octavia RS

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Aha. Torej, Leon pa je hotch-hatch klasa:) Visoko ceniš svoje španske gare:)

Samo ti si pa tudi car da jih večjih ni z tem starim accordom za bogih 10 jurjev.
hysterical-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Dej preber si še nekrat: napisal sm tipične težave ki se lahko pojavijo pr bilo kerem VAG avtu iz tega razreda a (Golf IV, A3, Leon, Octavia).
Manšete so bolj obremenjene pr močnejših 180,210 in 225 modelih.
Stik še ne pomeni da je drago popravilo. Te zadeve se še pri vseh znamkah pojavlajo, da kdaj za brezveze začne goret lučka od air-baga. Že zarad tega ker večina ma konktorje pod sedeži, ki se non stop premikajo.

Zgleda da enim ni jasno da vzdrževanje RS Octavie ne more biti enak strošek kot 1.6 modela.

Jst gledam na te zadeve realno,se mi zdi fer da se napiše. Lahko napišem da nič ne crkne, pa da 8l kur. Ma smisel???
Men osebno je bolj pomembno pri takem avtu da je mehanski sklop (motor in menjalnik) res odličen in da zadeve ne crkavajo. Se da lepo vidt na avto.net kolikos traih 1.8t z +200.000km se prodaja.
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Hondaš?? Ne glede na temo, treba Honde omenjat. Pa čeprav jo do takrat noben ni.
9l? Nekam veliko za te konje..
 
Nazadnje urejeno:

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Lej, tema govori o Škodi. Ti težiš s Seatom. Zakaj potem jaz ne bi smel z Hondo? Kar se tiče 9 litrov - ni veliko, je pa odvisno od načina vožnje. Moj je vsak dan 130 km po avtocesti in po mestu in cca pol ure stanja v koloni. Poleg tega skozi laufa klima. Pozimi pa popije liter manj.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Si res nepismen??
Ma tvoja Honda isto podvozje, zavore, motor in 90% ostalih sklopov?? Kaj ti pove stavek: isti paket v drugi embalaži??
Če ne poznaš zadev,se ne umešavat, sam drek mešaš..
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Lej: Škoda NI Seat. Zdej pa utihni, a prov?

hysterical-1.gif
kaj nimaš argumentov?? Je težko odnehat, če ne veš o čem pišeš??
Vse je enako: OctaviRS, A3 1.8T in IV GTI 180ps itd... Samo značka je druga, torej ne igra znamka nobene vloge
smirk-1.gif


Ko se boš česa spomnil, k avtorju teme prav pride pa le napiši
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sulcy

Pripravnik
11. jan 2008
75
0
6
Litija
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Poraba ni problem. lahko pije malo okoli 7 litrov relacije, lahko pa kolker hoces ko jo priganjas.

Sam imam 1.8T 225KM, porabe imam cca 12-13L po naselju, na relacijo se da (pa ne me tepst) tudi pod 6L, samo to je že precej pretiravanje. Od Litije v Ljubljano imam cca 7L porabe pri normalni vožnji (po omejitvah).

Sicer ne vem, koliko tehta Octavija, vendar predvidevam, da bi moralo iti skozi s temi ciframi.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik sulcy pravi:

Sicer ne vem, koliko tehta Octavija, vendar predvidevam, da bi moralo iti skozi s temi ciframi.
Peljat je treba znat pa ni blema.

Druga stvar je pa tole: zakaj avto s toliko kW in potem vožnja s tako porabo? Pa vem, da se da tudi hitreje vozit z zmerno porabo, ampak zakaj?
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Oh ja, kok je kle gor pametnih mulcev, ki mislijo, da vse vedo. Aja, naj vam povem, da avto ni sestavljen iz motorja in podvozja. Zraven je še kaj...
O tem, kdo ima pojem o čem in kdo ga nima, pa ne bomo, ste vsi skupaj prepametni zame:) Aja, še nekaj me moti... uporabnik ima možnost dobit ugodno avto z motorjem, ki ima 180 KM, medtem, ko vsevedni Cupra nabija o motorju z 207 KM... Itak, da bo reku, da sta motorja ista...
 
Nazadnje urejeno:

sulcy

Pripravnik
11. jan 2008
75
0
6
Litija
Pač je kolega s TDIjem izzval... Pa sva se šla penzionista.

Skrata, povedal bi rad, da večji in močnejši motorji ne pomenijo nujno gromozanske porabe. Doma imamo še Suzuki Jimnya z 1.3 80km motorjem, ki mi je pil (res da je terenec, ima pa 1100kg) prav tako 12-13L po naselju, pa pri tem ni bil ravno preveč poskočen.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
O tem, kdo ima pojem o čem in kdo ga nima, pa ne bomo, ste vsi skupaj prepametni zame:)
Dober si, da vsaj priznaš. Sedaj pa predpasnik in kuhalnico v roke, pa še kaj pametnega napiši Kulinariki
zmaga.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ma ne me basat.

cudn da ne prideluješ bencin.

tale vw koncer je hudo ekoliška firma. črni dim iz tdi je bogat z vitamini za zelenje in dušo, konjenica vredna lipice pa proizvaja nafto. sam nben še ni pogruntal kje se elegantno izliva ven.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
CupraR ima enak motor vendar čipan če se ne motim.

Ista pa sta res bolj težko, kvečjemu sta enaka.
smile-1.gif