odhod v tujino

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
To o delodajalcih ponavljam vseskozi... Je vseeno ali je privat ali ne, majhen ali velik... Najprej je treba bemflna kupit in felgice zanj ( če karikiram). Potem pa krast.
Dobre službe v tujini takoj so pa samo na povabilo. Torej te je bodoči delodajalec že preje spremljal, torej si se moral že tu izkazati. Razni freshmani odpadejo...
Saj lahko Evrofila (saj je on) vprašate kako je začel... Na suho ni šel na Madžarsko na globalno pozicijo. Ker se mi nekako zdi da vem kdo je on, tudi vem kako je šla pot...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
zadnjič sem se po tleh valja, ko sem en forum bral..

Citat:
Neumno uprasanje, samo zanima me kako pa postanes svicarski rezident? tako da se porocis s svicarko, al je se kaka druga moznost?

Citat:
pozdravljeni!
trenutno se nahajam v svici oz zürichu in iscem delo oz sprasujem (ker ostanem samo se 5 dni),ce je kdo tukaj ali dela tukaj in govori slovensko , hrvasko,srbsko,kje dela oz je mozno dobiti kaksno delo se letos?? v hotelu,, wellnesu,,,cistilke,,itd,,, na koga se naj obrnem ali pa mi posreduje svoj mail, vec napisem tam,, prosim za cimprejsnji odg,,,

Citat:
za vse ki se zanimajo za delo v wellnesu :
lahko povem, da sem sla na to isto del mesto lani, delala dobr mesc na CRNO, sef totalno NERESEN, obljubljal pogodbo a od tega nic, pomoci glede sobe tudi ni bilo in naslova, vedno neke "mutnje"...na koncu me je odslovil, ces da sem pocasna in neprijazna do sodelavcev in me pustil dobesedno na cesti..
Naj povem, da je delo nocno in ni inspekcije takrat, zato se tudi ni bal in je dobro vedel kaj in kako da ne da pogodbe..tk d, to je moja izkusnja in res ne bi priporocala! Pa lp

Citat:
Midva s kolegom tudi greva. 01.06. Za vse papirje morava 3x po en dan v Švico .Vse do prejema vsega dogovorjenega bo trajalo skoraj 2 meseca. Samo na Hotelih in drugih stroskih bom prihranil ogromno, saj bi brez pomoči brezveze bluzil gor in se živciral..... pa kolk sedaj dojemam, itak sam ne bi nic zrihtal.... Brez kakega predplacila...itd. Respekt ! Brat je že gor s papirji in sihtom. Tudi preko Globala. No upam , da se kdaj srecamo na srečanjih Slovencev v svici, kateri potekajo redno gor!

Citat:
slabo ti je od vsega dobrega. Najbrž ne veš kaj je stiska, kako je biti brez dela, ko ni denarja za osnovne potrebe...
Dokler si pri koritu se nam lahko posmehuješ, ko se trudimo priti do spodobno plačanega dela. Oglaševanje gor ali dol, če te ta forum moti, ne vem kaj sploh delaš tukaj. Kako pa naj pridemo do kontaktov, če bodo vsi tu gor pisali v šifrah ali ovinkarili.

In to so po večini taki, kateri še angleško ne znajo pa nimajo niti jurja na banki
10.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.345
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Uživaj!

Se vidimo čez 40 let, ko boš prišel nazaj domov, ker bo penzija premala za dostojno življenje v 1 sobnem stanovanju v Munchnu.

Kaj bo pa potem šele tukaj?
grims-1.gif


Že sedaj jih izpisujejo iz domov.... pa se še začelo ni
cry12bpy.gif


400k produktivnih
200k delajo samo za plačo ne dajo nič v skupno malho
300k JV+JS+itd
200k brezposelnih
600k penzenistov
ostalo otroci+študenti+....
...........................................
recimo, da je 2 miljona....

