Obvestilo o neplačani premiji

wapiti

Pripravnik
12. mar 2015
30
0
6
Zanima me ali je zavarovalnica oziroma zavarovalni agent dolžna obvestiti zavarovanca, da ni plačal premije še kako drugače kot le z opominom? Ali je opomin dovolj in vse kar šteje? Obstaja tukaj kakšna luknja?


Imamo en primer ki ga rešujemo na faksu, zato prosim če kdo ve, da kako pomaga, nočem zvavarovalnice oguljofat :)

Hvala za vsak odgovor
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mene obveščajo mesec pred potekom obdobja, da naj se javim njihovemu zastopniku in obnovim - avto zavarovanje ZM ali Generali - to jih menda reši pri kasku, ki bi naj teoretično veljal tudi naprej če te ne obvestijo. Pri stanovanjskem Generali mi pošljejo mesec prej obvestilo, da bodo odtegnili.

Za opomine pa se ne spomnim - redno plačujem. ;)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Dobiš obvestilo o neplačani premiji, ne razumem kako bi drugače še lahko nekoga obvestil!?
Sicer pa ... kako pa ostala podjetja drugače obveščajo/opominjajo o neplačanih obveznostih?
 

wapiti

Pripravnik
12. mar 2015
30
0
6
Saj to je ravno debata, ali bi lahko pogojeval da se še kako drugače obvesti stranko. Iščemo neko luknjo v senu najbrž :)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Saj to je ravno debata, ali bi lahko pogojeval da se še kako drugače obvesti stranko. Iščemo neko luknjo v senu najbrž :)
Recimo, da tak pogoj res obstaja v teoriji. Kako bi naj zgledal v praksi?
Sam si ne predstavljam niti, kako bi naj zgledala "luknja v senu", sem pa že slišal za "šivanko v senu" in "luknjo v zakonu".
 

wapiti

Pripravnik
12. mar 2015
30
0
6
Ja dobili smo nek čuden primer, saj niti nam ni jasno da bi kakorkoli drugega bilo možno zato sem tukaj vprašal. Sem se pa še enkrat pozanimal kako so želeli da naj to prikažemo , oz kako bi naj to zgledalo v praksi. In sicer se je ciljalo na to da te zavarovalnica/agent osebno pokliče, če ne plačaš mesečne premije. Samo kaj ko se ne gre za avtomobilsko zavarovanje kot je kasko. In tudi po vseh splošnih pogojih zavarovalnice je veljavna zadeva pisni opomin ki ga dobiš po pošti. Od nas pa se želi da ugotovimo ali se lahko to izpodbija, se pravi, da sam opomin ni dovolj.

Haha kje sem to luknjo našel ne vem, šivanka v senu je bila mišljena :D
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Verjetno se cilja na to, da bi se izpodbijala enostranska prekinitev pogodbe s strani zavarovalnice, ker opomin naj ne bi bil zadostno opozorilo za zapadle obveznosti?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Načeloma ima vsaka zavarovalna pogodba v splošnih pogojih napisano, kdaj je potrebno plačati premijo in kakšne so posledice neplačila le te. Se pa zadnji opomin pred odpovedjo pogodbe pošlje priporočeno in so v opominu tudi navedene pravne posledice neplačila.