Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Končno ena moderna banka na voljo v Sloveniji
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.150
113
In pricing je za Slovenijo precej bolj neugoden kot za "razviti zahod", v bistvu sploh ni nekih prednosti.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.150
113
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
n26.com

Na kratko: vse online, bolj kot ne vse free ipd
smile-1.gif
.
Glede na cenik - če živiš v Nemčiji, Avstriji ... v Sloveniji ni nič kaj bolj "free" kot druge variante.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
n26.com

Na kratko: vse online, bolj kot ne vse free ipd
smile-1.gif
.
Glede na cenik - če živiš v Nemčiji, Avstriji ... v Sloveniji ni nič kaj bolj "free" kot druge variante.

Free vodenje računa, 5 brezplačnih dvigov na bankomatih/mesec, Mastercard brez naročnine, free nakazila/plačila SEPA položnic. Ni okej?
smile-1.gif


Maestro kartice pa res ne dobimo...

LP,
PIC
 
Nazadnje urejeno:

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.150
113
V bistv ni nič posebnega

2016 imaš tudi pri nas dokaj podobne ponudbe, v tujini pa tudi precej boljše (kot recimo že n26 ponudba za Avstrijo... maestro dvigi, brezplačni dvigi....)

Pa veliko sreče pri plačevanju elektrike z brezplačno sepa položnico n26
 
Nazadnje urejeno:

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.150
113
- Nobena tuja banka zaenkrat ne podpira plačevanja po slovenskih pravilih, Nekakšna regionalna zaščita, da si ne bi Slovenci res tujih bank omislil, tujcem se pa za par strank res ne ljubi prilagodit sistemov.

- Če daš pa iskat plačilne kartice podobne N26 (s trenutnimi pogoji za slovenijo) jih najde danes res cel kup (mislim da sem nekje zadnjič videl spisek več kot 20 mednarodno dostopnih predplačniških kartic). N26 je samo nekje v zlati sredini med malenkost dražjim Skrillom ali še malenkost dražjim Nettellerjem, ki sta najstarejša in sta se pokazala za res vrednega zaupanja in najnovejšim Revolutom, ki je brezplačen.
- Večji del takih predplačniških sistemov ponuja aplikacijo s pregledom porabe, virtualno kartico in možnost prenosa sredstev med uporabniki (aplikacije so skoraj identične) Ok, nam precej neuporabna SEPA plačila ponujajo res le redki od teh.

- V Sloveniji imajo nekatere banke na voljo debetne kartice že po pogojih precej primerljivih s tujino (NKBM Visa, LON Activa MasterCard...), še posebej če si njihov komitent (niso pa brezplačne kot Revolut),, nekatere pa ponujajo v določenih svojih paketih tudi ugodno plačevanje naših položnic, kar N26 pač sploh ne ponuja.

Če ne bi imel nobene kartice bi si danes verjetno omislil eno od slovenskih, N26 ima res "mlačno" ponudbo. Osebno imam sicer slabši Skrill, ki sem si ga omislil še v času ko slovenske banke niso niti sanjale še o takih ponudbah in mi že dolga leta odlično služi, odlično mi služi tudi novejši Revolut, ki je povsem brezplačen in sem ga dodobra preizkusil med potovanjem po Evropi - ima pa trenutno najmanj mesec dni dolgo čakalno vrsto za nove komitente, menda si je pa v zadnjih tednih nakopal resne težave v nekaj državah in z nekaj obdelovalnimi centri (EasyJet recimo ne prepozna kartice Revolut, s Skrillom pa nima težav).
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
V bistvu je vse kar rabite naslov v nemciji in jo dobis kot nemski komitent. Preverjanje naredijo preko aplikacije in videoklica kjer mu pokazes slovensko osebno. Ce imas naslov v nemciji kamor ti oni posiljajo posto je to dovolj da ti naredijo racun. Ampak more bit obstojec naslov, ne mail forwarding.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.150
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
V bistvu je vse kar rabite naslov v nemciji in jo dobis kot nemski komitent.
Če moraš sistem "nategnit" da deluje potem nekako ni smisla v tem.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Se strinjam s teboj, napisal sem le kot info ce bi kdo res rad imel zadevo. Je pa prednost ker v nemciji si omejen na 5 brezplacnih dvigov na mesec, v tujini (kar je v tem primeru tudi slovenija) pa je vsak dvig zastonj.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
Od tega tedna dalje je N26 možno odpreti kot Slovenec iz Slovenije (ali rezident katere druge od 16 dežel v EU). Ni potrebno "nategovati" sistema.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
- Nobena tuja banka zaenkrat ne podpira plačevanja po slovenskih pravilih, Nekakšna regionalna zaščita, da si ne bi Slovenci res tujih bank omislil, tujcem se pa za par strank res ne ljubi prilagodit sistemov.

- Če daš pa iskat plačilne kartice podobne N26 (s trenutnimi pogoji za slovenijo) jih najde danes res cel kup (mislim da sem nekje zadnjič videl spisek več kot 20 mednarodno dostopnih predplačniških kartic). N26 je samo nekje v zlati sredini med malenkost dražjim Skrillom ali še malenkost dražjim Nettellerjem, ki sta najstarejša in sta se pokazala za res vrednega zaupanja in najnovejšim Revolutom, ki je brezplačen.
- Večji del takih predplačniških sistemov ponuja aplikacijo s pregledom porabe, virtualno kartico in možnost prenosa sredstev med uporabniki (aplikacije so skoraj identične) Ok, nam precej neuporabna SEPA plačila ponujajo res le redki od teh.

- V Sloveniji imajo nekatere banke na voljo debetne kartice že po pogojih precej primerljivih s tujino (NKBM Visa, LON Activa MasterCard...), še posebej če si njihov komitent (niso pa brezplačne kot Revolut),, nekatere pa ponujajo v določenih svojih paketih tudi ugodno plačevanje naših položnic, kar N26 pač sploh ne ponuja.

Če ne bi imel nobene kartice bi si danes verjetno omislil eno od slovenskih, N26 ima res "mlačno" ponudbo. Osebno imam sicer slabši Skrill, ki sem si ga omislil še v času ko slovenske banke niso niti sanjale še o takih ponudbah in mi že dolga leta odlično služi, odlično mi služi tudi novejši Revolut, ki je povsem brezplačen in sem ga dodobra preizkusil med potovanjem po Evropi - ima pa trenutno najmanj mesec dni dolgo čakalno vrsto za nove komitente, menda si je pa v zadnjih tednih nakopal resne težave v nekaj državah in z nekaj obdelovalnimi centri (EasyJet recimo ne prepozna kartice Revolut, s Skrillom pa nima težav).

Vse lepo in prav, ampak slovenske položnice lahko s tujo banko brez težav plačuješ.

LP
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
@Budi
SEPA je namenjena ravno temu, da lahko iz katerekoli države, ki je članica SEPA siostema, plačaš v drugo državo, ki je tudi v sistemu, na enak način, kot bi plačeval v državi. Tako da vse tuje banke, ki so v SEPA sistemu, sprejemajo navadne naloge za Sloveijo pod istimi pogoji kot veljajo za plačevanje v državi.

Ostala ponudba ni nič posebnega, posebna je identifikacija komitenta in KYC procedura. In to je tisto, kar jih dela zanimive.