Obvestilo staršem o možnem streljanju na SLO OŠ

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.317
1.339
113
Ma itak. Včeraj zvečer pri onem poznem 24ur je Slak penasto gnjavil onega policaja in še enega strička. Se vam ne zdi, da delate paniko za brez veze, je res taka grožnja in bla bla bla...Če pa bi bili tiho in policija ne bi nič rekla, pa bi bila posebna oddaja o nedelovanju sistema in policije. Erika v prvem kadru "Ali bi moral odstopiti minister za notranje zadeve in prvi policist v državi, ker policija ni izdala opozorila o možnem napadu v Slovenskih šolah? Ali je čas, da predsednik Golob zapusti svoje mesto in se vrne v gospodarstvo?"
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.652
253
113
Na alterju ni nihče rekel, da je policija z obveščanjem ravnala napačno. Fail je bil zgolj v tej začetni komunikaciji da "storilca ne bodo / nimajo vzvodov" da ga poiščejo in s tem nakažejo, da imajo zadevo "pod kontrolo".

Policija je zvečer podala dodatna pojasnila o svojem ravnanju. "Policija je takoj, ko je bila od občana obveščena o konkretni objavi, pristopila k preveritvi okoliščin in izvedbi prvih nujnih ukrepov, med katere spada tudi vrednotenje pridobljenih podatkov. Ne glede na to, da po prvem preverjanju nismo ugotovili podatkov, ki bi potrjevali vsebino objave, policija aktivno nadaljuje zbiranje obvestil in dokazov, ki bi potrdili morebiten obstoj kaznivega dejanja in izsledili avtorja zapisa," so sporočili iz policije.


mogoče bo pa še kakšen računalničar povedal kako je z izbrisanimi objavami? so še vedno izsledljive?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.652
253
113
Pod to vlado vse državne ustanove delajo 100% OK. Pod prejšnj je bilo vse narobe.

"svoboda"

Tole je totalen mimosun ker se ni poiskalo avtorja v štartu in se je šlo z en kup besedičenja in različnimi ukrepi v naslednji stopnji v javnost.

daleč od tega, da je vse 100% ok. Samo iščete pa napake tam, kjer jih ni.

Pa je zadnjič na Bavarcu - zakaj so čakali, zakaj ga niso takoj počili, zakaj niso to in zakaj niso ono.
In sedaj spet vsak posebej pameten kaj bi bil pravi postopek.

Strokovnjaki, ki so se izobraževali za take primere, in je verjetno izobraževanje precej enotno po celi EU, pa nič ne vedo, oz. so nesposobni, ker je zdej napačna vlada.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.661
8.963
113
daleč od tega, da je vse 100% ok. Samo iščete pa napake tam, kjer jih ni.

Pa je zadnjič na Bavarcu - zakaj so čakali, zakaj ga niso takoj počili, zakaj niso to in zakaj niso ono.
In sedaj spet vsak posebej pameten kaj bi bil pravi postopek.

Strokovnjaki, ki so se izobraževali za take primere, in je verjetno izobraževanje precej enotno po celi EU, pa nič ne vedo, oz. so nesposobni, ker je zdej napačna vlada.
No sekretarko, ki je poslala navodila ravnateljem poznam. Je bila dolgoletna ravnateljica na naši šoli. Na njej ni niti s od strokovnega. Kakorkoli, zagnal so paniko, oziroma ravno kontra kot bi morali. Pa me tukaj niti ne zanima kdo je usekal mimo, policija, ministrstvo za šolstvo, al pa kdo drug. Sicer pa ni čudno, en puščavski pesek prinese v naše kraje, pa to bedarijo slišiš do službe po radiu vsaj petkrat, če pa slučajno sneg zapade, al je pa slučajno na Osilnici 30 stopinj je pa sploh panika, ta novica je pa itak kot zlata jama za novinarje tipa Slak, ma oddajo narjeno brez dela.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.965
-1.438
63
Šole so odreagirale zelo različno. Imam dva najstnika, eden v osnovni drugi v srednji šoli. Na srednji šoli je že od začetka šolskega leta prisoten varnostnik (ne učitelj ali šolar).
Včeraj pozno zvečer je prišel mail od ravnatelja osnovne šole, da se je odločil obvestiti vse starše (prek easistenta) o situaciji izključno zaradi pritiska parih staršev na vodstvo šole. Zelo korektno napisan mail, o smernicah kako se odzvati na določene situacije, o sodelovanju s policijo in učitelji... Iz srednje šole ni bilo nikakršnega odziva.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg in msenjur

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.457
2.314
113
Kaj bo pa varnostnik naredil? Bo branil s svojim! telesom, ko bo pokalo?
Tale svoboda je zaradi Svobode. V ''starih'' cajtih tega ni bilo.
Tako pravijo t' stari! T' izkušeni!

p.s. še punce danes pravijo, da bi morali vsi k vojakom - fantje in punce. da se malo red naredi!
 
