Nuvi 2495 problem.

Buschi

Zelenc'
4. avg 2012
3
0
1
Pozdravljeni.

Imam problem na 2495 ki ga ne znam sam odpraviti: namreč pri mojem starejšem garminu se mi je načrtovana pot risala kot roza črta.
Pri tem je roza črta skrita pod črto za cesto, tako da se je na trenutke ne vidi.
Kaj naj naredim, da se bo črta za pot izrisovala nad črtami za ceste.

Hvala.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Po vsej verjetnosti imas dve karti naenkrat vklopljeni ali pa obe enako poimenovani in se ti prekrivata.Preveri ce imas pod zemljevidi vklopljen samo 1 zemljevid in preveri da imas na nuviju za vsako karto svoje ime.
Naprimer: ena gmapsupp.img in druga gmapprom.img
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kako imaš poimenovane te mape in v katerih mapah jih imaš?
Imaš v skriti mapi .System ali imaš kaj v mapi Map in z kakim imenom?

Če imaš karte v mapi .System jih poimenuj:

gmapsupp.img
gmapprom.img
gmapprom1.img

Če jih imaš v mapi Map jih poimenuješ po želji:
CN.img
AR.img
AT.img

Če imaš v mapi Garmin na nuviju karto in tam poimenovano kot gmapsupp.img potem preveri,da nimaš druge enako poimenovane v mapi .System.
V primeru da imaš na nuviju v mapi Garmin gmapsupp.img potem sta lahko v .System karti poimenovani le kot gmapprom.img in gmapprom1.img le tako se ti karte ne bodo prekrivale.

p.s.
Včeraj nalagal 250,250W,255W in 760 CN in AR in v vseh teh je nek umetnik poimenoval AR in CN v gmapsupp.img potem pa so se lastniki čudili zakaj imajo probleme z prikazom kart in z iskanjem krajev
bonk.gif
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.780
376
83
Vipavska dolina
KSZ
Mogoče ni napravil namerno. Jaz imam AR na kartici in kot tako poimenovano gmapsupp.img.
Ko pa z Mapsource prenašam CN na napravo mi ga pa isto poimenuje gmapsupp.img ter ga moram ročno preimenovati. Mogoče je tudi tole samo problem pri zgoraj napisanih težavah...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Saj to sem mu ravno napisal,da je po vsej verjetnosti njegov kolega dve karti poimenoval isto in se mu sedaj prekrivata.

p.s.
Rambo013 kaj imaš nuvija serije 2xxx ali 3xxx ali 1xxx,če imaš potem lahko daš karte v mapo Map in jih poljubno poimenuješ?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ugotovil sem (nuvi 2495) da mi glasovno vodenje, lane assistant in JVC deluje samo če imam vklopljeno CNU. Čim priklopim zraven še adriatopo je veselja konec. Karte so v mapi Map, AR 4 in AT 2.4 na SD kartici (ločeni).
A je to ta famozna 'funkcionalnost' serije 24xx?
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.757
115
63
Saj že več kot pol leta pojasnjujemo, da pri serijah 2xxx in 3xxx ne smeš imeti vklopljenih več kart naenkrat.
frown-1.gif


Samo in zgolj le eno!
zmaga.gif
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ugotovil sem (nuvi 2495) da mi glasovno vodenje, lane assistant in JVC deluje samo če imam vklopljeno CNU. Čim priklopim zraven še adriatopo je veselja konec. Karte so v mapi Map, AR 4 in AT 2.4 na SD kartici (ločeni).
A je to ta famozna 'funkcionalnost' serije 24xx?

Kar se tiče odkljukanosti zemljevidov ti je že krimec odgovoril.
Kar se tiče zemljevidov na SD kartici je pa tako kot si že sam ugotovil. V mapi Map imaš lahko poljubno število posameznih zemljevidov poimenovano npr z AR4.0.img, AT2.4.img, CNE2013.10 ...... itd.
Jaz sem za preizkus dal v mapo 11 posameznih zemljevidov in nisem imel nobenega problema s preklapljanjem le teh (in uporabo).
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
V redu. Samo nerutabilna topografska karta je potem brez veze... Vem, da sta dve rutabilni karti naenkrat besmisel, ampak kombinacija nerutabilne in rutabilne karte... To bi pa morali popraviti.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ah, daj preberi še enkrat im malo razmišljaj... ČE vklopiš 2 karti ti odpove vse. Kako zaboga naj rutam po AdriaTopo, če je nerutabilna? Če služi samo za izboljšan prikaz topografije in je namenjena kot layer rutabilni karti?
Meni je popolnoma jasno ali CNU, AR ali whatever za rutanje. Ampak kako naj rutam po AT?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Madona, a kitajsk govorim? Vem da ni AT rutabilana!!!! Če pa jo vklopim zraven CNU pa navkljub vsemu izgubim JCV, lane assistant in glasovno vodenje, omejitve hitrosti... vse uporabno skratka!
Pa ni v bistvu nič drugega kot layer na zemljevidu (izohipse, označitev terena,).

Hočem povedat, da je to vse skupaj lulček in da bi lahko vsaj kombinacija RUTABILNE in NERUTABILNE karte delovala tako kot je treba...
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.757
115
63
Ti pa @Fikus sta za skupaj. Oba neizmerno moti, da novi nuviji ne podpirajo kombinacije AT z drugimi zemljevidi.
Jaz osebno tega nisem nikoli prakticiral (z 1xxx serijo), zato me to niti ne moti. Mi pa na 3590 prav lepo prikazuje vse hiške, tudi na vasi - z CN.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@Roberto

Če se boš obrnil z to težavo direktno na Garmin ti bodo povedali da ta karta nikoli ni delovala na avtomobilskih nuvijih,čeprav vsi vemo da deluje zato želje po tem da bi naredili kaj takega ne bodo nikoli uslišane.
AT je mišljena za pohodniške navigacije in zato ni rutabilna in nikoli ne bo.
Si morda probal kombinacijo AR in AT,če ti zvok še vedno deluje (ko narediš to kombinacijo nuvija izklopiš in ponovno vklopiš)?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
nuvi 24x5 and 25x5 (GCD File) software version 7.20

as of September 10, 2012

(50.15 MB)

Changes made from version 7.10 to 7.20:

Fixed the text font on the Trip Computer.
Fixed a resetting error with Traffic Provider settings.
Fixed Yandex traffic severity indicator numbers when ecoRoute is enabled.