Obrezovalnik Lidl

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.966
5.161
113
Jaz sem ga nabavil dva meseca nazaj. Počakaj do naslednje akcije. Če že imaš baterije in polnilec se ne izplača gledati alternativ.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.966
5.161
113
Mislim da se temu reče "teleskopska motorna žaga".

Je ok zadeva, bi si želel, da se iztegne še kakšen meter, tako da si omejen na max 2-3m v višino (da ne žagaš vertikalo, ker ti pada žagovina in na koncu veja na glavo). Ampak za tako ceno in občasno uporabo, je več kot ok.
 

Irbis

Pripravnik
18. feb 2022
41
29
18
Jaz imam eno tako zadevo od Ryobija na dolgi palici, pa se mi zdi, da je precej nerodna za delo. Težko res pritisneš ob vejo, da bi dobro odžagalo.
Tako da za tanjše veje raje uporabljam teleskopske škarje, ki sem jih pred leti nabavil v Lidlu, za nižje debelejše veje imam pa zdaj sabljasto žago (pri kateri je tudi manj vzdrževanja, samo nabaviš šop rezil).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Jaz imam eno tako zadevo od Ryobija na dolgi palici, pa se mi zdi, da je precej nerodna za delo. Težko res pritisneš ob vejo, da bi dobro odžagalo.
Če je ketna pravilno nabrušena mora brez problema žagat pod svojo lastno težo!

3/8p je pila fi 4mm
0.325 je pila fi 4.8mm
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.966
5.161
113
Tako, ni treba pritiskati, nasloniš na vejo in ob ohišje žage oz. blokado, pod lastno težo takoj prežaga.

... pa kot zanimivost. Sočasno sem vzel motorno žago perkside. Niti brušenje ni pomagalo verigi. Potem je serviser naredil novo (potrebno krajšati, ker je neka specifična dolžina).
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
dal si link do parksida - tko da ne vem kakšno žago imaš v mislih - al motorko al teleskopsko?

na vrtu imam eno akacijo, ki vsako leto podivja za 2m..
vsako jesen jo obrežem s temle https://www.fiskars.si/produkti/vrt...r-x-visinske-skarje-teleskopske-upx86-1023624
za debelejše veje nataknem gor še tole https://www.fiskars.si/produkti/vrt...aga-za-visinske-skarje-upx86-in-upx82-1023633 .. samo žago se da tud v roke prijet pa kej z njo odžagat.

vseskup dela bp že par let. nekak se ne vidim, da bi na lojtri opletal še z neko "teleskopsko motorko".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

jezek

Guru
24. jul 2008
2.617
1.241
113
Nazadnje lidlova ni bila teleskopska ampak kratka. Taka lepa, seksi....za vampirje pucat....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vprasaj

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.966
5.161
113
Ne vem če. Tu je imela previsoke vrhove (oz kako se temu reče). Brušenje rezilnih zob ni nič pomagalo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Kake vrhove to misliš?
Ne vem kako se temu po naše reče (jbga preveč tujih forumov in YTuba :))

Angleško govoreči recejo temu "rakers".....kupiš namensko šablono v trgovini kjer prodajajo motorke n stuFF in jih popiliš.....

 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Ne vem če. Tu je imela previsoke vrhove (oz kako se temu reče). Brušenje rezilnih zob ni nič pomagalo.
Kitajska motorka....kitajska ketna... Oregon je tam napisano samo zaradi wow efekta

Vzameš novo od Stihla ali Husqvarne (prirediš kot v tvojem primeru ker imajo kitajci neko čudno stevilko drive linkov) in mora delat
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Vem kaj so "rakers" oz po naše (iz stihl strani :) ) omejevalnik globine.
Ampak ni mi jasno kak serviser je to, da tega ne ve.

Imam pa v spominu, da so mel prav napisano kao "kvalitetna veriga znamke oregon"....

Evo tale profi jo je testiral kr neki cajta (je pa človek v Avstriji oz. Nemčiji?)
Tu govori o verigi
 
Nazadnje urejeno:

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Mislim da se temu reče "teleskopska motorna žaga".

Je ok zadeva, bi si želel, da se iztegne še kakšen meter, tako da si omejen na max 2-3m v višino (da ne žagaš vertikalo, ker ti pada žagovina in na koncu veja na glavo). Ampak za tako ceno in občasno uporabo, je več kot ok.
Potem pa ne misliva pravo.

tisto je bila taka mini motorka.