., ampak le pri pooblaščenih organizacijah s strani AVP (agencija za varnost v prometu). tu boste imeli pregled vida, pogovor z zdravnikom in odvzem krvi. Po pregledu te bo zdravnik napotil na pregled h psihologu, kjer boš opravil neke teste, ki spominjajo na mensa teste.

Če bodo testi zate pozitivni, vložiš prošnjo za odložitev izvrševanja prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja (2 stavka, obvezno na kuverto in prošnjo napiši opravilno št. zadeve) in priloži zdravniške izvide.

Sledi zaslišanje pred sodnikom: tukaj je vse na tebi; moj sodnik je zahteval dodatna potrdila o delovnih nalogah in obveznostih iz službe, rok 5 dni.

Pošlješ in čakaš ~ 3 tedne. Dobiš odločbo sodišča, v kateri piše (pozitivno/negativno); če je pozitivno zate in ne piše nič o rehabilitacijskem programu in nič o tem kje lahko izpit dvigneš, ne čakaj na nadaljno pošto, izpit te čaka na tvoji UE; čez kakšen teden dobiš še položnico.

Jaz imam trenutno dva problema: nimam razpisanega programa rehabilitacije, ki bi mi ga moral razpisati sodnik in ne vem, za koliko časa imam pogojno vrnjen izpit. Upam, da bo Apollo znal kaj več povedati še o tem.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Od kdaj so tako hitri? Znanec je kakšna 2-3 mesece nazaj priletel na radar in še kar nič ni dobil?
 

Stardo

Pripravnik
3. jan 2009
353
0
16
40
No, prav danes sem imel zaslišanje pri sodniku, ki se je končalo s pozitivno odločbo, ki jo seveda dobim uradno po pošti
cheer.gif


Ob razlagi sodnice mi je bilo obrazloženo, da moram po prejetju odločbe, v roku 15 dni na sodišče nasloviti kopijo prijave v predpisan rehabilitacijski program ter ga seveda v prdpisanem roku končati. Potrdilo o končanem programu moram prav tako nasloviti na sodišče. Obenem mi bo izrečena preizkusna doba v času katere niti slučajno ne smem narediti prekrška. Zdaj lepo počakam na odločbo in prijava v edukacijske delavnice pa začnemo.
 

Stardo

Pripravnik
3. jan 2009
353
0
16
40
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Od kdaj so tako hitri? Znanec je kakšna 2-3 mesece nazaj priletel na radar in še kar nič ni dobil?

Ni nujno da so povsod tako hitri. Je odvisno od zasedenosti sodišča in kolk maš ti glasbene želje. Npr. narediš prekršek v kraju X in ti iz sodišča v kraju X pošljejo vabilo za zaslišanje.. Ti pa živiš v kraju Y in (pisno) želiš da te zasliši pristojni sodnik v tvojem domačem kraju (Y). To zadevo podaljša vsaj za mesec dni. Meni se je tako za primer pri katerem sem fasal 16 pik (da ne bo pomote...prevzemam vso odgovornost in res obžalujem kar sem naredo) vleklo 18 mesecev.

Takrat je bilo pravnomočno in sem skupno nabral 19 pik. Od takrat do danes je minilo še 6 mesecev, da sem zadevo (odvzem zarad 19 pik/preklic veljavnosti vozniškega dovoljenja in nato odložitev prenehanja veljavnosti) na sodiščih zaključil. Vmes pa gora papirologije in korespondence s pristojnim sodiščem. Je pa res, da sem izkoristil skoraj vse pravne možnosti. Torej se mi je živčna vojna od prometne nesreče pa do danes vlekla par dni manj kot dve leti
 
Nazadnje urejeno:

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.125
55
48
122
Jaz do prejete pošte nisem vedel, kaj bo. Sodnik mi je na naroku naročil samo da pošljem potrdilo iz firme, in da se bo po tistem odločil. Potem sem dobil odločbo, v kateri pa me ni napotil na nobeno rehabilitacijo. Sedaj pa ne vem ali se kar prijavim na eno za vsak slučaj ali pa čakam; samo bi res rad s čim manj problemi dobil izpit nazaj za stalno.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik Stardo pravi:
No, prav danes sem imel zaslišanje pri sodniku, ki se je končalo s pozitivno odločbo, ki jo seveda dobim uradno po pošti
cheer.gif


Ob razlagi sodnice mi je bilo obrazloženo, da moram po prejetju odločbe, v roku 15 dni na sodišče nasloviti kopijo prijave v predpisan rehabilitacijski program ter ga seveda v prdpisanem roku končati. Potrdilo o končanem programu moram prav tako nasloviti na sodišče. Obenem mi bo izrečena preizkusna doba v času katere niti slučajno ne smem narediti prekrška. Zdaj lepo počakam na odločbo in prijava v edukacijske delavnice pa začnemo.
Kaj si pa delal oz. kaj se ti je pa zgodilo? Brzina?
 