  • Haha
Reactions: msenjur in aljoman

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.652
253
113
Kaj bo pa varnostnik naredil? Bo branil s svojim! telesom, ko bo pokalo?
Tale svoboda je zaradi Svobode. V ''starih'' cajtih tega ni bilo.
Tako pravijo t' stari! T' izkušeni!

p.s. še punce danes pravijo, da bi morali vsi k vojakom - fantje in punce. da se malo red naredi!

joj Brane, k bi vsaj en post objavil brez kurcanja Svobode, bi te kdo še resno vzel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.239
4.723
113
Glede na način komunikacije povsem logično. Če bodo še malo srali s takimi obvestili, ne bo 5 % otrok v šolo več do konca leta.
Ne prosim sedaj iskati "strokovnjakov", ki bodo na TV povedali, da je Policija ravnala pravilno in da so šole primerno obveščale starše. Komunikacija mora biti primerna tistemu, ki je na drugi strani. Na drugi strani so starši, ki jih taka obvestila prestrašijo. Še najbolj, če dodajo, da naj ne delajo panike.
Sedaj mi je prišlo na misel, da je zadaj tudi nekaj izredno dobrega. Danes je bilo nenavadno malo prometa na moji standardni poti. Da ni precej ljudi danes na dopustu (ali delo o doma), da čuvajo svoje otroke doma? Na koncu leta bomo lahko izračunali, da je še BDP padel za desetinko, ker je nekdo hudo nesposobno vse skupaj zapeljal;)
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.032
5.237
113
Glede na način komunikacije povsem logično. Če bodo še malo srali s takimi obvestili, ne bo 5 % otrok v šolo več do konca leta.
Ne prosim sedaj iskati "strokovnjakov", ki bodo na TV povedali, da je Policija ravnala pravilno in da so šole primerno obveščale starše.

Kot sem bral raziskave o strelskih pohodih v zda, je eden od motivov tudi slava. Si nihče, čez noč pa te skoraj vsi vidijo v novicah. Delati toliko reklame za zgolj grožnjo, četudi prazno, je kontraproduktivno početje. Ampak strokovnjaki že vedo. Mediji pa si ga manejo za vse prodane kisle kumarice- koliko ogledov bi šele bilo če nekdo gre res pokati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.239
4.723
113
To pove vse o starših. Da je za vzgojo potomstva potrebno še kaj več kot samo obvezna oprema za razplod.
Starši so pač taki kot so in temu se je treba prilagoditi kadar se da. V bistvu nikoli v zgodovini ni državni aparat imel toliko vpliva na starše v najbolj ključnem obdobju kot ga ima danes. Nikoli ni šolanje v javnih šolah trajalo tako dolgo, nikoli ni bilo tako močnih državnih medijev, bistveno zmanjšanje vpliva ostalih inštitucij glede na preteklost (na primer cerkve). Trenutni starši so pač končni rezultat javnih vrtcev in javnih šol izpred par desetletji.
A ugotavljamo, da rezultat mogoče ni dober?
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

nacek

Guru
13. okt 2012
2.829
509
113
»Moja hči hodi v prvi letnik kranjske gimnazije in se je pravkar vrnila iz šole. Izmed 30 učencev jih je zjutraj prišlo 17. Pri uri zgodovine jim je profesor kazal videoposnetke, kako ravnati v primeru strelskega napada v razredu, kam se skriti in kako. Imeli so celo praktično vajo, kako se skriti pod mizo. Po vsem tem je hčerka še z nekaj sošolci raje zapustila šolo in prišla domov,« je zapisal ogorčeni bralec.

 
  • Haha
Reactions: jonny77

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.457
4.567
113
»Moja hči hodi v prvi letnik kranjske gimnazije in se je pravkar vrnila iz šole. Izmed 30 učencev jih je zjutraj prišlo 17. Pri uri zgodovine jim je profesor kazal videoposnetke, kako ravnati v primeru strelskega napada v razredu, kam se skriti in kako. Imeli so celo praktično vajo, kako se skriti pod mizo. Po vsem tem je hčerka še z nekaj sošolci raje zapustila šolo in prišla domov,« je zapisal ogorčeni bralec.

Norosti naših "akademikov", ki raje delajo karkoli drugega, kot učijo.