oče Slovenije

I

Izbrisan uporabnik #9334

To ni to !

Stanovnik je bil v ključnem trenutku na ključnem položaju. Če bi bil takrat nek drugačen, manj uravnotežen "rokohitrec", bi mi dobili po vseh pomembnejših slovenskih mestih srbske "mitinge resnice" itd, z nadaljevanjem.

Koliko se pa kdo vmešava v politično življenje, je pa predvsem zato, ker neke struje na vse kriplje hočejo spremeniti zgodovino.

Ko bo tebi (ali pa meni) nekdo prišel na vrata klopotat, da je bil moj ata peder (al pa tat al pa ... ) , bova ti in jaz zagotovo popizdila. Ker resnica je samo ena. Jaz sem jo živel in se je še spomnim malo. Mladiči ki nabijajo slepo v tri krasne, je pa niso živeli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: boc

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Mnogi res veste le malo, ali skoraj nič.

S spleta:

Na mladih pač (v današnjih časih) svet ne more stati.Poglej priponko 30918

Argumenti:

1. Še nikoli v zadnjih 50-ih letih mladi niso bili manj zainteresirani za politiko. Torej se jim za bodočnost - hebe.
2. Še nikoli v zadnjih 50-ih letih mladi niso bili bolj NEprizemljeni, kot so danes. Vzroki: brezperspektivnost, internet, in seveda še mnogo drugih dejavnikov.
3. Še nikoli v zadnjih 50-ih letih mladi niso bili bolj NEsamostojni. Tu spomnim na veliko število mladih, tako fantov, kot deklet, ki živijo v hotelu mama. In jim to stanje seveda
popolnoma odgovarja. Celo želijo si, da bi trajalo in trajalo...
4. Še nikoli v zadnjih 50-ih letih niso bili mladi v tako velikem odstotku poleg alkohola tudi na drogah.
5. Še nikoli v zadnjih 50-ih letih mladi niso bili manj sigurni vase. V mnogo preveliki meri se zanašajo se na informacije s spleta, na google, namesto na svoje izkušnje. Znanje mladih, ki pridejo s fakultet, pa je, po izjavah nekaterih rektorjev, pa tudi delodajalcev - porazno.

Da bom prav razumljen: ti, o katerih govorim, ni tako malo...
Svet pa bi lahko stal na mladih le v primeru, da bi bilo takih le 0,5%.

Enkrat davno je bila Diareja:
Na mladih svet stoji, na svetu pa stojimo mi...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Malce drugače gre ... " Na mladini VSE stoji" :cheer: .
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Kaj? A da smo padli pod srbsko zvezdaško okupacijo katera še traja ? Da je bil prvi slovenski dnevnik na nacionalki šele leta 1969 kar je kontra vašim blodnjam da če ne bi bilo partizanov da bi ne bi govorili slovensko? Da zdaj v ljubljani moraš imeti že srečo da slišiš slovenski jezik? Da zdaj vse rine na zahod ?
Dj se izjasni kaj bi sploh rad.
Preberi še besedilo izven rdečega pravokotnika. S tistim pa se strinjaš?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kaj? A da smo padli pod srbsko zvezdaško okupacijo katera še traja ? Da je bil prvi slovenski dnevnik na nacionalki šele leta 1969 kar je kontra vašim blodnjam da če ne bi bilo partizanov da bi ne bi govorili slovensko? Da zdaj v ljubljani moraš imeti že srečo da slišiš slovenski jezik? Da zdaj vse rine na zahod ?
Dj se izjasni kaj bi sploh rad.

Kaj bi pa rad? Jugoslavija je bila zahojena vukojebina že pred nemško okupacijo, po njej pa porušena do temeljev. Narod izseljen, pokraden in požgan in nasilno mobiliziran za kanonfuter itd ... vsa inteligenca, kolikor je je sploh bilo, je šla skozi vojno v franže, ti bi pa iz nič imel pa 69. leta že kar ameriški standard? :nigladek:

Kdo ti ga bo pa dal? Naši očetje so takrat komaj okrevali po nacistični moriji in vse kar imamo danes, znosili na lopatah z golimi rokami skupaj.