Potem bodo pa penzije tukaj
hysterical-1.gif

Mislim da se v 40 letih lahko kaj spremeni na bolje. Upanje umre zadnje.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Zapomnite si, da cez 40 let bo mnogo manj delovnih mest, saj bo vse avtomatizirano. Takrat pa bodo "ta zgornji" morali nekaj naredit
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Praviš oni bi tujino, delai bi pa po domače. Sploh pa ne razumem kako je nek diplomant tehnične stroke brezposelen?
Če ni takoj prosto mesto v kancliji začneš štengo nižje, ker vsak bi moral imeti nekaj vpogleda v produkcijo.
Pri novih razvojnikih je recimo problem nepoznavanje ozirima neobčutek za ujeme in tolerance.
V Slo v povprečju diplomant družboslovja prej dobi službo kot naravoslovec
bonk.gif
.
 

gremo_ven

Zelenc'
9. nov 2013
12
0
1
nimam namena odgovarjati vsakemu posebej....v splošnem....s punco imava skupne vrednosti našparane okoli 40.000 eur....kar se kontracepcije tiče, ne bom komentiral...punca se zaveda, da verjetno ne bo nikoli delala kot učiteljica-ne v sloveniji, ne v tujini! kar se tiče jezika in kaj sem delal zadnje 3 leta!študiral! nisem študiral kadrovskega managmenta in antropologije ampak strojništvo! kdor ve o čem govorim razume, za druge mi pa itak dol visi! zdaj pa najpomembnejše...zaposlitev v sloveniji! prva zaposlitev za inženirja v sloveniji, pa naj bo to razvoj, al pa pometanje hale ti mesečno plune 800 eur neto!!! to je boleča resnica in glede na to s koliko podjetji sem že sodeloval in bil v kontaktu je to neizpodbitna resnica, pa naj govori kdor koli hoče kar hoče! to je dejstvo...za napredovanje pri plači lahko počakaš 5-10 let in prideš na 1100 eur!!! s tem si jaz ne predstavljam kakšnega večjega napredka v življenju, pa ne me narobe razumet...veliko ljudi preživi z dosti dosti manj, ampak jaz sem se odpovedal marsičemu za študij in se mi preprosti zdi smešno, da bi delal za 800 eur, kar je 2oo eur manj, kot dobi kolega, ki je z veliko muko končal srednjo tehnično in dela na cnc mašini, poleg vsega pa dobi regres in božičnico! In nimam težav z začetkom na nižji stopnici, imam pa problem, da bom to delal 10 let za slabo plačo, poleg tega bom pa še vsak dan poslušal sodelavce, ki imajo višje in ne vem kake šole in imajo še manj pojma kot jaz, so pa pametni, ker jih je stric spravil v firmo!!!!!!! tehnični kader je resda mogoče prej zaposlil kot družboslovni, vendar za 750 eur neto. ekonomist, bo 3 leta iskal delo in bo že v štartu 300 eurov bolje plačan, poleg tega, da ne bo delal v hrupu,prahu in si ne bo nikoli umazal svojih finih rokic! tu iščem spodbudne besede, naletel pa sem na tipično slovenistansko obnašanje....negativnost, itak nisi sposoben, ne znaš jezika, kaj si do zdaj razmišljal....hahahaha kok sem sit tega odnosa hlapčevskega! :D
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Žalost....res ne it v Nemčijo, če si še pri Slovenščini nepismen.

Pa računalniško nepismen tudi seveda...
 

KocevskiPes

Pripravnik
17. dec 2011
84
0
6
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Zapomnite si, da cez 40 let bo mnogo manj delovnih mest, saj bo vse avtomatizirano. Takrat pa bodo "ta zgornji" morali nekaj naredit
To so zaposlenini in brezposelni mislili že v času prve industrijske revolucije. In so razbijali stroje za brezveze.
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Žal si vprašenje oz. temo odprl v napačnem forumu. Alter je virtualno otroško igrišče kar nekaj adolescentnih 13 do 67 letnih, "uspešnih", večinoma moških, ki si drugje kot v anonimnosti ne upajo pisniti. Ne sekiraj se želim ti, da na kakšnem bolj resnem in urejenem forumu dobiš iskane kontakte in socialno mrežo v željenih državah, pa SREČNO!
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Naletel si na realnost dragi moj. Tudi jaz sem začel pri takratnih 140.000 SIT, pa sem si rekel u Mejduš, za tak denar pa ne bom delal... pa sem, no pa sem se izkazal in v treh do štirih letih svojo plačo podvojil... in še je šla navzgor. Skratka, bodi pameten, kot vsak gušter, ki pride iz klopi in misli, da je vso pamet sveta popapal. Tvoja šola pomeni en drek dokler se ne dokažeš in ja, to tudi pomeni začeti kakšno stopnico nižje za leto ali dve. Bo šlo?

