odhod v tujino

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Takle mamo (ok, "mate"). Lastna drzava z, kaj, 550k davkoplacevalci?
smile-1.gif
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.108
3.416
113
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Takle mamo (ok, "mate"). Lastna drzava z, kaj, 550k davkoplacevalci?
smile-1.gif

Ja, od katerih jih recimo kakšnih 300k (mogoče celo samo 250k) mora s produkti/storitvami svojega dela konkurirati in preživeti na trgu - in ravno te ta država, za nagrado, potem še maksimalno za=bava.
Ostali pa so v "državnem gospodarstvu": energetika, železnica, pošta, RTV, komunala, državne banke, razni zavodi...oz. tako in drugače monopolisti in/ali prisesani na proračun
tongue-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.734
6.345
113
Morda sem necitljivo zapisal, mozno tudi da nerazumljivo...bom se enkrat

Doticna oseba (mislim da sem besedo doticen uporabil - ne da se mi it gledat) ima sedaj NETO prihodke skoraj enake. Ne govorim na splosno, ker sem tudi sam mnenja da tam dobis vecje neto izplacilo. Tudi diplomske naloge iz tocno te primerjave (slo vs. nem) in potrjujejo tvojo trditev da tam dobis vec.

Jaz sem odgovoril na tvojo trditev:
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
...ksz
Na spodnjem linku detaljno razloženo kaj vse moraš narediti, da se ob selitvi v tujino rešiš naših norih davkov.
Mogoče pride komu prav.
http://blog.balantic.si/post/71971893450/kako-se-pravilno-izseliti-iz-slovenije
in moj odgovor je bil:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:

Narobe si razumel zapis na tem blogu. Namrec resis se slovenskih davkov, dobis pa nemske. Ne bos verjel ampak avtorju tega bloga sedaj ostane po placilu davkov enako denarja kot prej v sloveniji. Razlika pa je v tem kako storitev dobi za placane davke.

Govorim ti pa za njega osebno - point selitve niso bili davki v sloveniji in sedaj ima neto enako kot tu.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.572
2.420
113
Čuj ti, v kakem prekmurju ni to kaj velik vredno.

Par ceglov, planet in oknov ni kaj velik. Ostalo je bolj problem.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
http://www.rtvslo.si/slovenija/cezmejni-delavci-s-protestom-nad-dvojno-obdavcitev/326541#comments

Kolikor berem na njihovi FB strani, niso najbolj zadovoljni s komentarji pod člankom...

Hmm, kot mizar in kot pravi edini mesečni dohodek, ki ga ima CELOTNA družina (1300 NETO) ima pa pošteno lepo hišo -> pravi ko odšteje prevoz in malico, ostane samo še dober 1k€:




priden.gif

Sigurno nima 7. stopnje izobrazbe prasec.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.022
5.728
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
http://www.rtvslo.si/slovenija/cezmejni-delavci-s-protestom-nad-dvojno-obdavcitev/326541#comments

Kolikor berem na njihovi FB strani, niso najbolj zadovoljni s komentarji pod člankom...

Hmm, kot mizar in kot pravi edini mesečni dohodek, ki ga ima CELOTNA družina (1300 NETO) ima pa pošteno lepo hišo -> pravi ko odšteje prevoz in malico, ostane samo še dober 1k€:




priden.gif

In kaj te moti če je bil priden in sezidal bajto?
Ti in država rešujta problem drugod!
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
http://www.rtvslo.si/slovenija/cezmejni-delavci-s-protestom-nad-dvojno-obdavcitev/326541#comments



Kolikor berem na njihovi FB strani, niso najbolj zadovoljni s komentarji pod člankom...

Hmm, kot mizar in kot pravi edini mesečni dohodek, ki ga ima CELOTNA družina (1300 NETO) ima pa pošteno lepo hišo -> pravi ko odšteje prevoz in malico, ostane samo še dober 1k€:




priden.gif

Sigurno nima 7. stopnje izobrazbe prasec.