Pojdi se smešit nekam v tri pm, prosim. :mad:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mnogi res veste le malo, ali skoraj nič.

Argumenti:
........
1. Še nikoli v zadnjih 50-ih letih mladi niso bili manj zainteresirani za politiko. Torej se jim za bodočnost - hebe.
........

Tu se zelo motiš. Dve primarni čustvi prevladujeta v človekovem življenju, je že Freud pred sto leti opisal : v mladosti je sex, v starejših časih pa oblastiželjnost. Torej politika.

Na kratko : "Ko fjukat ne moreš več, greš pa v politiko" .
Mladina nima in nikoli ni imela nekih pretenzij za politikanstvo. Njena osnovna naloga je razmnoževanje. Če ti pa prijateljček ne vstane več - se greš pa v politiko blamirat.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Če ti pa prijateljček ne vstane več - se greš pa v politiko blamirat.

Meni občasno še vstane.
Mogoče se ravno zaradi tega NE grem blamirat v politiko. Mnogi pa se grejo. Verjetno res zato, ker jim več ne vstane...
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Naši očetje so takrat komaj okrevali po nacistični moriji in vse kar imamo danes, znosili na lopatah z golimi rokami skupaj.

In današnja mlada slovenska DEgeneracija s svojim načinom razmišljanja in načinom življenja to ceni in nadgrajuje, tako, da bomo vsak hip ujeli Avstrijo?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Meni občasno še vstane.
Mogoče se ravno zaradi tega NE grem blamirat v politiko. Mnogi pa se grejo. verjetno res zato, ker jim več ne vstane...

Pusti tisto svoje "občasno"...
Glede na tvoje zapise, se ti pri Slovencih in problemih vedno "nekaj" dvigne, zato pa pišeš...
Torej - čas je, da greš v politiko in "razturiš " vse...
Ali pa, ah, saj sam veš...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
.... Vendar je Dolanc po koncu obdobja, v katerega je iskreno verjel, sel v penzijo in ni sral v javnem zivljenju. ....
Verjetno kot mnogo njih je verjel v privilegije in udobje, ki so jih imeli in se je potem raje umaknil. Saj bi lahko potem to njegovo iskreno prepricanje uveljavljal v demokraciji.
In Stanovnik je verjetno kot od zuanj gledal na stari verjetno malo drugace.
Nasprotno je Stanovnik aktivno skrbel da so se pogrevala neka custva izpred 70ih let in s tem aktivno pomagal tistim (tudi Janezu Jansi), ki so na podlagi teh tem populisticno osvajali volilce.
No to se lahko debatira. Sploh katera so bile te aktivnosti. A bi morali biti na vse kar se je in se se prodaja z druge strani samo molcati in kimati. In to, da je aktvno pripomogle drugi strani ju tudi malo tako tako in je argument, ki se dan danes velikokrat uporablja. Mogoce malo pretiran primer: a tudi zena (ali kdo drugi), ki sitnari mozu aktivno pripomore, da jo ta pritisne?
Ali mogoc drugi primer (ki se ga v malo drugačni oblik vedno pogosteje uporablja): a so tudi ljudje, ki so se pogovarjalo Slovensko aktivno pripomogli, da so jih potem ti ali oni potem kaznovali?
 
Nazadnje urejeno:

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Jazzbinšek je naredil to, da so nekateri, ki so kupili po 4-10.000 mark, oplemenitili vrednost fletov za (v povprečju) 150 - 200.000 evrov. Govorim za Ljubljano.

In znano je, da je takrat nekdo preko z njim povezanih oseb kupil (Ljubljana) 119 (stodevetnajst!) stanovanj, skupaj z v njih živečimi starčki in starkami.
Ti so seveda danes že v piksnah, njemu pa se je zvalilo 119 krat 150.000 evrov. Kar je skoraj 18 miljonov evrov...

No pa ne, pametnjakoviči. Vi že veste...
In ti ga nisi kupil ker si bil takrat kot vedno prepameten in sedaj bentis iz zganjas fovsijo nad tistimi ki so ga ali pa jih vec kupili.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
In ti ga nisi kupil ker si bil takrat kot vedno prepameten in sedaj bentis iz zganjas fovsijo nad tistimi ki so ga ali pa jih vec kupili.
Si pameten! Nismo stanovali v družbenem stanovanju.

