O čem tukaj govori Obama

erikson

Guru
25. avg 2007
21.456
5.457
113
8marec obama.png
 
Nazadnje uredil moderator:
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

erikson

Guru
25. avg 2007
21.456
5.457
113
Vsi polni besed in neprestano problematizirajo, da naj bi se tujci (naprimer Orban) vmešavali v našo politiko, tukaj pa je to jasno in glasno povedano, da to počnejo iz ZDA preko "nevladnih" organizacij.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.456
5.457
113
Se pa gverilci iz Berlina hvalijo, da jim ga dajejo. Berlin je tudi tujina.


Guerrilla Grant 2021

With our grant, the March 8th Institute will continue mobilising people for a more just and equal society during this critical time for Slovenia. There will also be funds allocated for internal capacity building to kick up the organisation to a new level: to teach themselves on how to work with the actual money, map different donors, establish a new way of including new members to the organisation, as well as additional training in campaign practices, structures of different organisations, ways of mobilising people.



(Slike na dnu so sicer iz Varšave, tudi gverilci so pomešali stvari.)
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.456
5.457
113

Eno študijsko leto sem bila na Univerzi Columbia, opraviti sem morala štiri predmete, hkrati smo imeli izobraževanja s strani Obamove fundacije. Devet mesecev sem živela sanjsko življenje, imela sem stanovanje v študentskem domu na Manhattanu, ki mi ga je zagotovila univerza, na mesec sem dobila okoli tri tisoč dolarjev štipendije in verjetno ne bom nikoli več imela tako udobnega življenja.

Veliko sem se naučila, dobila vpogled v delovanje ameriške politike in družbe, spoznala izjemne ljudi iz celega sveta, imela sošolce iz Afrike, Indije, Pacifika, ki so mi odprli nove perspektive, ter dobila veliko prijateljev in znancev iz različnih delovnih področij in organizacij. Predvsem pa sem lahko na lastne oči videla, da Amerika ni dežela sanj, da ni socialna država, da tam ni javnega zdravstva in da javno šolstvo ne deluje, videla sem, kakšno revščino in stiske povzroča neoliberalna politika, ki ustvarja vedno bogatejši en procent. Po devetih mesecih sem se s tega vidika z veseljem vrnila v Slovenijo. Obveznosti do fundacije torej nimam več, so me pa prosili, da mentoriram nove generacije in zdaj delujem v vlogi mentorice.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
kalbo ti k si tolk proti vzdevkom tukaj na tabli....mi lahko razložiš kdo je "taglavn"?
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.979
5.188
113
Kot so twitnili - malo je pomešal.

Verjetno je katera na Slovaškem hodila par let po vaseh in babice prepričevala kaj na obkrožijo... Čeprav tudi če googlaš o referendumih proti nasilju v družini se ne najde nič na spletu.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.456
5.457
113
Novinarje so vabile na nujno novinarsko konferenco, ker naj bi prišel Cavazza. Vendar potem ni prišel. Iz nacionalke, za katero fajtajo, tudi niso utegnili priti.

V nekem lokalu so hotele lepiti svoje propagandne plakate, ampak so jih nagnali in so zdaj punce užaljene.