Eh, če ma 7mo itak nisi nič, moraš imeti vsaj 8mo pol ga lahk primerjam
smirk-1.gif
-> OFFTOPIC SVA
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
http://www.rtvslo.si/slovenija/cezmejni-delavci-s-protestom-nad-dvojno-obdavcitev/326541#comments

Kolikor berem na njihovi FB strani, niso najbolj zadovoljni s komentarji pod člankom...

Hmm, kot mizar in kot pravi edini mesečni dohodek, ki ga ima CELOTNA družina (1300 NETO) ima pa pošteno lepo hišo -> pravi ko odšteje prevoz in malico, ostane samo še dober 1k€:




priden.gif

In kaj te moti če je bil priden in sezidal bajto?
Ti in država rešujta problem drugod!

Nič, samo malce nerealno se sliši ane (je priden
zmaga.gif
.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
http://www.rtvslo.si/slovenija/cezmejni-delavci-s-protestom-nad-dvojno-obdavcitev/326541#comments



Kolikor berem na njihovi FB strani, niso najbolj zadovoljni s komentarji pod člankom...

Hmm, kot mizar in kot pravi edini mesečni dohodek, ki ga ima CELOTNA družina (1300 NETO) ima pa pošteno lepo hišo -> pravi ko odšteje prevoz in malico, ostane samo še dober 1k€:




priden.gif

Sigurno nima 7. stopnje izobrazbe prasec.

Eh, če ma 7mo itak nisi nič, moraš imeti vsaj 8mo pol ga lahk primerjam
smirk-1.gif
-> OFFTOPIC SVA

A ti pa nisi offtopic z njegovo bajto? Nisi gladek.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Še en citat, ki ga je nekdo napisal na rtv-slo:

Citat:
Nikomur ne zavidam njegove plače. Zaslužim dovolj za udobno življenje in vem, koliko zaslužijo moji kolegi v istem poklicu, recimo v Grazu. Lahko bi naredil isto, pa sem se raje odločil pomagati ustvarjati delovna mesta v Slo. Moja odločitev. Zato mi res ni treba zavidati nikomur.

Ne strinjsm se z tvojo frazo "vzeti nazaj". Formalno gledano niso/niste med letom plačali dovolj (kar ostali smo). Saj tudi več kot polovica zaposlenih v Sloveniji doplačuje dohodnino. Res ne vidim razlike.

Ukinitev te olajšave ni kazen za tiste ki ste su delo poiskali v Avstriji. Ta olajšava pa je bila kazen za tiste, ki so si ga v Sloveniji.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.734
6.345
113
Jaz zaradi stopnje izobrazbe sploh ne upam vec sodelovat v tej temi...cudi me da je izobrazenec sploh prebral blog o pravilni selitvi v tujino...avtor namrec nima 7.stopnje... no saj on bi kot solan kader zadevo nedvomno spisal bolje
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
http://www.rtvslo.si/slovenija/cezmejni-delavci-s-protestom-nad-dvojno-obdavcitev/326541#comments

Kolikor berem na njihovi FB strani, niso najbolj zadovoljni s komentarji pod člankom...

Hmm, kot mizar in kot pravi edini mesečni dohodek, ki ga ima CELOTNA družina (1300 NETO) ima pa pošteno lepo hišo -> pravi ko odšteje prevoz in malico, ostane samo še dober 1k€:




priden.gif
ka je , foušija srednjeslojaška
hysterical-1.gif

te šraufa aaa?
sej zato, zarad takega bebavega mišljenja vseskozi govorim kolk ste srednjeslojašeki nesposobni, pa še totalno neumni zraven
smirk-1.gif