Stardo

Pripravnik
3. jan 2009
353
0
16
40
Pijan ko čep ne, bil pa je alkohol+povzročitev prometne nesreče+seveda najpriljubljena policijska varianta: neprilagojena hitrost

Uporabil sem napačno besedo..namesto rehabilitacijski program je pravilno edukacijske delavnice
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Citat:
Uporabnik Stardo pravi:
Pijan ko čep ne, bil pa je alkohol+povzročitev prometne nesreče+seveda najpriljubljena policijska varianta: neprilagojena hitrost

Uporabil sem napačno besedo..namesto rehabilitacijski program je pravilno edukacijske delavnice

vse to + že prej piz.arije in imaš vozniško? brez zamere ampak jeb@š to državo. koliko si plačal oz. boš plačal za vse skupaj?
 

Stardo

Pripravnik
3. jan 2009
353
0
16
40
Citat:
Uporabnik smt pravi:
Citat:
Uporabnik Stardo pravi:
Pijan ko čep ne, bil pa je alkohol+povzročitev prometne nesreče+seveda najpriljubljena policijska varianta: neprilagojena hitrost

Uporabil sem napačno besedo..namesto rehabilitacijski program je pravilno edukacijske delavnice

vse to + že prej piz.arije in imaš vozniško? brez zamere ampak jeb@š to državo. koliko si plačal oz. boš plačal za vse skupaj?

No no.. počasi
smile-1.gif
Pred tem sem mev vsega skup 3 pike. Iz tega kar sem napisal sem jih dobil 16 pik + 1 mesec prepovedi vožnje + 1480€ ter posledično odvzem, ki pa je kot omenjeno odložen.

Glede na to, da se vsak dan vozim iz LJ v KP v službo (ter seveda nazaj), me zanima če še vedno misliš, da sem jo dobro odnesel?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.954
1.096
113
www.adriamedia.si
Stvar je čisto OK za tiste, ki se jim res "zgodi". Ker vsei vemo (samo eni si nočejo priznati), da se kaj takega lahko zgodi tudi najbolj vzornemu vozniku. In nima smisla takemu uničit življenja zaradi tega.
Je pa jasno, da druge možnosti tak potem nima, dokler je tole v "kartoteki" (tudi po potečenem preizkusnem roku) ...
 

Stardo

Pripravnik
3. jan 2009
353
0
16
40
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Stvar je čisto OK za tiste, ki se jim res "zgodi". Ker vsei vemo (samo eni si nočejo priznati), da se kaj takega lahko zgodi tudi najbolj vzornemu vozniku. In nima smisla takemu uničit življenja zaradi tega.
Je pa jasno, da druge možnosti tak potem nima, dokler je tole v "kartoteki" (tudi po potečenem preizkusnem roku) ...

Točno to. Od takrat, ko sem naredil pi.zdarijo pa do danes je minilo dve leti in vozim kot po jajcih. Vmes brez kilometra pod vplivom alkohola al pa podobna sranja. Ker pa izpit rabim (predvsem) zarad službe (vsak dan LJ-KP-LJ), sem izkoristil možnost, ki mi jo nudi zakonodajalec..
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Citat:
Uporabnik Stardo pravi:
No, prav danes sem imel zaslišanje pri sodniku, ki se je končalo s pozitivno odločbo, ki jo seveda dobim uradno po pošti
cheer.gif


Ob razlagi sodnice mi je bilo obrazloženo, da moram po prejetju odločbe, v roku 15 dni na sodišče nasloviti kopijo prijave v predpisan rehabilitacijski program ter ga seveda v prdpisanem roku končati. Potrdilo o končanem programu moram prav tako nasloviti na sodišče. Obenem mi bo izrečena preizkusna doba v času katere niti slučajno ne smem narediti prekrška. Zdaj lepo počakam na odločbo in prijava v edukacijske delavnice pa začnemo.