To, ko pa tvoji "neizobraženi" kolegi na CNC dobijo več kot ti, je pa tvoja zaslepljenost z izobrazbo. Boli tvojega delodajalca [cenzura] koliko knjig si ti v življenju prebral, njega zanima koliko dodane vrednosti ima od tebe in če tvoj neizobražen kolega na CNC prinese 50% več denarja v firmo, je logično, da bo imel boljšo plačo, se ti ne zdi?

Pri nas je pa seveda najpomembneje, da imaš čim več šole in vsi z nižjo izobrazbo so manjvredni. To je res prava mentaliteta za uspeh, posebej v tujini.
ne-ne-1.gif


Kar sprijazni se, da boš v tujini na dnu prehranjevalne verige, sploh glede na predispozicije. Kaj misliš, da so gor sami samaritani in komaj čakajo, da vzamejo Janezka pod streho, ki nima nič delovnih izkušenj, minimalno znanje jezika... zakaj že?

Tujina je opcija, če imaš kaj za pokazati, pa še to se je treba zavedati, da je gor konkurenca n-krat večja kot pri nas, pa plačo si gor zaslužiš. V Sloveniji je razmerje work-life še vedno fantastično, a vsi bi imeli life pa plačo, oziroma kao što bi braæa s juga rekli, ne može i jare i pare
evil.gif
 

gremo_ven

Zelenc'
9. nov 2013
12
0
1
Malecky ********** razloži si kot si hočes slavistek.
igors24 in nacek vama dvema pa hvala, da sta mi še enkrat potrdila prepričanje o tej podalpski luknji, da so normalni samo 3-4% ljudi, ostali pa znajo samo ku*** in zbadat, sami pa si niso sposobni niti ženske najti, ker so preveč zakompleksani!
smile-1.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
ksz
Se spomnim, še v prejšnji državi, tistih pravih, zavednih Bosancev, ki so govorili, da se za stalno izseljuje samo največji ološ....
bumo vidli ka bu cajt pukazu za naše
sprasujem se.gif
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.879
3.004
113
Strojnik če ne misliš več nazaj priti v to bedno Slovenijo potem ti bolj priporočam Avstralijo če želiš še kaj domače obiskovat pa se nemščine nauči v enem mesecu se osnove brez problema naučiš verjetno pa boš imel več časa
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
No, sedaj ko si odstavljen, je kruta realnost... Ej, tudi sam sem začel z minimalcem, davnega 1996. Povišanja, ki bi mi se štel v pokojninsko osnovo, nisem videl v prvi službi. Ja, povišanje preko potnih stroškov oz. fake kilometrin. Ki pa so bile izplačane ali pa ne. Sem se pa pridno učil, izobraževal, nabiral izkušnje. In ko je bila kapa polna sem šel. Sicer za 4 mesece, končal v majhnem d.o.o. Z milo rečeno, čudnim lastnikom/šefom. Od takrat sem si rekel, da kaj takega no more. Se javil na razpis v tej firmi. Bil sprejet, 6 mesecev na probi. Po prvem uspešno zaključenem projektu je padla bokjša pogodba (nedoločeno) in malenkostna korektura plače. Po dveh letih sem uspešno zaključil miljonski projekt, prvega takega v SLO. Sledila je povišica (vendar brez napredovanja). Potem pa vzponi, kakšen padec, pred petimi leti sem ujel zadnjo povišico in napredovanje. Potem pa do danes nič, razen vedno večjih zahtev in zadolžitev. Glede na gospodarsko situacijo tudi v bodoče ni za pričakovati kaj bolje. Imam pa zaenkrat še stabilno službo in redno plačilo ter regres. Kot gospodarstvo nisem videl božičnice nikoli...
Nihče me ni vprašal po diplomi (brw, tudi sam sem hodil na strojno fakulteto), pač pa po uporabnem znanju in izkušnjah. A ti to lahko izkažeš?
Delo v tujini je zanimivo, veliko je novih izzivov. Vendar ne, kot sem že povedal, za nekoga ki je ravnokar končal študij. Če nisi bil že pred tem vključen v razne izmenjave in si ustvaril kontakte ter nabral vsaj nekaj izkušenj. Sem se prijavil na kar nekaj prostih mest v tujini. Nazadnje sem bil med top 3 kandidati. Izpadel sem samo zato, ker nisem bil domačin. Ker me ostali del tima ni poznal in je preferiral kandidata, ki je bil domačin. Pa sem imel interne reference in priporočila. Taka je realnost, pa razmisli malo. Dobro, perspektivno službo boš dobil na priporočilo oz. vabilo. Kar nekaj pa na blef. Ampak 'na blef' je lažje živeti doma, kjer so še starši v bližini pa poln hladilnik, kajne?
Če si pa resno in trdno odličen pa to ne boš spraševal na forumu. Tu iščejo potrditve samo cincarji, katerim je bilo predstavljeno samo med in mleko, ki se cedi takoj preko Karavank. Teoretikov je veliko, pravih izkušenj malo. Tisti ki so pa 'je.va.li ježa' pa niso pripravljeni deliti svojih grenkih izkušenj. Imam občutek da jih je sram deliti svojo naivnost...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Moj lulček Avstralija. Začel bo kot low-life z pometanjem ulic oz. predispozicijami Mujota v Sloveniji. Poznam več takih, ki so mislili da jih bido austiji sprejeli odprtih rok.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Naletel si na realnost dragi moj. Tudi jaz sem začel pri takratnih 140.000 SIT, pa sem si rekel u Mejduš, za tak denar pa ne bom delal... pa sem, no pa sem se izkazal in v treh do štirih letih svojo plačo podvojil... in še je šla navzgor.

