octavia RS

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Oh ja, kok je kle gor pametnih mulcev, ki mislijo, da vse vedo. Aja, naj vam povem, da avto ni sestavljen iz motorja in podvozja. Zraven je še kaj...
O tem, kdo ima pojem o čem in kdo ga nima, pa ne bomo, ste vsi skupaj prepametni zame:) Aja, še nekaj me moti... uporabnik ima možnost dobit ugodno avto z motorjem, ki ima 180 KM, medtem, ko vsevedni Cupra nabija o motorju z 207 KM... Itak, da bo reku, da sta motorja ista...

Oh ja
bonk.gif
če bi poznal in kaj prebral bi vedel da je tisti motor v leonu 1.8Tkot v RS, torej 180ps v osnovi, vendar je v mojem primeru čipan na 207ps (pač tega nism omenjal). Samo kot opomba, da zna kej več pit..
In ja sta ista motorja
bonk.gif
Audijev 1.8T 180ps..

Če bi pisal 1.8T 210 in 225ps bi blo drugo, tukaj so razlike
grin1.gif
Sam ti itak veš kere, kaj čm razlagat..
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Razlike, razn v zmogljivostih so min. Pr porabi ne bo bistvenega odstopanja.
Sploh pride prav podatek, da kljub več konjem, ni problemov z lego, zavorami itd. To je avtor spraševal. Če je avto narejen za 180ps..
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
upam, da ni junaka, ki misli, da je švaba dal na cesto serijski avto, ki nima podvozja in zavor primernih motorju. in ga povrhu vsega poimenoval še RS, GTI, VR, M, AMG itd...
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik shift pravi:
ku.rba ste prasci.celo temo ste zj.ebal.otroci peskovnik z mivko je par podforumov nižje

Se strinjam, ne bi mogel napisati lepše.
Človek vpraša za mnenje o avtomobilu, pol se pa tle prepucavate, čigav žre več in bolj leti pa kolk žarnic je bilo zamenjanih. Ðizs!
Sem prepričan, da Shifta prav BK za vse to...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
in da je ta avto bp, razen kar nekaj servisov in da dela bencin.

opozorili smo ga na nakladanje nekaterih navdušencev.

drugače pa nisem ne [censored], ne prasec. se pa opravičujem, če je zgledalo kot smetenje. mišljeno je bilo umirjanje hormonov nekaterim, ki ko zgodba nanese na vw presežejo vse meje dobrega.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
En nasvet: vprašanja v zvezi s Škodilaki raje zastavljaj na tem forumu. Tam je veliko več dejanskih voznikov te znamke in veliko manj prenapetežev, ki mislijo, da je ravno njihova znamka über alles (ker pač večina debatka samo o eni znamki
wink-1.gif
), avta, o katerem teče debata pa itak še nikoli niso vozili.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
A ni CupraR napisal dejanskega stanja? Vključno z napakami. Ne vem, kaj bi še rad brat.

Zgleda da ni uredu, bi mogu napisat da nič ne crkne in da je VAG najbolši
bonk.gif
(no mogoč novi 2.0TFSI)

Shift: kolk ma pa kej prevoženih?? Glavni servis že narjen? (glede na leta). Če ti znese zavarovanje+ da mislš neki cajta avto met (res težko prodaš te zadeve naprej) boš za relativno mal dnarja dobil velik avta
smirk-1.gif

Pa, a je rdeča
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik softi pravi:
je napisal.

in dodal da je the best car. brez tega bi bil post vreden 50 altov, s tem je pa pokvaril vse.

Kje sm to dodal?? Da je the best car?? Te branje malo matra
bonk.gif

Pohvalil sem samo 1.8T motor, ki je pa res dober, ni brezveze tako razširjen po raznih modelih.

Vsekakor je RS vreden tega dnarja in dober nakup
smirk-1.gif
Ker tak avto težko prodaš=nizka nabavna cena.
Podoben A3 in Golf GTi sta precej dražja
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Imel sem Octavio RS in jo po dveh letih prodal za polovično ceno.
Od tega sem jo eno leto prodajal
smile-1.gif
To je nakup za dalj časa, ker se avta zelo težko znebiš - sicer nisi napisal za koliko jo dobiš, ampak 6k EURje recimo max. za tvoj primer..
 

rockson

Pripravnik
13. avg 2007
47
0
6
Moji starši majo doma tud Leona 1.8T. Letnik 03, na cesti 04, prevoženih vsega 30kkm. Povprečna poraba se vseskozi vrti okoli 9,5. Je res, da nimata težke noge, so pa krajše poti. Sam imam pri tem avto porabo za kak liter manjšo, saj ne divjam po naseljih, le kak kilometer ali dva ga stisnem čez ovinke (za gušt). Ta poraba je po omejitvah, brez AC in pametno šaltanje (6. prestava je zakon). Če se grem dinamično vožnjo je poraba vedno nekje okoli 11,5, isto je po AC 160. Minimalna poraba je bila 7,5 - prva vožnja iz LJ do NM, ampak to je mučenje samega sebe. Max je bilo pa 32 litrčkov na Mobikrogu.

Z avtom ni bilo nobenih težav in tudi okvar ne - verjetno zaradi malo prevoženih kilometrov in morda garaže. Tudi LMM (zaenkrat, da ne bom jutr na servisu) še ni odpovedal.

Meni so tele 1.8T mašine izredno všeč. Tele verzije s 132 kW jebe samo registracija. Ob normalni uporabi ima porabo povsem primerljivo z ostalimi 1.8 motorji, če pa rabiš moč jo je pa vedno dovolj na zalogi. No, ko se te moči navadiš, ti je tud to premal, ampak pustimo te otročarije.

Fajn je edin kupiti preverjeno oz. znano zadevo. Če je vozil avto kak bedak, ki ima v glavi le ON in OFF za gas, potem znajo biti hitro kaki lepi stroški za turbino na vidiku.

Ko sem bova z mojo uspela spraviti na zeleno finančno vejo, potem se bo tale leonček sigurno preselil v mojo garažo
evil.gif