očala za plavanje

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.722
145
63
Grem plavat. O zadevi nimam pojma - ok, potonem še ne, kaj več od čofotanja pa ne gre.
Kakšna očala naj kupim?

lp
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
Odvisno kaj ti odgovarja, take z gumico, peno oz brez vsega.

Pejt v eno športno štacuno, pa si jih enostavno gor daj. Speedo, Arena, neki boš že našel. Da vidš kako ti na nos sedejo itd..

Rabiš za na morje?' Opcija take z flešom, da te sonce ne bo j.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.722
145
63
rabim za bazen. Sem mal probaval z gumico, penco in brez pa imam težave obdržat očala na očeh. Je kak trik, kako si to prilimat na ksiht?
Najt moram še trgovino za Arena, Speedo sem že preizkusil.

lp
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
To probavaš brez da daš gumico okol glave??

Kot prvo je bistvo da imaš okol nosa poštimano, da te ne špona in da ni lufta. Pol pa da te okrog oči ne žuli. Špegli pa vsekakor ne držijo kot maska ki jo na nos daš, brez gumice
grin1.gif


U vodi pa že naštimaš gumico da ti voda ne gre notr oz da te v glavo ne špona
smirk-1.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.310
1.068
113
uf... tudi jaz bi mel neka očala, ker se rad kopam z lečami v očeh... in če sol pride zraven (ali klor) ni glih dobro
če pa sem brez leč pa sem slep ko kura..... nekak ja moram dikline v kopalkah videt
grin1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
Razumem in poznam težavo
grin1.gif
vsekakor ti pa obvezno svetujem če boš z lečami plaval, obvezno redno kapljice za oči. Nenormalno ti takole izsuši oči in je lahko pizdr.

Drugače pa, se dobijo plavalna očala z dioptrijo
zmaga.gif


Google najde okuliste z tako ponudbo, mam pa Clarus u glavi, da jih je kolega enkrat tm uzel. Sam nism 100%.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.310
1.068
113
plavalna očala z dioptrijo? ne hvala.... pridem ven od plavanja... pa se bom po obali okoli šetal s temi očali?
hysterical-1.gif
 

han

Pripravnik
15. okt 2007
126
0
16
laibach
pazi na kvaliteto gume....men se je na speedo očalih strgala drugi dan uporabe...verjetno jim visi po trgovinah tok časa da prepari na koncu...
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
Ni take panike, bolj je važno da ne vlečeš in da z občutkom delaš z temi gumicami
smirk-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
plavalna očala z dioptrijo? ne hvala.... pridem ven od plavanja... pa se bom po obali okoli šetal s temi očali?
hysterical-1.gif

To je drugo če rabš za šetanje
grin1.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.722
145
63
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
To probavaš brez da daš gumico okol glave??

Kot prvo je bistvo da imaš okol nosa poštimano, da te ne špona in da ni lufta. Pol pa da te okrog oči ne žuli. Špegli pa vsekakor ne držijo kot maska ki jo na nos daš, brez gumice
grin1.gif

meni so rekli, da morajo očala držat na očeh sama od sebe, brez pomoči gumice.

lp
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ja, če si čisto na miru na dnu bazena. Drugače pa med plavanjem ne bo šlo brez elastike.
ne-ne-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
To probavaš brez da daš gumico okol glave??

Kot prvo je bistvo da imaš okol nosa poštimano, da te ne špona in da ni lufta. Pol pa da te okrog oči ne žuli. Špegli pa vsekakor ne držijo kot maska ki jo na nos daš, brez gumice
grin1.gif

meni so rekli, da morajo očala držat na očeh sama od sebe, brez pomoči gumice.

lp

Kje v štacuni??

Ni se na to za zanašat, ker lahko res bp stoji, lahko pa v s dol pade v vodi bo pa isto dihtal
smirk-1.gif


Resno, važno je kako se ti počutiš ko imaš gumico čez glavo, našponano. Tako boš tut plaval
smirk-1.gif
sicer so pa očala ena čist pocen in komot par varjant probaš.
 

MiranR

Pripravnik
3. sep 2007
223
4
18
Murska Sobota
Evo še moj prispevek
grims-1.gif
. Takšen model mi je najbolj ustrezal.

Letos pa imam LIDL plavalna očala, ki imajo okrog stekla silikon
rolleyes-1.gif
.

1 ura prsnega plavanja - 40 olimpijskih dolžin - 2.000 m
grims-1.gif
. Kje ste pa ostali plavalci?
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
kupite si prava očala, take ko imajo plavalci. torej brez gume/pene na robu. pa s tem ne mislim gume za okrog glave, tisto mora met. prava očala dihtajo, ko si jih daš na oči zunaj. držijo tudi brez gume za okrog glave. in je. pa še nastavljat se da vse (čez nos, okrog glave). jaz mam ene speedo že ful let in so zakon. pa še ful poceni so bla. cenejša od onih, ko majo peno. poleg speedo priporočam še arena, diana, tyr ...
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
Ja samo tudi brez vsega (gume in penen na robu) imaš ali cele silikonske (Speedo, Arena) ali pa tiste klasične švedske ki so iz trde plastike
evil.gif
Vse te dobiš tudi z flešem
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
Citat:
Uporabnik MiranR pravi:
Evo še moj prispevek
grims-1.gif
. Takšen model mi je najbolj ustrezal.

Letos pa imam LIDL plavalna očala, ki imajo okrog stekla silikon
rolleyes-1.gif
.

1 ura prsnega plavanja - 40 olimpijskih dolžin - 2.000 m
grims-1.gif
. Kje ste pa ostali plavalci?

Za rekreacijo hitro
smirk-1.gif
 

MiranR

Pripravnik
3. sep 2007
223
4
18
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik CupraR pravi: Za rekreacijo hitro
smirk-1.gif
Lepo, da nas kar nekaj plava, tako malo bolj resno
grims-1.gif
.

Sam plavam v povprečju 40 dolžin skupaj in pazi zdaj: v 13 popoldnevih sem preplaval 540 dolžin
cool-1.gif
. Kot pravi CupraR, za rekreacijo zelo dobro.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Zdaj pa prosim, da mi en pove za trgovino, kjer se kupi kvalitetno plavalno opremo. Namreč Hervis se mi zdi, da prodaja ponaredke ali pa škart robo. Tam kupljena očala Arena so zgubila antifog značilnosti že po kakih 10 plavanjih, skoraj enaka očala, kupljena na mestnem bazenu v italijanskem smučarskem središču pa po desetinah preplavanih kilometrov še vedno držijo (čeprav ne tako kot prvi dan).

Da ne omenjam v Hervisu precej drago plačane kopalke Speedo ... že po drugem plavanju so se začele cufati, po pol leta so praktično že razpadle.

Pa še moji rezulati: prejšni sezoni sem preplaval 86 kilometrov oz. približno 1400 metrov na seanso. Glede na to, da sem se s plavanjem začel ukvarjati šele slabi dve leti nazaj ter glede na katastrofalno stanje zasedenosti obeh ljubljanskih bazenov se mi zdi to še kar dober rezultat. Letos bomo probali to kaj povečat.
cheer.gif