Ti pa naredil cel scenarij. Celo napisal v zvezi s tem en roman... Nimaš nobenega pametnega dela, kot da se izmišljuješ scenarije, ki ne obstojajo?
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.164
1.177
113
Tu se zelo motiš. Dve primarni čustvi prevladujeta v človekovem življenju, je že Freud pred sto leti opisal : v mladosti je sex, v starejših časih pa oblastiželjnost. Torej politika.

Na kratko : "Ko fjukat ne moreš več, greš pa v politiko" .
Mladina nima in nikoli ni imela nekih pretenzij za politikanstvo. Njena osnovna naloga je razmnoževanje. Če ti pa prijateljček ne vstane več - se greš pa v politiko blamirat.
Al pa gredo v politiko,, da bi fjukal.
Saj veš oblast in denar je ko magnet za ....
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Si pameten! Nismo stanovali v družbenem stanovanju.

Ti pa naredil cel scenarij. Celo napisal v zvezi s tem en roman... Nimaš nobenega pametnega dela, kot da se izmišljuješ scenarije, ki ne obstojajo?
Evo scenarij, ki ga je omenil Johannes:
In znano je, da je takrat nekdo preko z njim povezanih oseb kupil (Ljubljana) 119 (stodevetnajst!) stanovanj, skupaj z v njih živečimi starčki in starkami.
Ti so seveda danes že v piksnah, njemu pa se je zvalilo 119 krat 150.000 evrov. Kar je skoraj 18 miljonov evrov...
In pa se vedno scenarij fovsarije.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.700
6.272
113
Verjetno kot mnogo njih je verjel v privilegije in udobje, ki so jih imeli in se je potem raje umaknil. Saj bi lahko potem to njegovo iskreno prepricanje uveljavljal v demokraciji.
In Stanovnik je verjetno kot od zuanj gledal na stari verjetno malo drugace.
Ce zelis debatirat pol se vsaj potrudi. Jaz sem preprican da je 90% partijcev dejansko verjelo v socializem in se jim odcepitev ni zdela ok. In Dolanc je bil en od teh in ko se je sistem spremenil je vedel da nima kaj pocet v politicnem zivljenju. Ker gre za sistem ki mu ni bil blizu. Nasprotno je marsikdo njemu podoben vseeno ostal v politiki v novem sistemu in bolj ali manj odkrito deloval. Pises o privilegijih - se enkrat Dolanc je zavrnil odkup hise (po jazbinsku) v Murglah. ”Njegovo” hiso je nato kupil nihce drug kot pokojni Drnovsek. Niti ni potreboval nekih dodatnih privilegijev, bil je star, penzija je bila dobra in zakaj bi rabil se nekaj dodatnega.

No to se lahko debatira. Sploh katera so bile te aktivnosti. A bi morali biti na vse kar se je in se se prodaja z druge strani samo molcati in kimati. In to, da je aktvno pripomogle drugi strani ju tudi malo tako tako in je argument, ki se dan danes velikokrat uporablja. Mogoce malo pretiran primer: a tudi zena (ali kdo drugi), ki sitnari mozu aktivno pripomore, da jo ta pritisne?
Ali mogoc drugi primer (ki se ga v malo drugačni oblik vedno pogosteje uporablja): a so tudi ljudje, ki so se pogovarjalo Slovensko aktivno pripomogli, da so jih potem ti ali oni potem kaznovali?
Pa sej se ni treba sprenevedat. Stanovnik je v pokoju politicno deloval preko zveze borcev. In tega tudi ni skrival. Tudi sama zveza je vsako leto podajala polticna mnenja, “napotke”, itd.... in to je pac oce enega dela naroda. Ne pa vseh. Oce je sposoben tud skregane otroke za mizo spravit in se pogovorit in jim razlozit zakaj druzina skupaj drzi. Ne pa da favorizira enega otroka. To ni glih dober oce, a ves.

se mi pa nasploh zdi imenovanje folka s takimi nadimki malce zgreseno