Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Ja denarja sem imel dovolj. Ma zdele se ne morm spomnit kaj je javilo, nekaj v smislu neuspešno, v hoferju te itak vsi postrani gledajo če kaj mečkaš na blagajni :) probal sem ene 5x, potem pa potegnil klasično kartico ven. A je mogoče kaj fora v tem ker s fizično kartico nisem še nikoli plačal, niti na bankomatu nisem še bil?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.294
5.328
113
Ja seveda... Najprej moraš fizično kartico uporabiti in odtipkati PIN. Tako jo "aktivira"
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Aha, ok. Samo zakaj mi je pa parkrat že normalno potegnilo? Je fora v znesku? Do sedaj so bili do 30 eur, danes malo nad 100.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Hoferjevi terminali so včasih malo čudni. Tudi meni se je zgodilo, da v začetnih dneh ni hotel sprejeti plačila z NLB Pay. Z GPay pa nimam problema.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Jutri grem na bankomat, drug teden pa še enkrat stestirat v hofer. Upam da bo delalo. Pa sem mislil danes denarnico kar doma pustit, no še dobro da nisem
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.294
5.328
113
Ah, ok. Sem mislila, da je ista procedura za vsako brezsticno plačevanje...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Hoferjevi terminali so včasih malo čudni. Tudi meni se je zgodilo, da v začetnih dneh ni hotel sprejeti plačila z NLB Pay. Z GPay pa nimam problema.

Pri Androidu je lahko problemov vec... Saj je odvisno od nastavitev ... katera kartica oz. program je privzet za NFC ... Imas recimo lahko Mercator Piko, ki tudi deluje preko NFC na Androidu... in ce je ta privzeta kartica, potem ne bo slo palcati preko NLB Bay ali Google Pay... Razen ce je recimo v nastavitvah nastavljeno, da ima odprti program prednost in ce pred placilom odpres ustrezni program ...

Screenshot_20190710_212302_com_android_settings_22D67300.jpg
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
To mi je jasno. NLB Pay je imel probleme samo na Hoferjevih terminalih, drugje je bilo brez problemov. Pa še to je veljalo samo za prvi mesec uporabe, potem se je pa uredilo.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Mi ni dalo miru pa sem šel danes na bankomat, dvignil brez problema. Nato sem šel še v isti hofer in je šlo vse brez težav. V glavnem, sedaj deluje.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.333
971
113
Celje
Obišči stran
Pa bi počasi si jst tudi omislil eno takšno "moderno" kartico, da lahko potem še Apple pay uporabljam...
Kaj je bistvena razlika med N26 in Revolut?

Hvala
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Vsak ima svoje prednosti in pomanjkljivosti ...

N26 je bolj "prava" banka... Revolut pa se zaenkrat še malo "lovi" ... in obcasno spreminjajo zadeve... Na zacetku je bila to recimo samo predplacniska kartica brez lastnega bancnega racuna... Kasneje so dodali to, da dobis svoj EUR IBAN.... se bo pa lahko se kaj spreminjalo, ko se bodo zadeve glede Brexita se kaj spremenile ... Je pa ta trenutek enakovredna N26... torej dobis lasten IBAN,...

Pri Revolut pa je recimo prednost ta, da racun lahko polnis z drugo kreditno oz. debetno kartico prakticno brez stroskov in v hipu. Pri N26 gre samo preko SEPA nakazila, ki traja od enega do nekaj dni ... stane pa pac toliko, kolikor ti tvoja banka zaracuna placilo SEPA ...

Prva kartica pri N26 je popolnoma brezplacna, pri Revolutu pa stane 5,99€, razen ce dobis kaksno vabilo...

Ce pa generalno gledamo, pa sta obe dokaj enakovredni ... Obe je treba prijaviti na FURS... Sam imam recimo obe... in vecinoma uproabljam N26 ... ter v zadnjem casu obcasno tudi Revolut ...

Aja... se to... Revolut je boljsa, ce rabis za kaksne konverzije med valutami ... kjer imajo dokaj ugodne menjalne tecaje ...
 
Nazadnje urejeno:

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Imam obe in je v osnovi isti drek. Vzemi tisto ki jo ima več znancev/kolegov/sodelavcev....
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pa bi počasi si jst tudi omislil eno takšno "moderno" kartico, da lahko potem še Apple pay uporabljam...
Kaj je bistvena razlika med N26 in Revolut?

Hvala
Poleg tega, kar so ti že napisali, Revolut omogoča hiter in ugoden nakup kriptovalut in takojšnjo nakazilo ali prejem denarja od drugega uporabnika Revoluta. V tvojem telefonskem imeniku označi druge uporabnike. Omogoča tudi ugodno zdravstveno zavarovanje. Tudi varnost kartice je na zelo visokem nivoju, saj lahko preko aplikacije dovoljuješ ali prepoveš dvige na bankomatih, brezstično plačevanje, nakupe preko interneta, uporabo magnetnega zapisa, pa še kaj bi se našlo. Poleg tega ti analizira porabo in jo avtomatsko porazdeli po kategorijah. Najbolj mi je pa všeč hipno in brezplačno polnjenje iz Maestro kartice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Če je komu pomembno Revolut be omogoča 3d secure, medtem ko N26 ga. Imam pri obeh mastercard in v precej spletnih trgovinah ne moreš plačevat z Revolut kartico (kako je z Viso ki pride baje sedaj z Revolutom pa ne vem, domnevam pa da je ista omejitev).
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Sicer se nisem naletel na spletno trgovino, v kateri ne bi mogel placati zaradi 3D secure ... :) ... Dobi pa menda tudi Revolut zelo kmalu to moznost ... Beta testerji menda ze imajo to opcijo ... >> https://community.revolut.com/t/3d-secure-payment/28385/6

3D_secure_payment__-_Other_Stuff_-_Revolut_Community_22DDA753.png
Cool!:zmaga:

Glede plačevanja s 3d secure, zahtevajo tole več ali manj vse slovenske spletne trgovine in servisi, ker imajo istega ponudnika plačevanja in tam se zahteva 3d secure. Recimo začenši z Telekomovo spletno štacuno in servisi (konkretno kupujem izimobil "kartice" in jih z Revolutom ne morem plačat). Tudi v EU štacunah (minus otočani) je 3d secure validacija dostikrat prisotna.

Aja n26 omogoča v nemških spletnih trgovinah plačilo preko neke vrste direktne bremenitve (sofortueberweisung); sicer sistem ni baš kaj enostaven ali izviren ampak sem v par obskurnih trgovinah dobil s to opcijo nekaj več popusta kot pri plačevanju s kartico!