Kdo pa te edukacijske delavnice izvaja oz. kje se prijaviš? Ali pri istih kot za kontrolni zdravstveni pregled?
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Malo off:

Saj vozi vlak . www.slo-zeleznice.si, pa lepo notebook, pa časopis v miru prebereš, pa kavico spiješ, pa si že v Lj.

Lej vsaka kazen mora biti vsaj malo vzgojna. Res pa je da ti prevoz na delo predstavlja eksistenčni obstoj. Če bi bil jaz sodnik bi ti kljub temu vzel za kak mesec ali dva, da bi imel čas za premislek. Alko pa volan nekako ne gresta skupaj. Pa saj veš, vsaka šola nekaj stane.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
no, jaz menim, da si jo dobro odnesel.
v kolikor bi ti vzeli izpit ,bi bil vezan na javni prevoz ali pa se začasno preselil v mesto službovanja ali pa ostal brez službe + strošek ponovnega izpita...

jebeš tako državo
evil.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.954
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Malo off:

Saj vozi vlak . www.slo-zeleznice.si, pa lepo notebook, pa časopis v miru prebereš, pa kavico spiješ, pa si že v Lj.

Lej vsaka kazen mora biti vsaj malo vzgojna. Res pa je da ti prevoz na delo predstavlja eksistenčni obstoj. Če bi bil jaz sodnik bi ti kljub temu vzel za kak mesec ali dva, da bi imel čas za premislek. Alko pa volan nekako ne gresta skupaj. Pa saj veš, vsaka šola nekaj stane.

Misliš damo toliko, da ostane brez službe, pa zajebeš še njegovoo družino za zraven, recimo (gobvorim seveda pod pogojem, da ta človek niti prej niti kasneje ni delal neumnosti, ne za nekkoga, ki je znan hujši kršitelj predpisov).
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.910
3.028
113
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Malo off:

Saj vozi vlak . www.slo-zeleznice.si, pa lepo notebook, pa časopis v miru prebereš, pa kavico spiješ, pa si že v Lj.

Lej vsaka kazen mora biti vsaj malo vzgojna. Res pa je da ti prevoz na delo predstavlja eksistenčni obstoj. Če bi bil jaz sodnik bi ti kljub temu vzel za kak mesec ali dva, da bi imel čas za premislek. Alko pa volan nekako ne gresta skupaj. Pa saj veš, vsaka šola nekaj stane.

pa še marsikaj drugega lahko narediš glede nato da vlak vozi 2,5 h . To je 5 ur vožje + ura zraven. Res imaš veliko od dneva
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Malo off:

Saj vozi vlak . www.slo-zeleznice.si, pa lepo notebook, pa časopis v miru prebereš, pa kavico spiješ, pa si že v Lj.

Lej vsaka kazen mora biti vsaj malo vzgojna. Res pa je da ti prevoz na delo predstavlja eksistenčni obstoj. Če bi bil jaz sodnik bi ti kljub temu vzel za kak mesec ali dva, da bi imel čas za premislek. Alko pa volan nekako ne gresta skupaj. Pa saj veš, vsaka šola nekaj stane.

Misliš damo toliko, da ostane brez službe, pa zajebeš še njegovoo družino za zraven, recimo (gobvorim seveda pod pogojem, da ta človek niti prej niti kasneje ni delal neumnosti, ne za nekkoga, ki je znan hujši kršitelj predpisov).
Ja nekoga "ki mogoče lahko bi" povzročil nesrečo bi spravili ob vse, nekdo, ki "pa je že" povzročil nesrečo, pa običajno dobi manjšo denarno kazen pa še izpit ostane. Torej za neko imaginarno grožnjo brez nastalih posledic in škode dobiš hujšo kazen, kot pa za že izvršeno dejanje s posledicami in škodo.
Mislim meni to ni logično.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Veliko ljudi se vsakodveno vozi z vlakom v službo, tudi na relaciji KP-LJ. Tu ne vidim nič katastrofalnega, tudi njegova eksistenca ne bo ogrožena, še vedno bo imel službo in pa še svojega voznika. Pa še bolj ekološki bo.