Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Vprašanje za trajnik..... IBAN sem napisal firmi.


Kaj sedaj bom dobil kako prošnjo v sistemu notri in moram potrdit, da hočem plačati ali kako gre.

Verjetno si mislil direktno bremenitev? Tam boš vsak mesec na izbrani datum avtomatsko "ostal brez denarja", ker ti bo firma trgala znesek. Ne rabiš nič potrjevat.

Trajni nalog je pa, ko odpreš nalog, ki se avtomatsko ponavlja (recimo, da ti avtomatsko vsak mesec prenakaže vedno isti znesek na drug račun). Tega pa tudi vedno vidiš v aplikaciji kot čakajoče plačilo.
Je zelo podobno, ni pa isto.

Ne vsak mesec boš avtomatsko ostal brez denarja. Meni gre to na jetra, ker se pojavi nalog šele tisti dan in nič prej.


A ni tako pri vsaki direktni bremnitvi? Tudi na slovenskih bankah.
Trajni nalogi pa so vidni v aplikaciji.

Diretna bremenitev se uporablja za transakcije, kjer se znesek (lahko) vsak mesec razlikuje, prav tako pa je različen tudi sklic. Za direktno bremenitev pooblastiš firmo do katere nastane obveznost, da avtomatsko trga znesek.
Medtem ko sta pri trajnem nalogu znesek in sklic vedno enaka in si ga (lahko) nastaviš sam.
 
Nazadnje urejeno:

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Na revolutu so direktne obremenitve vidne par dni prej, enako so bile na abanki (1 leto nazaj, ko sem še imel tam račun).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A ni tako pri vsaki direktni bremnitvi? Tudi na slovenskih bankah.
DH mi je vedno dala skoraj teden prej "na čakanje" in tudi možnost ugovora.
Pa ni to sploh problem N26, meni gre na jetra cel sistem direktnih bremenitev. Zdaj imam vse na PDF računih in ko pride v pošto, da nastavim na čakanje in je. Ja imam par minut dela na mesec, ampak lahko tudi odreagiram, če mi kaj ven štrli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Verjetno si bom odprl N26.
Ali se obstajajo kake kode, da se preko nje prijavim in oba dobiva kak €? ;)
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
743
113
eno vprašanje:
menjal sem ponudnika elektro, par dni nazaj sem plačal račun preko N26. kako zdaj nastavim direktno bremenitev?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
eno vprašanje:
menjal sem ponudnika elektro, par dni nazaj sem plačal račun preko N26. kako zdaj nastavim direktno bremenitev?
Pri geni moras na internetni strani vpisat racun, pa na dom dobis papir za podpisat. Sam imam tako z revoluta. Sem pa imel na zacetku tezavo, ker seveda ni si56... sem poslal email pa so uredil
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Sem si še jaz odprl račun. Prva izkušnja je malo meh... nisem mogel nakazat denarja z revoluta in gpay. Z moje slo banke je pa šlo.

Kar pa me sedaj muči, vmes med klikanjem v appu mi je ponudlo, da aktiviram kartico še predno jo dobim. Ustavi pa se, ko moram vpisat 10 mestno kodo, ki je pod mojim imenom na fizični kartici...
Ali lahko kako aktiviram prej ali ne?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sem si še jaz odprl račun. Prva izkušnja je malo meh... nisem mogel nakazat denarja z revoluta in gpay. Z moje slo banke je pa šlo.
Kje se pa zatakne pri nakazovanju iz Revoluta? Meni gre BP in to SEPA instant tranfser, tako da za razliko od nakazila iz naših bank pride praktično instantno. Če ti že Revolut ne pusti vpisat nakazila, preveri z Revolut supportom, kje je težava.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Lahko jo samo dodas v Google Pay ali Apple Pay ... in potem uproabljas... vendar z nekaj omejitvami (ne mores dvigovati denarja na bankomatih in omejitev je do 200€ na dan)


Hvala.
Siguren sem, da je prov pisalo, da jo lahko aktiviram prej in klik, klik next sem prišel do mankajoče kode. Sej ni panike, bom počakal. Samo sem mislil, da sem jaz kaj spregledal.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Men tud ni jasno zakaj ne bi šlo z revoluta. Na drugi strani je vendar čisto navaden MC ali Visa.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Kje se pa zatakne pri nakazovanju iz Revoluta? Meni gre BP in to SEPA instant tranfser, tako da za razliko od nakazila iz naših bank pride praktično instantno. Če ti že Revolut ne pusti vpisat nakazila, preveri z Revolut supportom, kje je težava.

Ko sem moral opravit prvo nakazilo, da sploh dobim kartico, mi je ponudlo več opcij. Najprej sem hotel izbrati revolut, kjer je bilo pol podatkov že izpolnjenih. Nisem odprl revolut app, samo vpisat sem moral kartico, date, cvc. Pa ni šlo. Še vedno je 0€ on hold v revolutu.
Sedaj sem odprl revolut in nakazal denar in je bilo v isti sekundi.

Iz N26 na revolut pa v 5min še ni prišlo... Revolut ima LT... bin.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ko sem moral opravit prvo nakazilo, da sploh dobim kartico, mi je ponudlo več opcij. Najprej sem hotel izbrati revolut, kjer je bilo pol podatkov že izpolnjenih. Nisem odprl revolut app, samo vpisat sem moral kartico, date, cvc. Pa ni šlo. Še vedno je 0€ on hold v revolutu.
Sedaj sem odprl revolut in nakazal denar in je bilo v isti sekundi.

Iz N26 na revolut pa v 5min še ni prišlo... Revolut ima LT... bin.
Aha, torej top-up s kartico, ne nakazilo iz Revoluta. Sicer nazadnje, ko sem probal, je tudi to šlo.

Ja zaenkrat gre žal SEPA instant transfer samo pri nakazilu na N26, ne pa tudi iz N26.