Pozabljaš, da je tudi gospodarstvo šlo samo navzgor, če si začel okoli leta 2000. Sedaj se bo pa še samo krčilo par let.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Madona si pameten, glej tudi jaz razmišljam o odhodu v tujino, pravzaprav sem pred skoraj tremi leti že bil v zadnjem krogu izbora za sanjsko službo v Nemčiji, pa se ni izšlo (sem bil second-best) in to ob bogatem CV-ju. Letos se tudi nekaj pogovarjam in če bo kakšna dobra prilika, jo z veseljem izkoristim. A povem ti nekaj, za povprečno plačo v EU se mi ne splača iti, mi je lepše tu. Preselim se le, če ujagam super službo. K plači v Sloveniji moraš upoštevati še malico, prevoz, regres... in šele potem dobiš realno plačo v tujini. No, potem pa niso več tako hudo velike razlike v plači. Pa če upoštevaš še dejstvo, da tvoja draga ne bo mogla delati svojega dela... aja praviš, da tu tudi ne. No bravo za njo, da je končala študij, pa ne bom nikoli delala v svojem fohu. Škoda, ker ni naredila kaj iz sebe, se prekvalificirala or something. No če jo njen poklic veseli, ni vrag da slej kot prej dobi tudi službo. V Sloveniji seveda prej kot v tujini (tam beri nikoli)
smile-1.gif


Sicer pa
zmaga.gif
za odločitev, vendar pomoje rahlo nepremišljeno in preveč mladostno zaletavo... zakaj že misliš, da boš gor lahko začel delati kot dipl. strojnik brez predznanja? Pa srečno
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Ja, vendar v tej situaciji pač delaš v Sloveniji nekaj let za tistih ubogih 800 EUR, ker investiraš v znanje in izkušnje, s katerimi se boš prodal čez par let v tujino za 2-3kratnik, saj boš v tujini še vedno začetnik, ki pa ima nekaj malega real-life znanja in izkušenj.
wink-1.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.