preden te razžere nevoščljivost, ti svetujem, da v podobnih primerih najprej logično prenštundiraš s tistim tvojim srednjeslojaškim možganom......
človk dela od 20leta naprej, verjetno je večino dopustov zabil v bajto, capl je - se prav da ZNA kaj naredit za razliko od plafon šolanih v slovenskem šolstvu
evil.gif
....-.logiko premore, tu je razlika.
zaj pa si najprej poskusi izračunat, kolk si samo za dopuste, žurke, cotke itd. do 30leta zabil.....in za ta denar izračunaj gradbeni materjal, ki ga povečini sam vgradiš + papirji , pa je bajta tu
zmaga.gif

pa še dokaz kolk si neumen , -bajta je pritlična, kar pomeni, da lahko še fasado do zaključnega sloja narediš popolnoma sam z A-lojtrami in kakšnim fosnom.....-samo za primer kolk si nerazgledan
bonk.gif

sej pravim, -s takimi srednjeslojaši ne preživi noben sistem in nobena država
priden.gif
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
http://www.rtvslo.si/slovenija/cezmejni-delavci-s-protestom-nad-dvojno-obdavcitev/326541#comments

Kolikor berem na njihovi FB strani, niso najbolj zadovoljni s komentarji pod člankom...

Hmm, kot mizar in kot pravi edini mesečni dohodek, ki ga ima CELOTNA družina (1300 NETO) ima pa pošteno lepo hišo -> pravi ko odšteje prevoz in malico, ostane samo še dober 1k€:




priden.gif
ka je , foušija srednjeslojaška
hysterical-1.gif

te šraufa aaa?
sej zato, zarad takega bebavega mišljenja vseskozi govorim kolk ste srednjeslojašeki nesposobni, pa še totalno neumni zraven
smirk-1.gif

preden te razžere nevoščljivost, ti svetujem, da v podobnih primerih najprej logično prenštundiraš s tistim tvojim srednjeslojaškim možganom......
človk dela od 20leta naprej, verjetno je večino dopustov zabil v bajto, capl je - se prav da ZNA kaj naredit za razliko od plafon šolanih v slovenskem šolstvu
evil.gif
....-.logiko premore, tu je razlika.
zaj pa si najprej poskusi izračunat, kolk si samo za dopuste, žurke, cotke itd. do 30leta zabil.....in za ta denar izračunaj gradbeni materjal, ki ga povečini sam vgradiš + papirji , pa je bajta tu
zmaga.gif

pa še dokaz kolk si neumen , -bajta je pritlična, kar pomeni, da lahko še fasado do zaključnega sloja narediš popolnoma sam z A-lojtrami in kakšnim fosnom.....-samo za primer kolk si nerazgledan
bonk.gif

sej pravim, -s takimi srednjeslojaši ne preživi noben sistem in nobena država
priden.gif

Kdo je "fouš"? A če nekaj pokažem ostalim, ki morda niso tega videli je to "foušija" ? Zaradi mene ima lahko 4 nove BMW-je pa 6 hiš
priden.gif
Še zgoraj sem zapisal:

Citat:
Nič, samo malce nerealno se sliši ane (je priden ) , če imaš 1k€ za 3 osebe, tudi če s kolegi vse zgradiš je potrebno to tudi vzdrževati Hočem povedati, da sigurno doma "šušmari" Pa naj da zaradi mene -> samo potem se vsaj tukaj ne bi izpostavljal .



Citat:
Uporabnik capl pravi:
zaj pa si najprej poskusi izračunat, kolk si samo za dopuste, žurke, cotke itd. do 30leta zabil.....in za ta denar izračunaj gradbeni materjal, ki ga povečini sam vgradiš + papirji , pa je bajta tu
zmaga.gif

Imaš prav
evil.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Če je kolikor toliko dober mizar, lahko še enkrat toliko spravi skupaj s "popoldanskim delom".

Vprašanje, koliko je imel podlage (parcela, sofinanciranje staršev itd...)



Sicer pa hiša ni nek presežek. Kolikor tolikor sposoben PES v Sloveniji jo spravi skupaj do 25. leta brez enega delovnega dneva.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.