Nuvi 350 ne najde naslova, države

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
Garmin Nuvi 350 ima nameščene karte AR 4.10 in CNEU 2014.20 (gmapsupp in gmapprom). Izbrana je le ena karta naenkrat v nastavitvah, po karti se lahko normalno premikam, vidim ceste, ulice,...
Ko želim poiskati naslov (Kam?, Naslov, Črkujte državo) mi javi Ni zadetkov pri izbiri države.

Poskusil sem s samo eno nameščeno karto (preimenoval gmap????.img), z obema, vse kombinacije... vendar naslova ne morem vtipkati. Na Priljubljene in POI me vodi normalno...


Kakšna ideja?!?
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Gmapbmap.img imaš gor
sprasujem se.gif
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
Opravil veliko ponovnih zagonov, tudi po menjavi kart.
Karte preverjeno delujejo na drugih napravah, narejeno pa so z Mapsourceom.
Imam Gmapbmap.img-

Po karti lahko brskam, mi jo kaže, ko se premikam po njej (Poglej karto in nato +, -,...). Tudi če na karti izberem cilj ali POI, me vodi do cilja. Torej karta je OK, samo ne morem poiskati naslova (od države naprej...)
 

Genius3

GPS dopisovalec
16. maj 2011
1.487
0
36
@Bakki33,
da nebi slučajno omenil, da uporabljaš NTU zemljevid.
Kolikor je meni znano nüvi 350 podpira NT zemljevide in to do velikosti 2 GB.
 

Genius3

GPS dopisovalec
16. maj 2011
1.487
0
36
@Bakki33

Upam, da nisem bil preveč kritičen do tebe? Če sem bil potem ti se opravičujem.

Da bi pri tebi ta zadeva delovala tako kot je treba moraš storiti naslednje in sicer:

- AR 4.10 zemljevid poimenuj v gmapprom.img in nato ga skopiraj na napravo nüvi 350 v imenik Garmin\
Namesti CN Europe NT ... MapSource različico (če jo nimaš si jo nabavi) na PC in potem si izdelaj zemljevid po svoji želji, ki naj bo velik cca. 1.74 GB, da gre lahko gor na 2 GB SD kartico.
- Izdelan zemljevid CN Europe NT ... poimenuj v gmapsupp.img (ne v gmapprom.img, ker ga naprava nüvi na SD katrici ne bo zaznala) in zatem ga skopiraj na SD kartico v imenik Garmin\

S takšno kombinacijo kot je zgoraj navedena zadeva mora delovati kot je treba.
(razen, če je morebitno kaj narobe s samo napravo potem je to druga zgodba...)

Mislim, da ti bo sedaj vse skupaj ta zadeva veliko bolj jasna.

L.p.

P.S.: Pri uporabi naprave naj bo vedno oz. obvezno vklopljen le eden zemljevid.
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
Hvala vsem za pomoč.

AR že deluje (hvala za ZS), čeprav mi je moja verzija doslej delovala na vseh napravah, ne le na eni.

Vse napotke o imenih *.img in o vklopljeni le eni karti dobro poznam. Napaka je bila v NTU verziji. Se opravičujem, pozabil... Skopiral sem le .img na notranji spomin (velikosti cca. 1,3GB, kar še ravno gre na naprave, ki imajo manj kot 2GB notranjega spomina... Kmalu bom naredil NT verzijo in verjamem, da bo delovalo.

Hvala vsem za pomoč, nobene zamere...


@Genius3: upravičeno kritičen, ker sem spregledal NT in NTU
smile-1.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Sodelavec je z nakupom avta dobil zraven Nuvi 350.

Zdej je pa mene malo pobaral, če bi lahko naložil gor AR.

Z MS sem naložil karte, pa napiše Ne morem odkleniti kart.

Karte imam svoje, in normalno laufajo na mojem garminu iQm5 in so bile sedaj posodobljene na NT verzijo (ki je moj ne podpira.Karte so na MS odklenjene.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Karte niso pravilno odklenjenje oz. so odklenjene s kodo za tvojega ique (tako v MS kot na napravi).

Zelena zima je letos, tako da se lahko napaseš.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Hvala vsem!

Rešeno.

@popotnik
res je, kar nekaj tega sem tudi prebral, nisem pa znal/mogel izluščit bistva.
 

Podobne teme